Новините вече не са новини,а черни хроники!!!

  • 3 755
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 710
В краен случай,ако наистина те дразни пусни си някое сериалче и толкоз  :

...-пускайте си сериали,а не новини.

е за вас сериалите ли са алтернативата на новините  ooooh!
не мога ли да си пусна музика или да прочета една книга, а трябва да седна да гледам сериалчета?
новините са отвратителни, ако  си подбереш какво да четеш ( вестник, интернет издание и т.н) ще научиш много повече неща и без да си визуализираш сцени на насилие в главата, докато вечеряш.

аз не мога да разбера какво ви носят новини за изнасилени, убити, разчленени или смазани хора...
защото ако това не е световна конспирация, а се отговаря на очаквания на публиката за новини, това не говори добре за нея. не можете да ме убедите, че акцентите в/у криминалната хроника не са умишлени, или са най-важните за ежедневието на едно общество.

# 16
  • Мнения: 776
Според мен вечерните новини трябва да се излъчват сутрин в парламента и да се прави задължителен разбор - кое, защо, как и какво , какво може да се направи

# 17
  • Мнения: 1 844
според мен "черните"новини,особено за катастрофи,трябва да се излъчват и то с подробности-току виж на някой зрител,дето е решил след малко да тръгва на бар с кола,да му дойде акъла.

# 18
  • Мнения: 776
според мен "черните"новини,особено за катастрофи,трябва да се излъчват и то с подробности-току виж на някой зрител,дето е решил след малко да тръгва на бар с кола,да му дойде акъла.
Би било чудесно, но обикновено така се оказва, че точно тези дето ходят по баровете изобщо не гледат новини.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Хубави новини има, но те не продават и не приковават вниманието. Населението иска кръв, секс и скандали.

# 20
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
А да не говориме колко са преувеличени или неточни фактите и "новините ", които съобщават ....... онзи ден трябваше да проследя един случей, който ме засяга и знам подробности по него.  Имаше големи статии в 3 ежедневника, напълно различни, измислени и нищо общо с реалността....добре, че поне името на човека не бяха сбъркали....

# 21
  • Мнения: 15 165
 Почти не гледам вече новините. Станаха хроника на ужаси. Не мога да повярвам, че не се случва нищо добро. Прави ми впечатление, че ако няма катастрофа в БГ има такава в някое градче щата  .... Резюмето на новините на НТ задължително е с лошите събития. Неприятното е, че и водещите заглавия във вестниците са същите. Разбирам, че "Новината е новина – нито позитивна, нито негативна, тя просто отразява реалността", но определено се прекалява.

# 22
  • Мнения: 505
Но хора, които работят в тази сфера, ми казаха, че ЕС много натискали медиите да отразяват такива случаи.
Да има много гласност за всякакви подобни новини... Не ми казаха обаче какво целят с това.
Олеле каква ченгелска глупост!!! По случайност съм от хората, които работят в тази сфера и разбирам, че съдържанието на новините се контролира внимателно, тъй като от него зависи общественото мнение. Когато не са решили с какво точно да ни натъпчат главите, удрят го на апокалипсис, докато дойде следващото необходимо събитие. Важни за нашия живот неща се премълчават, за да не ни се мътят главите. За да замажат това, удрят тъпани с някакви катастрофи и прочие. И ние си папкаме и слушкаме. Лично аз изпитвам информационен глад заради филтрацията на новините. Липсва ми актуалното, злободневното, провокативното. Именно социалните и икономическите новини. Ето нашите кофи до блока цяла седмица са пълни, а аз не знам защо. От новините не мога да се ориентирам кой е виновен, кой ще понесе отговорност. Вместо това знам, че студентка била заклана с 54 удара с нож!!!! Гледам през прозореца мръсните градинки и се чудя дали пък не е време да си хванем по един чувал и по един шиш и да вземем да чистим боклуците. Но няма как да не си платя данъците и държавните такси и няма как дори да разбера кой е виновен за мръсотията. Големият въпрос е не дали хора вършат престъпления или стават жертви на природни бедствия, големият въпрос е какво става след това - има ли следствие, съд, присъда в единия случай и има ли помощ и мерки за възстановяване на щетите в другия случай. Това, което зависи от нас или от нашите държавни институции, как се върши? От отговора на моя въпрос за буклука зависи как ще гласувам, нали така? Ако ме лишават от информация, значи в бъдеще ще манипулират моето мнение.

# 23
  • Мнения: 2 401
Но хора, които работят в тази сфера, ми казаха, че ЕС много натискали медиите да отразяват такива случаи.
Да има много гласност за всякакви подобни новини... Не ми казаха обаче какво целят с това.
Олеле каква ченгелска глупост!!!

Баш.  newsm10

# 24
  • Мнения: 325
По този повод и аз вече избягвам новините,но 10 годишния ми син все попада на тях и аз докато отида да превключа,той вече е чул достатъчно.Дори онзи ден ми каза:"Мамо,май нищо не става от тази държава,ето-всички се избиха.Нещо е много страшно да се живее тук..."  Коментара е излишен...

# 25
  • Мнения: 315
аз затова спрях да ги гледам

# 26
  • Мнения: 625
Населението иска кръв, секс и скандали.


   Това не е точно така, ние също сме от населението , а не искаме да гледаме кръв,секс и скандали  Crossing ArmsСпоред мен го правят нарочно, за да ни манипулират ,изместват ни вниманието ,това е .

# 27
  • Мнения: 3 216

По новините се излъчват ,,новините,, на деня такива каквито са.

Грешка, по новините се изьлчва онова , което ще има най-висока гледаемост ,за да си запьлнят бюджетите. Не случано рекламите в този часови пояс са най-високи. Нормално е да показват само такива ужасии. Аз за това предпочитам новините по обяд или кьсните новини ( включват се различни репотажи ).

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 236
10 годишния ми син все попада на тях и аз докато отида да превключа,той вече е чул достатъчно.Дори онзи ден ми каза:"Мамо,май нищо не става от тази държава,ето-всички се избиха.Нещо е много страшно да се живее тук..." 

Това звучи ужасно тъжно от устата на дете Sad

# 29
  • Мнения: 2 309
Трябва да слагат надпис,преди да почнат новините...Не е препоръчително за деца под 16г без контрола на изнервените им родители ooooh!
Аз също съм възмутена Tired

Общи условия

Активация на акаунт