Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 март 2009, 17:38 ч.

второ дете,кога е най-добре според вас?

• 2 600
  • 63
  •   1
Отговори
  • Бургас
здравейте пак! Laughing
аз имам син на3г и 5мес. и много искам да имам поне още едно дете,а ако ми стигат парите бих имала и трето.
според вас коя е най-добрата възрастова разлика между децата?
иска ми се хем на мен да не ми е много трудно,хем децата да имат поне малко общи интереси и да се разбират доколкото това е възможно.
а вие на каква възраст родихте второто си дете? Laughing

# 1
Когато решиш - тогава! Всеки преценя за себе си.
Аз лично предпочитам малките разлики, но докато въобще се реша да имаме второ, голямото ми дете стана на пет.

# 2
Това с строго индивидуално.За едни е хубаво едно ,за други друго,аз за себеси нещо не мога да преценя.Малката е на 1г. и 9м. и още ми е рано

# 3
  • Varna
Когато си готова .
Моите са с разлика 2 г. и 1 м. Чакахме баткото да проходи , за да не се налага да го нося. Не че след това не го разнасях пак де. Вече си играят заедно - на един акъл са.
За трудното ако няма кой да ти помага винаги ще е трудно.

А щом си се замислила за второ дете, значи сега е момента. Успех каквото и да решиш Hug

# 4
  • Бургас
благодаря,милена Laughing

# 5
Няма най-добро или най-лошо време за появата на второ дете.
Всичко е строго индивидуално и зависи от много неща.
Нито малката разлика във възрастта е гаранция, че децата ще са близки, нито пък голямата, че ще бъде лесно на родителите.

# 6
Когато стане тогава, това е най - доброто време според мен  Grinning.

# 7
  • UK/София

За първото дете е най-хубаво да има брат или сестра, възможно най-скоро.Колкото по-малка разлика, толкова по-добре за децата.

За родителите е трудно да се гледат породени деца.За мен беше най-добрата разлика(за да ни е лесно отглеждането) да е 3г.Останалото е Божа работа.

# 8
Разликата между моите деца е 1г.7м. и засега ми се вижда перфектна. Не мисля, че при деца с по-голяма разлика е много по-лесно. Баткото вече се опитва да си играе с бебка, носи й играчки, "храни" я Laughing Heart Eyes Определено не е скучно при нас Laughing

Първото дете родих на 24, второто на 26 години. И мисля да приключвам дотук.

# 9
  • София
Лично за мен ако голямото дете е поне на пет, защото ще бъде достатъчно самостоятелно и достатъчно голямо, за да разбере какво се случва. От гледна точка на детето, вероятно, е най- добре децата да са породени и да си правят компания в игрите, но за родителите си е предизвикателство да са с две бебета. Две- три години също е хубава разлика, но точно на тази възраст децата са най- трудни за отглеждане, защото започват да отстояват себе си, да казват само "не" и да ревнуват. Всичко зависи и от типа родители, от възможността някой да помага при отглеждането на децата, някой да помага в домакинството, парите и ред други неща. Сигурна съм, че от 1000 души ще срещнем 1000 различни мнения и аргументи по този въпрос.

# 10
Второто си дете родих на 34 г. Смятам, че когато и да се появи второто дете, все е добре. Моите са породени, разликата им е 1г. и 3 мес. По-трудничко беше докато малкият се очовечи. След като синът ми навърши 2 г., вече бяха другарчета в игрите и така да се каже, пораснаха заедно.
Препоръчвам по-малка разлика. Въпреки, че погледнато от чисто родителска егоистична гледна точка, най-добре е разликата да е над 10 г. Тъкмо първото е пораснало и се оправя само, идва отново бебенце за мама. Трепети, вълнения, всичко се повтаря и някак се подмладяваш. А така и по-дълго време ще имаш малко дете.

# 11
Според мен няма точна рецепта за идеалната разлика. Когато родителите са готови и имат желание за второ дете, тогава .

# 12
Идеалната е тази разлика, която родителите преценят и ако имат щастието веднага да я реализират.
"Човек предполага, Господ разполага."

# 13
Лично аз съм за малката разлика.Трудно е за самите родители,но така децата имат повече общи интереси.
При моите деца разликата е 3,6 месеца.
Всяко семейство само преценя кога е готово за второ дете.
И както Ели каза да не забравяме,че "Човек предполага,Господ разполага".

# 14
Лично за мен ако голямото дете е поне на пет, защото ще бъде достатъчно самостоятелно и достатъчно голямо, за да разбере какво се случва. От гледна точка на детето, вероятно, е най- добре децата да са породени и да си правят компания в игрите, но за родителите си е предизвикателство да са с две бебета. Две- три години също е хубава разлика, но точно на тази възраст децата са най- трудни за отглеждане, защото започват да отстояват себе си, да казват само "не" и да ревнуват. Всичко зависи и от типа родители, от възможността някой да помага при отглеждането на децата, някой да помага в домакинството, парите и ред други неща. Сигурна съм, че от 1000 души ще срещнем 1000 различни мнения и аргументи по този въпрос.
newsm10
Напълно подкрепям!

