Идва ми да убия педито!

  • 1 044
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Здравейте мами и аз да ви се оплача от невежеството на лекарите! Ние сме на 45 дни, наддаваме малка бавно, но сме в нормата - за две седмици 300 гр. А педито като каза че сме слаби и немощни и веднага да дохранваме, и понеже нашия татко много се притеснява бебо да не е слаб сега дохранваме въпреки моето несъгласие. Тъпата докторка вместо да ми каже как да увеличим кърмата или каква да ям за да е по-калорична каза "Кърмата не достига дохранвайте".
Та въпроса ми е следния - в дясната гърда винаги има повече карма, става твърда, да изцеждам ли от първата кърма, че по-бързо бебо да стига до хранителнта.
Храня го кагано си поиска, приблизително на 3 часа, някой път и на повече като спи, но виси по час на циците, изпразва ги и като се пусне надава вой, това от навика да суче ли е или наистина не му дастига, вече и аз почвам да се съмнявам, че остава гладен. При това положиние да го дохранвам ли или да го слагам по-често.
 

# 1
  • Мнения: 636
Нашето педи подходи по същия начин, но когато бяхме на 1 месец /бяхме наддали по-малко от вас/. Дохранвай, та дохранвай, бебето гладува и т.н. И аз се шашнах, като една неопитна за-първи-път майка и айде добавката. Това обаче не бих го повторила. Майчиното мляко е най-хубавата храна за бебето. Сега се опитвам /всъщност не съм преставала от близо месец/ да минем изцяло на кърма. Давам добавка само вечер преди лягане, защото тогава все още имам недостиг на кърма. Не се изцеждам след хранене. И при мен в едната гърда има повече мляко от другата, но давам и двете на всяко хранене,без да изцеждам преди това.
Сега, като чета и аз постинга ти, ме хваща яд на тия доктори. Аман, значи, от самозванци. Толкоз ли пък нямат време и желание да се образоват малко от малко и да почнат да дават полезни съвети. Като се сетя мойта колко неподготвена се изказа по някои сериозни въпроси /но го разбрах в последствие, уви!/, ми иде да  #2gunfire #2gunfire

# 2
  • Мнения: 980
Най-важното, според мен, е да започнеш да храниш бебето по-често, не на 3 часа, а на 1-2. Да предлагаш, а то ако отказва - ОК. Буди го за хранене през деня, нощем, ако то се събуди. Когато кърмиш бебе по-често кърмата ти ще се регулира според неговите нужди. Сега не знаеш дали е по-вече или по-малко от необходимото именно заради малкото на брой кърмения. Не цеди кърмата, освен ако не искаш да се увеличи. Например аз, когато кърмата ми намаля в нач. на 2-я месец, се цедях през нощта за да се увеличи лактацията, но мисля, че при теб не е нужно. При вас няма нищо обезпокоително, много добре си наддавате. Кажи на таткото, че кърмата дава незаменими хранит. вещества, изгражда имунитет у детето и е най-доброто, което можеш да направиш за него. Мисля, че ще мине на ваша страна. Wink Успех. Пиши как върви.

