Почнато захранване

  • 463
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
От три седмици папкаме плодови пюренца(по настояване на педиатърката ми и родата), но бебето получи страшни колики #2gunfire. Въпроса ми е: 
1. Ако спра гадните пюренца и изчакам няколко дена да му се успокой стомахчето, и започна да му готва зеленчукови, проблем ли е, че ще има някаква дупка(около седмица)?
2. Захранването с зеленчукови дом. приговени пюрета пак ли  е толкова агресивно колкото с купешките зеленч. пюрета(ако са подобни на плодовите) #2gunfire?
Дано ме разбрахте какво питам всъщност.

# 1
  • Мнения: 1 567
[1. Ако спра гадните пюренца и изчакам няколко дена да му се успокой стомахчето, и започна да му готва зеленчукови, проблем ли е, че ще има някаква дупка(около седмица)?
2. Захранването с зеленчукови дом. приговени пюрета пак ли  е толкова агресивно колкото с купешките зеленч. пюрета(ако са подобни на плодовите) #2gunfire?
Дано ме разбрахте какво питам всъщност.

На каква възраст сте? Доколкото разбирам, май в малките месеци е, 3 или 4?
1. Съвременните педиатри препоръчват първите 6 месеца бебето да се кърми или храни с дапт. мляко. Защо? Ами, защото бебешката хранителна система не е готова да поеме твърда храна. Именно от там най-честите проблеми са колики, разстройство или запичане. Нищо, няма да му стане на бебока, напротив ще се почувства по-добре ако прекратиш даването на пюретата.
2. По принцип съм фен на домашната кухня. Сори, ама не разбрах какво имаш в предвид по"агресивно захранване"? Системата на захранване е една и съща, независимо дали е купешко или домашно пюрето. даваш лъжичка две, следиш за евентуални алергични или други реакции. Следващия ден увеличаваш количеството с още една. И така постепено се консумира цялото количество....

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
 проблем ли е, че ще има някаква дупка(около седмица)?

Каква дупка бе?!  Shocked Rolling Eyes Някакъв норматив ли се гони с тия пюренца, не разбрах...  Rolling Eyes Ами щом не му понасят, ги спираш и пробваш след няколко седмици. Ако пак не му понасят, ги махаш за по-дълго време и си го храниш само с кърма. Какви дупки, какви пет лева?!

# 3
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Спри ги, не се притеснявай! Пробвай пак като стане на 6 месеца!

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Щом смяташ, че плодовите пюрета са виновни, спри ги за известно време, после пак пробвай наново - с каша например, или зеленчуково пюре. Домашни или купешки по твой избор - аз лично съм фен на домашната кухня, защото знам точно какво яде детето, но не е задължително Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 629
Спри ги - няма никакъв проблем от т. нар. дупка. Плобвай, когато детето стане на 6 месеца, а това като гледам по лентичката ти ще е скоро. За коликите мисля, че няма разлика дали пюрето е купено или домашно. Въпроса е, че коремчето на бебчето ти още не е готово за тази храна, а не какви точно са пюретата

# 6
 проблем ли е, че ще има някаква дупка(около седмица)?

Каква дупка бе?!  Shocked Rolling Eyes Някакъв норматив ли се гони с тия пюренца, не разбрах...  Rolling Eyes Ами щом не му понасят, ги спираш и пробваш след няколко седмици. Ако пак не му понасят, ги махаш за по-дълго време и си го храниш само с кърма. Какви дупки, какви пет лева?!

Зъхи,когато ти имаш проблем и си притеснена как би ти се отразил тона, който ти държиш на Sis?

Общи условия

Активация на акаунт