# 15
  • Бургас
Като се роди сина ми бях на мнение, че най-добрата разлика за нас ще бъде 3-4 год.Тогава ми се виждаше далече това време, ама ето - той е вече на 2 год. и 4 мес. и трябва да започваме второто, за да изпълним графика. Laughing Обаче не сме готови още.За това всяко семейство си преценя кое е най-добре за него.

# 16
Според нас е 5-6 години, поради това и така сме си планирали и изпълнили нещата.
Породени деца не сме искали в никакъв случай, има си минуси доста този вариант, за нас- повече от плюсовете. За разлика между 2-4 години ни възспря основно факта, че голямото хлапе още не се е отделило достатъчно като самостоятелно и ревността е по- голяма. След петата- шестата година то става по- самостоятелно, има си вече свои собствени приятели и интереси, среда, посещава училище, където новите изживявания го откъсват от емоционалната симбиоза с родителя. Не изживява така болезнено появата на новия "съперник". 
Това- за нас, понеже е така поставен въпросът. Иначе по принцип няма общовалидно правило.

# 17
Идеалната е тази разлика, която родителите преценят и ако имат щастието веднага да я реализират.
"Човек предполага, Господ разполага."
За мен и мъжа ми разликата от около 3 години беше желаната.Живот и здраве точно така ще се случи fingerscrossed
Причините-искахме баткото хем да е достатъчно голям за да разбира,да е самостоятелен малко или много,хем пък и разликата да не е много голяма м/у децата.Иначе по-малката разлика мисля че е по-добра за децата,трудно е повече за родителите.Като съдя какъв беше сина ми на 2 години,и какъв е сега почти на 3,разликата е огромна.И съм щастлива че бебчо ще се появи точно сега,а не се случи по-рано.

# 18
Сега е моментът, действай

# 19
Винаги съм искала две деца. Никога не съм мислила каква да бъде разликата между тях. Няма по - голямо богатство от децата за родителите. И едно да е детето, и две да са - винаги е трудно. По важното е да са желани деца Peace

# 20
Преди година така се е планирало, че когато едното дете тръгне в първи клас, да се яви другото: и майката да обръща повече внимание хем на първолачето, хем на бебето  Grinning

А сериозно на питането на Мончи, не е важно статистически каква разлика е най-добра, а дали ти е бащата сте готови физически, финансово и емоционално за второто дете  Laughing (и не на последно място, както вече беше казано под друга форма, важно е да не се яви някоя спънка от здравословно естество, която да забави появата на бебето)

Успех!

# 21
Според социологически проучвания - разлика между 2 и 5 години.

Моите са с разлика 2 г., 3 месеца.

# 22
Моите са с точно 5 години разлика. Породени не бих могла да родя, защото докато синът ми не навърши 3 години, дори не съм си и помисляла за второ дете. Според мен всяка разлика е добре, важното е майката да е готова да роди и гледа второ дете (ако зависеше от мъжа ми и 1 година би била идеална разлика...)

# 23
  • Бургас
Аз мечтая за дечица с разлика 2-3 години Heart Eyes
Но дали ще стане така - един господ знае Peace

# 24
Всяко дете щом е желано е най-добре !Мама и татко трябва да са здрави и подготвени!А за  разлика във възрастта между децата всяка има плюсове и минуси.

# 25
Когато дойде- тогава.
Ако следвах плановете си, щях да раждам сега първото, а второто чак когато първото станеше на 6. Вместо това аз имам 2 и не бих могла да бъда по-щастлива. Laughing Всъщност бих могла само, ако мъжо се навие на 3, но засега третото е мираж.

# 26
Нашите дечица са с 2 г. разлика.Така беше най-добре за нас и за тях.Разсъждавахме върху моята възраст, майчинството, реализацията ми...такива неща.Смятахме, смятахме и получихме=2.Така и стана. bowuu Благодарна съм!

# 27
Щом и двамата го желаете - сега е моментът!!!
Моите деца са с 5 г. разлика и за мен е най-добрата, тъй като вече баткото не е толкова малък, че да трябва все след него да тичаш, може сам да се занимава, по-самостоятелен е, може да ми помага, ходи си на градина и така ми е по-лесно за гледане на бебето.

# 28
Добра разлика е трудно да се кажа със сигурност.На моите деца разликата ще е около 3г.В оглед на това колко по лесно ми е сега с каката,мисля че е добра разлика,по малката разлика със сигурност щеше да е премеждие голямо за мен,особено че нямам помощ от баби

# 29
  • Варна
Нито малката разлика във възрастта е гаранция, че децата ще са близки, нито пък голямата, че ще бъде лесно на родителите.