# 3
  • Мнения: 1 567
Здртавей и от мен...
Мдааа, и ние така за 20 дни беше наддала 350 гр. Нашата педиатърка не избърза със захранване, а каза да изчакаме. Все пак и бебето да се приспособи и да си изработи само режим. Дохранването винаги можеш да го въведеш, кърмате не. Та, съветът ми е, слагай го по-често на гърдата. Нощно време, когато се буди, не му давай тъпата вода и от сорта довотии, а бутай смело цицата. Нощно време се увеличава лактацията.
Друго - при всяко кърмене, слагай бебето и на двете гърди.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 698
Нашето педи подходи по същия начин, но когато бяхме на 1 месец /бяхме наддали по-малко от вас/. Дохранвай, та дохранвай, бебето гладува и т.н. И аз се шашнах, като една неопитна за-първи-път майка и айде добавката. Това обаче не бих го повторила. Майчиното мляко е най-хубавата храна за бебето. Сега се опитвам /всъщност не съм преставала от близо месец/ да минем изцяло на кърма. Давам добавка само вечер преди лягане, защото тогава все още имам недостиг на кърма. Не се изцеждам след хранене. И при мен в едната гърда има повече мляко от другата, но давам и двете на всяко хранене,без да изцеждам преди това.
Сега, като чета и аз постинга ти, ме хваща яд на тия доктори. Аман, значи, от самозванци. Толкоз ли пък нямат време и желание да се образоват малко от малко и да почнат да дават полезни съвети. Като се сетя мойта колко неподготвена се изказа по някои сериозни въпроси /но го разбрах в последствие, уви!/, ми иде да  #2gunfire #2gunfire
Ох на мен двама лекари ми казаха да дохранвам,започнах да го правя,а сега се опитвам да мина обратно само на кърма,ама съм инат дано успея.
Слагай бебето по-често на гърдата,винаги можеш да започнеш да дохранваш.

# 5
  • Мнения: 5 228
Ако имаш съмнения, че наистина на бебето не му стига кърмата, просто по-често го кърми. По този начин ще се стимулира лактацията и дори сега да има проблем, в което силно се съмнявам, имайки предвид колко наддава бебо, всичко ще се оправи. Не мисля, че трябва да се изцеждаш преди кърмене, бебо си знае работата и ще си изсуче каквото и колкото трябва. Не се притеснявай, кърмете се и се забавлявайте, но ако искаш да кърмиш дълго и успешно, спри добавки, чайове и т.н.

# 6
  • Мнения: 827
Нашето педи подходи по същия начин, но когато бяхме на 1 месец .... Дохранвай, та дохранвай, бебето гладува и т.н. И аз се шашнах, като една неопитна за-първи-път майка и айде добавката. Това обаче не бих го повторила....
Същата работа!И аз се спуснах да купувам адаптирано.Взе да ми намалява кърмата!Но,слава Богу,добре че е този форум,за да ми дойде акъла навреме.Сега всичко е ОК.Суче си и расте.(Все така да е.)Така че,хващай се в ръще и следвай съветите тук  newsm10

# 7
  • Мнения: 663
Явно навсякъде едно и също,нашата още преди да ни претегли на първата консултация,ни даде брошури на мляко-да сме си изберяли ShockedТака,че кърми,ако трябва и от двете бомби,по-на често и успех!

# 8
  • Мнения: 4 629
Много кофти съвети дават някои педиатри. Ти си кърми на поискване, както до сега. Не се съмнявай, че нямаш достатъчно кърма, както няма и нужда да изцеждаш от кърмата преди бебето да започне да си хапва. То има нужда от т. нар. предно мляко, защото така си набавя нужните течности. 300 грама за 2 седмици не са никак малко. Кофти е, че мъжа ти не те подкрепя и настоява за дохранването. Опитай някак да му обясниш, че кърмата ти е най-добрата храна за вашето бебе и никоя формула не може да я замести

# 9
  • София
  • Мнения: 4 381
След две седмици може отново да се претеглите. През това време се кърмете на воля и забравете за адапт.мляко, часовници, чайчета, водички...В началото винаги е трудно. Особено като не получаваш правилните съвети и подкрепа. Сега е момента да проявиш инат и да продължите да се кърмите.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
...нашата още преди да ни претегли на първата консултация,ни даде брошури на мляко-да сме си изберяли Shocked

