Какви противозачатъчни?

  • 7 086
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 887
Знам, че за противозачатъчните се е изписало много. Аз прегледах повечето теми, които открих с търсачката и получих доста информация. Само че искам да ви помоля за съвет.
Почти на 19 години съм, вече повече от година си имам гадже, с което правим секс редовно. Ползваме презервативи и само веднъж сме имали проблем, но и на двамата ни е много по-хубаво, когато е без тях. При други положения бих се съгласили да се пазим само с прекъснат полов акт, но в момента е просто абсурдно да имам дете ако забременея, а аборт не искам да правя. В крайна сметка реших да вземам противозачатъчни, въпреки че съм твърдо убедена, че са много вредни. Ходих при гинеколожката ми, за да ми каже какви да вземам. Е тя ме прегледа (главно по други причини) и после ми набута една листовка на Логест (нали така се чете) и ми вика, че били хубави. Обясни ми набързо за страничните ефекти и това беше. Само дето аз просто не съм убедена, че Логест са най-добрият избор за мен. Заради това искам да ви попитам какво ще ми препоръчате вие. Искам просто съвет, ясно ми е че не можете да ми кажете, как ще ми се отразят на мен хапчетата. И това, че ще ми препоръчате нещо не значи, че ще си купя точно това и ще почна да го пия. Искам само да ви чуя мнението.
Както вече споменах съм почти на 19. Хапчетата ще ги вземам само с цел да се предпазя от бременност, но би било добре и ако ми се регулира наистина цикълът (сравнително редовен е, но понякога се случва да закснее или подрани). Смятам да ги вземам докато се разделя с гаджето или докато реша да имам деца (4-5 години най-много). Колкото по-ниско дозирани са, толкова по-добре..ако това изобщо има значение.
И едно допълнително въпросче. От кой ден трябва да започна да ги пия, защото от листовката не ми стана съвсем ясно.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 903
В момента пия Цилест. Приемам го от година и половина. За мен е подходящ, защото не пълнея от него, не ми се гади и не се окосмявам повече от нормалното. Започнах да го пия първият ден след менструацията. За по сигурно 1 седмица се пазихме.
Когато бях момиче пиех Нон о влон, но сега май не го внасят.

# 2
  • Мнения: 180
Здравей,
аз пиех Логест - точно така се чете, но след като гинеколог ми направи изследване и ми ги предписа. Преди това пих марвелон и не се чуствах добре. След като минах на Логеста, се чуствах супер. Доктора ми обясни, че имало различни типове хапчета, и само доктор може да определи, кое е най-подходящото за теб. Логеста, доколкото си спомням, когато го започваш за 1в път се взимаше в 1вия ден на менструацията. Пиеш 21 таблетки, спираш за 7 дни, после пак пиеш 21 дена, пак спираш за 7 дни и т.н.
Обаче не бях толкова предубене относно хапчетата, не мисля че са чак тоооолкова вредни. Че нарушават естествените процеси в организъма - така е, но понякога ги променят към по-добро - допринасят за редовен цикъл, подобряват кожата и т.н.
Така че - наред при гинеколог, и успех!

Тка че - напред при   

# 3
  • Мнения: 945
Не мога да ти помогна с иzбора на хапчета, zащото не съм в БГ. Но мога да ти дам няколко беzплатни съвета Laughing.

Повечето хапчета се почват от първия ден на цикъла, пият се 21 дена и след това се спират zа 7 дена и ти идва до 4 дена след като ги спреш(Така първия цикъл се пада по малко от 28 дена). Предпаzват от zабременяване още от първия ден. Преz първия месец на приемане на хапчетата е нормално да имаш странични ефекти, но при повечето те иzчеzват преz втория месец. Ако и тогава не иzчеzнат, сменяш хапчетата.

Наитина е хубаво лекар да ти иzпише хапчетата (при това единствено след хормонално иzследване и т.н), но до сега не съм попадала на такъв... Аz се успокоявам с мисълта, че повечето хапчета са с една и съща съставка, с еднакво доzиране(специално търсих в интернет) и се предписват като стандартни. Ако вече имаш някакви хормонални нарушения, то се предписват "специалните", където накой от хормоните е zавишен. Но поне си мисля, че "стандартните" не могат да ти навредят в това отношение. ТАка си го обяснявам аz, не ми го е каzвал лекар Embarassed.