Това е и моето мнение.

# 30
  • Варна
за всяко семейство е различно,
в моя случай най - рано детето когато е на 5

# 31
Когато му дойде времето.Все още не съм се почувствала готова за втора бременност и второ бебе,но знам че скоро ще съм.Усещам го.
А кога ще се случи,ще видим.Няма идеална разлика,има добри родители,отношение към децата им и подреждане на приоритетите им.

# 32
Винаги съм искала децата ми да са с малка разлика. Разликата с брат ми е 7 години и никога не сме били особено близки. Плановете ми бяха като проходи малкия да започваме да работим за сестричка. Е, да обаче съдбата беше решила друго и ето че, живот и здраве разликата ще е 1,3 год. Добре че има кой да ми помага, защото още от сега ми е доста трудно да се оправям с буйния младеж. Надявам се девойката да е по-спокойна като характер, че иначе не ми се мисли.  Grinning

# 33
Мислим на есен да започваме работа по второто  Thinking

# 34
  • Прекрасна ВАРНА
за мен колкото по-малка е разликата толкова по-добре.вярно трудно е но пък остават хубави спомени и е весело.

# 35
  • Все на втория етаж

Точно така.

Аз исках точно такава разлика между децата ми, която и имат и много се радвам. Алекс е вече самостоятелна, разбира и му се радва.

# 36
когато парвото стане на 5   Peace

# 37
  • Пловдив
Всичко е строго индивидуално. По-малката разлика (2-3 години) обикновено е изпитание за родителите, но пък децата растат почти заедно, имат сходни интереси, приятели и наистина стават близки. При по-големите разлики (над 7 години напр.) особено при разнополови деца може и никога да не се почувстват достатъчно близки. Конкретно при нас разликата е 3 год. и 3 мес. Каката обаче не прие малчо толкова лесно и все още се случва да го третира като досадник в определени ситуации.  За мен лично разлика 3-5 години е най-благоприятна.

# 38
моите са с 4 години разлика. много ми е лесно - такава почивка и спокойствие не е било. като безкрайна отпуска е.

# 39
Аз считам, че най-добре е разликата да е или много малка или доста по голяма. Но в краяна крайщата както дойде Hug

# 40
Според мен 3 години е перфектната разлика - златната среда един вид. Такава е между мен и брат ми и се надявам за моето семейство да се получи близка до тази.

# 41
  • София
Разликата между 1-то и 2-то дете е 4 год и 1/2. Между 2-то и 3-то е 2 години.
Когато се роди 2-то всичко беше ок. Баткото помагаше, слушаше. А сега с 3-то съм в някакъхв кошмар. Все едно имам 2 бебета. Почвам да кърмя бебето, 2-рия ми син започва да ревнува и почва да реве да го гушна него.
След като сина ти е 3 години. Може вече да мислите за 2-ро. Но с разлика по-малка от 3 години е ужас.

# 42
  • София
ако имаме щастието с мъжа ми да се сбъднат плановете ни се виждаме с първокласник и бебе Wink
за мен това е много добра комбинация. Peace

# 43
ако имаме щастието с мъжа ми да се сбъднат плановете ни се виждаме с първокласник и бебе Wink
за мен това е много добра комбинация. Peace

Peace
май и аз се виждам в такава светина  Grinning

# 44
Зависи от първото.И аз си мислех че е по-добре малка разлика,но познавайки дъщеря си реших че е по-добре да изчакам докато стане поне на 4-5 години.

# 45
Когато майки ми задават този въпрос, най-често отговарям "Когато майката може да даде внимание (но 100 %-ово) и на по-голямото дете въпреки грижите по малкото". Обикновено това се случва при по-голяма разлика във възрастта на децата. Възможността на по-голямото дете да се включва в грижите по малкото от друга страна също не е за подценяване, но, така или иначе, това е препоръка. Далеч по-важно е едно дете, независимо кога се появява в живота на родителите, да е обичано безрезервно от тях и това да му се показва Wink

# 46
Всичко е индивидуално. Ние искахме разлика между двете деца около 3 години, за нас тя е най-подходяща.

# 47
  • Варна
Когато майки ми задават този въпрос, най-често отговарям "Когато майката може да даде внимание (но 100 %-ово) и на по-голямото дете въпреки грижите по малкото". Обикновено това се случва при по-голяма разлика във възрастта на децата. Възможността на по-голямото дете да се включва в грижите по малкото от друга страна също не е за подценяване, но, така или иначе, това е препоръка. Далеч по-важно е едно дете, независимо кога се появява в живота на родителите, да е обичано безрезервно от тях и това да му се показва Wink
Подкрепям и в тази връзка според мен най-добрата разлика е около 7 години.