 #Crazy #Crazy #Crazy
Тия хора полудяха съвсем  #2gunfire

# 11
  • у дома
  • Мнения: 708
И аз да кажа.. както сама се убеждаваш вашият случай не е единствен.
При нас на първата консултация се оказа че сме наддали 600 гр. за месец и половина. Нашето педи каза че била малко мъничка за възрастта си.
И аз се уплаших и няколко пъти давах адаптирано, но увеличих кърменето твърдо решена да мина само на кърма. Инатът ми се оказа голям, защото бях убедена че кърмата е най-важна за моето бебе и малко със страх в сърцето преустанових всичко външно и само на кърма.
(добре че открих и този форум - голяма ми е утеха и подкрепа )
Нашата беба сучеше по 40мин от едната гърда и после още толкова от другата и след половин час пак искаше. Дните ми минаваха в кърмене до полуда, но си струваше. Така е в началото защото бебчето е слабичко и не може да се нахрани бързо. Освен това гърдата го успокоява и то си я търси почти постоянно.

Нещата си идват на мястото след около 3-4 месеца.
 
Поговори с мъжа си - трябва да повярва че ще се справиш и да те подкрепя, за да си спокойна!!!

Присъединявам се към съветите на другите мами и бих добавила - опитай да се зареждаш с положителни емоции - спокойствието и щастието също стимулират лактацията.

# 12
  • Мнения: 457
Преди 1 седмица и ние бяхме на консултация и се оказа, че за 1 месец сме наддали само 140 грама. Педито като разбра, че още нямаме заместено хранене и се кърмим още и като викна:"Ама, как той е вече голям, още ли го кърмиш"? Shocked "Почвай да му даваш пюрета на обяд и кашата за следобяд, а пък вечер щом искаш си го кърми. И след 15 дена да почнете с 1/4 жълтък. smile3512
Според нея кърмата не ми е достатъчно хранителна, за да наддава нормално детето- около 500 гр. на месец. На същото мнение е и свекито, добре че мъжът ми ме подкрепя и не се меши, но това след едни дълги разговори с него, че аз давам най-доброто, което мога за моето дете. Laughing

# 13
  • Мнения: 1 567
Как на 5 месеца жълтък? #Crazy
Тия хора са луди...
Давай до навършване на 6 месеца само кърма. Бебето от това се нуждае.
Някои педиатри тотално ме изумяват със съветите си към младите майки..... #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 14
  • Мнения: 6
 Мили мамчета, много ме запалихте по вашия форум !Страхотни са и позициите ви по всички вапроси!!! Моето бебе се хранеше комбинирано още от самото начало ,защото кърмата в гърдите ми свършваше много бързо,а човекът оставаше гладен.Не беше страшно.Моят съвет е - използвай си скъпоценната кърма до капка и ако има нужда дохранвай.Ако педито се съмниава,че детето не наддава достатъчно, трябва да ти предложи да направите пробно хранене (при него, в консултацията)  и да претегли детето след това.Това не съм си го измислила аз,а хора - специалисти.
Нещото с което не съм съгласна е детето да се храни по-често - какво значи това? Не може на всеки 30 минути детето да виси на гърдата.Този малък организъм горе- долу сам си показва от какво има нужда,но трябва да има все пак някакъв условен режим ,към който трябва да се придържаме.
Така че смело си следвай позициятя по въпроса и не се плаши от мненията на таткото и бабите! Успех!!! Hug

# 15
  • Мнения: 980
rambolina. много се радваме, че си открила форума. Тук наистина можеш да получиш ценни съвети, доказани в практиката. Над 7000 участници могат да гарантират Mr. Green. Е, не всички са успели да се справят с началните трудности на кърменето, но всеки се учи докато е жив.
За режима мога да кажа от собствен опит: наложих го от както се върнахме от болницата. На 3 часа, 2.30 ч. минимум кърмене, подсладена водичка. Към края на първия месец кърмата ми намаля. Задълбочих малко повече четенето на "Библиотеката" и започнах да го кърмя на всеки час. Докато се стимулира сравнително постоянно ниво на лактация трябва да се кърми колкото често то поиска. Сега нямам проблем, дори когато кърмата временно намаля - знам какво да правя.

Общи условия

Активация на акаунт