Водата през ноща?

  • 1 556
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 12
Здравейте,мили мами!!!
Извинявам се ако темата ми не е за тук,но имам нужда от вашите съвети.
Как да отуча дъщеря ми да се буди за вода през нощта? През един час тя е будна и реве. Пробвах да и давам само бибка,но не се успокоява  докато не пие вода. На нощ изпива около 200-250мл. и памперса сутрин е много пълен. Искам вече да я уча да ползва гърне,но не знам как ще махнем памперсите докато не спре да пика толкова през нощта.
Благодаря ви предварително за вашите съвети.
 smile3525

# 1
  • Мнения: 603
Да не би да и е горещо през ноща и за това да се буди и да иска водичка или пък да е гладна? Пробвай да промениш нещо - примерно гушни детенцето, помилвай го, ако спи на светло - изгаси или пък обратното. Успех Peace

# 2
  • Мнения: 9 973
рано ви е за нощния памперс да го махаш.Махнете дневния
вода и моето дете пие през нощта.По 2 пъти през нощта го преобличам.Пие по 700-800 мл.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Ако на теб ти се пие вода ти що не пробваш да посмучеш биберон?
Детето ти е само на 11 месеца. Има си нужди. Когато му дойде времето ще започне да спи по цяла нощ. Просто следвай детето си. Рано му е и за памперса и за водата.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Има ли шанс да е гладна?Например вечерята й да е рано?Аз бих опитала първо да й предложа повече храна за вечеря, или пък нощем да дам АМ вместо вода.От там бих си напоравила изводите какво може да й е.

# 5
  • Мнения: 958
Да и аз първо бих дала мляко, малка е още може да е гладничка.
Опитах се да спря млякото на детето около годинка и половина, защото пиеше много през ноща и не ядеше през деня.
Пак не ядеше през деня, а много мрънкаше и смучеше 2-3 шишета вода през ноща, ставапо 3-4 пъти да сменям памперс, накрая върнах пяк млякото, пийне 100 грама и заспи.

# 6
  • Мнения: 518
И аз мисля, че може да е гладничка, затова се събужда. Опитай  Peace

# 7
  • Мнения: 2 110
Може да са много причини- да е гладна ,да си е жадана..,защото през деня не пие вода, може да и е топло.. и затова да пие вода.Аз не бих отказвала вода или храна ,ако детето иска.

# 8
  • Мнения: 30
И моят син още се буди през нощта да пие вода, от малък е така. И не мисля, че е гладен, защото съм пробвала да му дам мляко, но той си иска водата. Не се опитвам да му я спирам, защото и аз пия много вода през нощта, но и аз незнам как ще махнем нощния памперс.

# 9
  • Мнения: 267
Ами и аз както са ти казали по-нагоре си мисля,че може да е гладно детенце newsm78.Може да са зъбки,да му е топло и т.н. пробвай се да откриеш причината

# 10
  • Мнения: 12
Ани никога не е яла през нощта. Вечер преди лягане изяжда по 200мл. супа със сухар и 1/2 плодово пюре. Мисля,че тава е напълно достатъчно количество за нейната възраст newsm78. Може наистина да и е топло. В стаята която спим е 20 градуса,но тя е облякана с  боди,блузка и ританки.
А може би и аз малко бързам със спирането на водата и махането на памперса... Thinking

# 11
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Михаела, също се буди и пие вода през нощта. Тя по принцип пие много вода и през деня, но и аз пия страшно много вода. По добре вода, отколкото сокове, както до скоро правече племеницата, която е на 3 и половина. Тя и през нощта се будеше и си искаше сок. Пиеше около 400мл само нощно време #Crazy. Беше много трудно до като я откаже майка и  и замени сока с вода

# 12
  • Мнения: 4 433
Махането на памперса е рано.
Щом и се пие водичка,давай и...
В колко часа яде последно?

...да не би,да не и стига тази супичка Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 817
Предположения:
-топло и е;
-гладна е

Малкият така се будеше постоянно. Ето това направих/ не казвам, че е най-правилното, но помогна да се откаже от вечерното ядене/пиене.
 За да спи по-дълго във  вечерното мляко добавях и една бисквита, за да  го засища по-дълго. Млякото не можех да увелича, защото бебо не искаше да изпие повече от обикновеното. Предпочиташе малките порции.
Важното е, че помогна. Peace Когато започна да спи по цяла вечер постепенно магнах бисквитата. Сега вече не слагам. Няма нужда от излишни въглехидрати. Wink

# 14
  • Мнения: 4 784
На мен ми се струва, че е доста рано за махане на памперса през нощта. А и защо да я отучваш да пие вода, заради един нощен памперс. Нека си го пълни. Жадно е детето, нека си пие.
А и както преди това са ти казали, според мен може и да е гладно. Опитай с увеличаването на количестовто последно мляко или с мляко при нощното събуждане. 

# 15
  • Варна
  • Мнения: 777
Детето непосредствено преди лягане ли яде супа и пюре?Не е ли по-удачно да си хапва това по-рано,а преди лягане да пие мляко?В никакъв случай не натрапвам мнение...

