Произведено в Китай.....

  • 2 868
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Вчера бях на кафе с една позната и тя разпалено ми обясняваше как чантата и била от Италия(това продавачката и го казала) и беше много доволна че струва само 45лв.Интересно ми е има ли много дами сред вас които си мислят че блузата им,чантата или обувките с щампа Версаче,Долче за 30-60 лв са оригинални и произведени в Италия,Франция и т.н....По пазарските магазинчета съм чувала коментари че дънките били италиански,но ми е странно в нормални магазини продавачките уж с повече капацитет от бай мангал да приказват такива измишльотини.

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 16:07 от simon_el

# 1
  • Мнения: 1 896
Имам яке Lee Cooper, произведено в Китай,  което наистина е Lee Cooper.  Rolling Eyes
За приятелките ти незнам защо вярват, но за продавачките е  повече от ясно- прикават измишльотини, защото искат да си вдигнат оборота .

# 2
  • Мнения: 153
В САЩ дори на скъпите кашмирени пуловерчета, жилетки т.н на Ralph Lauren пише произведено в Тайланд и тем подобни, но си е оригинално. Просто работната ръка там е по-евтина.

А за България си е ясно, че няма начин да е евтино и в същото време оригинално.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
В САЩ дори на скъпите кашмирени пуловерчета, жилетки т.н на Ralph Lauren пише произведено в Тайланд и тем подобни, но си е оригинално. Просто работната ръка там е по-евтина.

А за България си е ясно, че няма начин да е евтино и в същото време оригинално.

Това е!

# 4
  • Мнения: 3 377
Даа... много оригинални стоки са произведени основно в Далечния изток /Тайланд, Индонезия.../ - там са разположени фабриките. Но моделите и дизайна, както и материалите и критериите за качество, са на въпросната фирма и са залог за високо качество.
А ментетата - дааа, пълно е, особено в Турция: там какви ментета видях  Mr. Green
Залог за оригиналност обикновено са лицензираните магазини - нищо от сергията няма как да "истинско"  Flutter

# 5
  • Мнения: 5 370
за 45 лева.....от "Италия", сигурно само ремъка на чантата може да си купи. А може и от Световния търговски център да е.

Много МАЛКО неща има вече, които НЕ СА от Китай. Или Тайланд, Виетнам и Индонезия (ако говорим за конфекция).
Аз имам блузка, произведена в Гоце Делчев. Ма иначе се води "марка". Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 401
Тук някъде четох и съм сигурна, че е така, че  в нашите молове и по Витошка няма нищо марково, било то и произведено в Азия. Всичко било китайско и турско и само им пришивали етикетчета.  Ами аз не съм виждала качествена дреха от години в София.

# 7
  • Мнения: 620
Дълбоко се съмнявам,че в БГ дънки,които струват 500-600 лв са original,ако да се продават на кьоша на "Витошка" Wink

# 8
  • Мнения: 5 370
Дълбоко се съмнявам,че в БГ дънки,които струват 500-600 лв са original,ако да се продават на кьоша на "Витошка" Wink
Ама, Нук, то КОЕ Е оригинално и къде вече?
Дори и мартеници щом имаме с китайски произход......

# 9
  • Мнения: 5 877
Купих на дъщеря си детско чадърче, не толкова да го ползва, колкото да се кефи, че има подобен артикул.
Тя се зачете по опаковката и изведнъж се разкрещя възторжено:

- Мамо!!! Чадърчето ми е произведено в КИТАЙ!!!!
Аз гледам недоумяващо отде тази еуфория. Тя пояснява:
- Там от хилядолетия се произвеждат чадърчета!!!!

Та... китайското производство може да значи ниско качество, а може и да не значи това. Едно време е значело фина изработка. Може пак натам да тръгнат нещата.

# 10
  • Мнения: 4 585
Някая съфорумка спомена, че книгите на борсата, на български били напечатани в Китай.
Някоя вечер китаец ще позвъни на вратата ни и ще ни предложи да ни направи дете, на тънка лайсна.

# 11
  • Мнения: 3 377
Идеята ми е да се изиясни понятието ОРИГИНАЛ. За мен това е продукция на дадена марка. Примерно, Том Тейлър. Имат си дизайнери, производство и продукцията им е със запазената съответна марка на фирмата. Ако Том Тейлър дадат да се шие на ишлеме блуза в БГ, те доставят дизайн, платове, всичко... тук се шие въпросната блуза, накрая, пак от там идва лице, което да провери качеството на поръчката... Е, тогава, за мен тази блуза си е оригинална и си е на Том Тейлър, ако ще Танчето комшийката да я е кроила или пакетирала...
Такааа, сега ментето - няколко шивачки купуват платове и опитват да съворят същата блузка. Горе долу им се получава, праскат етикетче и готово, бинесът се развива...

Това е моята гледна точка.  Joy

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 17:11 от Merlinski

# 12
  • Мнения: 5 877
3-Д книжките са така. Иначе са много скъпи. В Китай се печатат и щанцират, сменя се само текстът.

# 13
  • Мнения: 24
Някая съфорумка спомена, че книгите на борсата, на български били напечатани в Китай.
Някоя вечер китаец ще позвъни на вратата ни и ще ни предложи да ни направи дете, на тънка лайсна.

Там е проблема, че е тънка....друго си е бай Селтакис с дебелата лайсна да го направи -ей за това има неща, в които китайците никога няма да ни изместят!

# 14
  • Мнения: 620
Дълбоко се съмнявам,че в БГ дънки,които струват 500-600 лв са original,ако да се продават на кьоша на "Витошка" Wink
Ама, Нук, то КОЕ Е оригинално и къде вече?
Дори и мартеници щом имаме с китайски произход......

Ma моля ти се,Жозефата,че заради подобни изгъзици тази година купувах мартеници с леко нежелание Confused,а много я харесвам тази традиция.
Баща ми живя 8 години в Тампа,на дрехите,които ми носеше от там етикетите бяха "Made in China".

Общи условия

Активация на акаунт