Ехххх, март месец си дойде и бебешкият бум ще донесе!

  • 11 597
  • 304
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 211
Честно казано, не съм си мислила, че на термина си ще съм още тук, и то 2 в 1...  Whistling Не знам защо, но предполагам, че именно защото повечето от вас родихте преди (в някои случаи и доста преди термин), вътрешно и моята нагласа беше, че надали бебка ще дочака термин.... Но, ето, че това се случи! След малко съм на запис в ТК, и от днес всеки ден трябва да ходя... може би днес и док ще посъветва дали (и кога) трябва да се предизвика раждането, тъй като плацентата ми започва да старее..... Аз хич не искам да е предизвикано, но за съжаление е възможно да нямам много избор (ако бебка се мъчи Sad) Ох, тя и док излиза отпуска и май ще ме насочва към някой друг  ooooh!
Ivet82, kasparita, честити ви рожби, да са живи и здрави и много да ви радват!
Elwing, мила, така се радвам, че сте заедно с Алекс и че всичко е наред! Поизмъчи се ти, но вече всичко е зад гърба ти и сега само хубави емоции!
marussia,  Hug
Честит Рожден ден на половинката на Зеленкото - да е жив и здрав и много да ви обичка и глези.
Elg, добре дошли у дома! Радвам се, че сте ОК и посвиквате!  Hug Чакаме те с разказ!
adi_i_bebe, много си сладка на снимките!  Peace
Бодливка, много се радвам, че сте добре и че се кърмите успешно!  Hug Hug Hug
vily_st, честито за пъпчето, мила!
Вероники, имаш най-сладкото зайче на целия свят!  Hug Мерси, мила, за хубавите думи и за вниманието!
mama_bebcho, радвам се, че вие сте добре и сте вкъщи - чакаме те с разказ!  Hug
Малееееееееееееееееее, как се развълнувах - dyMa, миличката ми, честито бебче!!!! Нека Теодор расте здраво и щастливо бебче и много радва мама, тати и батко! От сърце ти желая бързо възстановяване!!! Ти моя термин си избра, а?

Тони, Зеленко, честит ви първи месец!

# 301
  • Мнения: 1 734

dyмa, честито ти син!!! Много да те радва, дарасте здрав и щастлив! А на теб скоросно възстановяване
Еля добре завърнала се!
rossykv, леко да мине, ако бебка днес реши да тръгне
Зелено човече,
поза "кацнала маймунка на клонче",....
искрено се посмях с тази поза  Laughing  Joy

# 302
 Ха, да видим кой ще е първи в новата темичка

# 303
  • Мнения: 267
   Nagaina слагай бебчето да суче от тази гърда колкото се може по-често. Опитай да направиш топъл компрес или да си вземеш горещ душ, след което да изцедиш на ръка или с помпа. Виж дали има някаква бяла точица близко до зърното, тоест дали запушването не е там. По времето през което не кърмиш или не се опитваш да цедиш помагат пик студени компреси и/или намачкани зелеви листа. Следи проблема много от близо, и dко съвсем скоро не се оправи или почнеш да вдигаш температура задължително трябва да се консултираш със специалист. Надявам се скоро да се похвалиш с добри новини  Simple Smile

Ами точно това правех - студените компреси, малко изцеждах, гореща вода преди кърмене. Зелево листо пробвах, ама то се чупи, явно е някакво тъпо, направих си салата върху гърдите, но и това не помогна много. Все пак сутринта успяхме да се накърмим едно хубаво и от двете гърди, и двете омекнаха чудесно, бучката ми спадна. Лошото е, че много бързо се пълнят и напрягат. Или пък като кърмя гледам добре да посуче и от двете и като стигне до болната и почне да я лекува, буквално усещам как другата се налива и напряга. Ако предположим, че съм овладяла буците, каква е следващата стъпка, за да регулирам малко тоя поток? Защото сега успяваме честичко и сравнително по много да се кърмим, но има моменти, когато суче рядко или по малко, съответно не успява да се размекне много, а дори напротив - сякаш прогресира с пълненето.

# 304
  • Мнения: 1 192
Кажете след секцио кога може да се забременее?
Препоръчва се 1 година,но някой лекари твърдят,че и след 6 месеца може да се подновят опитите.Трябва дя знаеш,че болките при всяко следващо цезарово сечение са по-силни,но напълно те разбирам,че не искаш и да се замислиш за нормално раждане при твоята ситуация... Flowers Bouquet

Общи условия

Активация на акаунт