# 16
  • Мнения: 222
За памперса е много рано.За водата няма нужда детето да е гладно ,да му е топло или други подобни за да му се пие водичка.то си знае своите потребности и пие колкото му се пие.това че пие много вода е хубаво.моя син на тази възраст пиеше по литър и половина само през нощта Shocked.е тогава на ще памперси както и дрехите бяха мокри.и аз като теб се бях притеснила но личната ми каза че това не е проблем.той и досега си пие много вода,но е намалил доста водата и то сам сега пие 250мл на вечер като сам си определя колко ще пие аз му оставям не разливащата чаша на авент и той като си се събуди си пие и си заспива  а е на 1г и 10 месеца.така че не и се притеснявай тя сама ще намали количеството на  водата когато сметне че не и е нужна толкова. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 334
Да не би да я мъчат зъби  Thinking Дъщеря ми така пие по цяла нощт вода като и растят зъби иначе пие вода по 1-2 пъти за цялата  Peaceнощт

# 18
  • Мнения: 12
Супата и я дявам непосредствено преди лягане. Тя сама спра да пие мляко вечер и като и дам не иска. Аз се радвам,че пие много вода,но се притеснявам така да не и се натоварва стомаха.
Но както виждам май не е голям проблем. Може би ще го израсте и ще спре да се буди толкова често. Особено сега като проходи...  Ще пробвам една вечер да спи по боди с ританки. Може да и е топло.

# 19
  • Мнения: 204
Моята щерка е на две години и още се събужда да пие вода през нощта.Пробвала съм да я лъжа нещо ,но тя пла4е и си иска шишето и се отказах да я оту4вам.Твоето дете е още малко за да махнете нощният памперс,но щом имаш желание пробвай.Успех Peace.

# 20
  • Мнения: 27 524
Супата за вечеря не е особено хранителна  Wink Според мен е гладна, предлагай й АМ през нощта и не се опитвай да я залъгваш с биби или вода. За махането на памперса е още доста рано  Peace

# 21
  • Мнения: 46 510
Никой не се буди без да има причина. При нас беше глад, затова си давах нощем мляко, не помня точно, но на 11 месеца 1 май й стигаше, даже не се разбуждахме, само давах бутилката и всички продължавахме да си спим.

# 22
  • София,
  • Мнения: 4 267
А говорила ли си с педиатърката ВИ и споделила ли си за това. Пуснете едни кръвни изследвания за кръвна захар, въпреки че все още сте малки, но не е лошо да се провери и това. Не се тревожи по вероятно е да е от зъбите. А пробвали с АМ.  newsm78
Ние нямаме този проблем, даже обратното моята пък през деня пие съвсем малко вода, а през нощта нищо не пие, е тя вече и рядко се буди, но си лапва бибата и си заспива отново сама!  Hug

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И ние сме така. Сина ми пие огромни количества вода ooooh!
Дори ми се налага понякога и памперса да сменям през ноща, понеже прелива ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 484
Според  мен  може  да  и  е  топло.На  какво  се  отоплявате.Може  и  въздуха  да  и  е  сух.Ние  се  топлим на  камина   винаги отгоре  има  купичка  с  вода  иначе  сутрин  като  стана  устата  ми  са  лепнати.И  много  я  обличаш  според  мен   едно  боденце  и  едни  гащета  тънички  без  чорапки.Моя  син  откакто  навърши  1  месец спи  без чорапи.И  спи  по  една  тънка  пижама , а станели повече  от  22 градуса  нощем  е  вир  вода.Ставам  да  го  преобличам  и  трия  косата.Но  сте малки  да  махате  памперса.

# 25
  • Мнения: 594
Не се притеснявай. И малкия на тази възраст се будеше често да пие вода. Постепенно отвикна сам. В момента е на 1 г. 3 м. и се буди по 1-2 пъти през нощта, когато не си намери сам биберона в леглото. А за памперса - все още е много рано да го махате. Мисля че ще имате по-голям успех като направи 2 годинки

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
За памперса е рано,а за водата-нормално да пие.Повечето деца,които познавам /да не кажа всички/,през нощта пият доста течности- кое вода,кое сок,мляко....Всяко е различно.Давай си и вода,щом иска.

# 27
  • Мнения: 8 999
Прекалено си амбициозна по отношение на махането на памперса. Моите деца бяха с памперс до 2 г. А нощното пиене на вода го разреших като оставях в леглата им до главичките неразливна чашка с вода. Не съм и разбирала кога се будят и кога успяват да я изпият. Надаваха вик единствено, ако изпразнят цялата чаша. Тя събира около 200 мл.

# 28
  • Мнения: 9 436
Цитат
На нощ изпива около 200-250мл
  Shocked

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И моята дъщеря се будеше най редовно до 3 годишна възраст. Пиеше само вода. Предлагала съм мляко, но е отказвала. Явно си има такива деца.

# 30
  • Мнения: 371
И моето дете пиеше много вода.И през деня и през ноща.
През ноща съм сменяла по 2-3 памперса.
На две години махнахме памперса,в началото се събуждаше сам за да пишка,малко по-късно спря да пие вода през ноща.

# 31
  • Мнения: 755
Детенцето ти е прекалено малко , за да го отучваш от каквото и да било. Също така водата е полезна и щом му се пие нак пие колкото си иска... За гърне също е много рано, независимо дали пие вода или не , отново ще се напикава , първо защото нощното задържане идва на доста по-късен етап като осъзнат рефлекс и второ , защото все още пикочниаят мехур няма необходимата вместиимост за да задържа цяла нощ урината. Peace
Мисля , че е много рано и за двете ти амбиции!  Peace
Иначе за протокола и моят син пиеше много вода постоянно и никога не съм го ограничавала и до ден днешен изпива по две големи чаши вода преди сън/ не се буди през нощта, както когато беше като по-малък/ , но вече е доста голям , за да  има инциденти. Laughing Всичко просто идва с времето си ... не бързай! Peace

Общи условия

Активация на акаунт