Аz на твое място бих опитала с теzи хапчета, които лекарката ми е препоръчала...

# 4
  • Мнения: 6 887
благодаря ви за отговорите, ще се радвам и на други мнения разбира се
аз сега май ще се разровя в интернет да прочета за различните противозачатъчни..
просто ме обезпокои фактът, че гинеколожката не ми зададе никакви въпроси, просто ми набута листовката и толкоз, не се замисли изобщо...

# 5
  • Мнения: 5 246
При коя докторка ходиш  newsm78
Аз лично съм против противозачатъчните  Naughty
10 години с мъжът ми бяхме с презервативи.За мен няма разлика, всичко е до психическа нагласа  Simple Smile
Но щом си решила, отиди при друг лекар  Peace

# 6
  • Мнения: 6 887
при д-р Савулева ходя(медицински център Вега)...една приятелка ми беше казала, че ходи при нея и аз там отидох, а и ми се стори симпатична, но иначе не знам колко е добра
и аз съм против противозачатъчните, но ми се струват най-удачният вариант. Приятелят ми прави разлика когато е без презерватив, според мен също е по-различно усещането.

# 7
  • Мнения: 133
Доколкото разбирам не ти допадат изписаните от лекарката ти лекарства.Консултирай се с друга!Аз съм пила Регулон и съм доволна,но ако искаш да пиеш за по-дълго време го кажи на гинеколкога!Успех!

# 8
  • Мнения: 5 892
И аз съм пред дилемата дали да почна противозачатъчните или не винаги съм била против тях. Миналата година ми изписаха заради хормоналния дисбаланас, който имах  и най-вероятно още имам. Тогава се отказах да ги пия само заради козметичния ефект. Презервативите не ми са проблем приятеля ми никога не се е оплаквал от това нямаме и гафове с тях. Обаче след аборта, който преживях вече се замислям. Не искам да си помисля ако нещо стане да се наложи да пия ударни дози хормони толкова скоро, които съвсем да ми разбъркат организма да не говорим, че вече има случаи когато и те не помагат. Мояета лекарка ми предписа Ясмин мисля си все пак да ги пробвам да видя поне как ще ми понесат за сега чувам добри отзиви за тях, но явно всичко си е строго индивидуално. Все пак и аз съм на мнението, че лекарите малко ей така ги изписват без да разпитват много , а те имат доста противоказания, които са свързани дори и с болести по родствена линия.

# 9
  • Мнения: 1 613
Вече 6 години пия Цилест (с малки почивки и по време на бебеправенето). Нямам никакви оплаквания. Добре ми понасят. Но това при всеки е различно. Преди време имаше тема за противозачатъчните и много мами се оплакваха от главоболие от Цилест-а.

# 10
  • Мнения: 6 887
Bebii, може ли да попитам след като не сте имали гаф с презервативите как си забременяла?
благодаря ви на всички за мненията, аз имам още доста време до следващия ми цикъл, така че ще си мисля дотогава. Но ако ще вземам противозачатъчни може би ще пробвам тези логест.
Всъщност можете ли да ми кажете какво значение има, че са по-ниско дозирани от другите? В смисъл как точно се отразява това?

# 11
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Препоръчвам ти да се консултираш и с друга гинеколожка, след като таzи не те е информирала достатъчно. Само недей да вzимаш на твоя глава беz лекар някакви хапчета, zащото подходящите zа един човек, може да не са подходящи zа друг.

# 12
  • Мнения: 6 887
знам, rosa, но в крайна сметка ще ги вземам само с цел да се предпазя от бременност, а не заради някакви други проблеми
а и честно казано не вярвам, че някой лекар може да ми каже как със сигурност ще ми повлияе дадено хапче

# 13
  • Мнения: 5 892
Бухтичка ами като се погледне малко по-острани на нещата и се тръгне по пътя на логиката ще се сетиш просто не се говори за това Wink

# 14
  • Мнения: 1 214
Доколкото знам противозачатъчните се предписват според ръст,тегло,продължителност на цикъла,тютюнопушене или не и  т.н.т.
Аз лимно не бих пийнала и едно хапче без консулт с гинеколога ми.Не взимай нищо на своя глава без значение за какво ще ги използваш -по едно или друго предназначение!

Общи условия

Активация на акаунт