# 48
На такъв въпрос се отговаря hahaha"според зависи"
Сега сериозно-за всеки най-добрата разлика е различна.
Зависи от родителите,от първото дете ,от обстоятелствата.
Всяка "разлика" си има своите положителни и отрицателни страни.Важно е родителите и първото дете да са "готови"за нов член на семейството.За мен  /нас най-добрата разлика се оказва нашата си: 9 години между каката и малкия .

# 49
Моите деца са с разлика 9г. Баткото не само че се оправя сам, но мога и да разчитам да помогне. За сега се разбират, заиграват се...добре че бате е търпелив  Crazy  Не съжалявам, че се ослушвах толкова години   Peace

# 50
Няма точна рецепта за идеалната възрастова разлика между децата.Аз мисля да поизчакам,докато малкият тръгне на училище,че в детската много боледува и не знам как щях да се справя,ако имахме бебче точно в този момент. Blush

# 51
Гледам и не вярвам на очите си ???  Shocked

Предпочитам Х години ... искам ... Y години ...  Shocked

Ами ако дойдат близнаци ??!!  newsm78 newsm78

За децата е важно да са желани и обичани - другото е бош-лаф !!  Crossing Arms

# 52
  • Бургас
Гледам и не вярвам на очите си ???  Shocked

Предпочитам Х години ... искам ... Y години ...  Shocked

Ами ако дойдат близнаци ??!!  newsm78 newsm78

За децата е важно да са желани и обичани - другото е бош-лаф !!  Crossing Arms
това не е математика,няма такова нещо Peace Peace Peace Simple Smile
просто на мен първото ми дете беше планирано и дойде в точния момент,когато го искахме,когато бяхме морално и финансово подготвени и т.н.
тези неща са все пак преди всичко Божа работа.аз искам само доколкото нещо подобно може да се планира,да го направя така че да е добре за всички вкъщи и да носи само радост,освен двойната работа. Party

# 53
Ами няма точно определен момент за раждане на второто.
Разликата на мойте е 1 г и 8 м и за нас това е най - добрата разлика, защото и двамата са на един акъл, играят си, забавляват се, правят бели заедно  Mr. Green.
Първото го родих на 28, а второто един месец преди да навърша 30 Laughing.

# 54
Ами аз бих искала да е не повече от три години, ама знае ли човек...  Thinking
Както дойде - така в крайна сметка  Peace

# 55
Ако детето е по-кротко и по-самостоятелно, може да се работи за второ.  Peace
Ако обаче е по-палаво, по-капризно, неспящо, злоядо...тогава по-трудно се взема решение за второ. Rolling Eyes
В първия случай може до  3-4 г. разлика, а във втория 6-7/и повече/ години разлика, защото тогава първото дете ще е вече самостоятелно.

пп/Харесва ми, че мога да съчетая периода на майчинството за отглеждане на малкия, с помощта за първокласника. Много е важно. Ако бях на работа незнам как щяхме да се справим. Сега се получи чудесно.

# 56
Никол вече е на 3, но чувствам, че още не съм готова за второ, мисля да почакам поне още 2-3 години.

# 57
аз пък имам дъщеря на почти 18 години и син на 1г. и 8 месеца. прекрасна разлика,въпреки,че все едно тя е майката

# 58
аз пък имам дъщеря на почти 18 години и син на 1г. и 8 месеца. прекрасна разлика,въпреки,че все едно тя е майката
Или все едно двете сте сестри?! Grinning

# 59
Привет и от мен, аз мисля, че разлика от 3 до 6 години е добра. Но, зависи от много неща. Ние сме с 5 години и малко разлика. Каката ми помага Simple Smile И е по-добре, че имам по-голяма дъщеря.

# 60
  • Бургас
Нашите деца са с 5 години разлика. За нас е добра,но честно казано по-важното е всичко да е наред. Благодарна, че имаме още едно съкровище, защото можеше и да не така. Peace

# 61
мисля че всичко е Божа работа няма идеална разлика когато ти е писано тогава важното е да им се радваме и да ги обичаме много

# 62
на въпроса - по време на овулация.

иначе - както дойде. рядко можеш да планираш абсолютно всичко.
аз имам 9 години по-малка сестра, мина доста време докато заговорим на един език, затова пък сега си имаме собствен. Grinning
децата ми са с 4 год. разлика - карат се, дразнят се, но голямата онази вечер каза : "Предпочитам да съм при баба и дядо, вместо без Ваяна" /защото Ваяна по това време беше при баба и дядо")/.

# 63
  • В светлината на слънцето
Все си мисля, че породени деца се отглеждат по-лесно. Да, грижите наистина са много повече, но пък децата са с близка разлика във възрастта и се разбират по-добре. Моите са с 3,5 години разлика и ревността на каката все още е доста сериозна и трудно управляема.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт