Имате ли комплекси?

  • 3 207
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 611
 Преди малко прочетох тема в ДиС, една мацка има косми по гърдите и макар че е с мъжа си вече десетина години, този й проблем се е превърнал в комплекс (въпреки редовното обезкосмяване там). Та се замислих по въпроса с комплексите... и аз имах такъв като малка. Бях убедена, че краката ми са криви и никой не можеше да ме накара да обуя къса пола. Сраааам. Чудех се на една съученичка как ходи с къси поли, а краката й даже по-криви от моите. Ама на мацката ни най малко не й пукаше.
Как се престраших ли... ми не знам. Дойде от самосебе си, преодолях проблема и вече години наред късата поличка не слиза от д-то ми.

# 1
  • Мнения: 549
имам комплекси да и още как.Мисля ,че всеки има нещо което не харесва в себе си. Thinking

# 2
  • Мнения: 453
имам комплекси да и още как.Мисля ,че всеки има нещо което не харесва в себе си. Thinking
Ама ако започнат да ни  пречат в общуването, ставаме комплексари и тогава- лошо  ooooh!

# 3
  • Мнения: 3 611
Нямам предвид харесвате ли или не някоя част от тялото си, разбира се че все нещо няма да е както го искаме. Имам предвид дали това нещо се е превърнало в комплекс; дали мисълта, че всички го забелязват ни е обзела и определено пречи (дали при общуване, дали при секс...)...

# 4
  • Мнения: 3 413
Имах,но благодарение на пластичната хирургия се избавих от него Laughing

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Имах,след като родих . Embarassed Embarassed
Мислех се за грозна и дебела и много се бях сдухала.Слава богу вече не е така. Wink

# 6
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Имам,косата ми е комплекс,много е рядка и с тьньк косьм,по тази причина сьм с кьса прическа. Имам чувството ,че всички само косата ми гледат.... голям комплекс ми е  Cry
 За мен красива жена е тази с хубава дьлга коса.
Единственото което виждам когато сьм на вьн  е косите на хората и благородно завиждам на всички ,който имат хубави такива Tired
Направо ми е станало фикс идея  ooooh!

# 7
  • Мнения: 35 951
цяла колекция  Mr. Green
но с годините се понаучих да не забелязвам несправедливостите на майката-природа - ако някой обръща внимание на редичката ми косица или на не-младежките ми гърди, и това влияе на общуването му с мен, май нямам причина аз да общувам с него  Grinning

# 8
  • Мнения: 12
При така посочената дефиниция: Нямам.  bowuu
Не става въпрос за (не)реална оценка на природните ми дадености, а за мой съзнателен избор на отношението ми към самата мен - с уважение и любов.

Много е хубаво да те харесват, но по-важно е да те обичат.
Едва ли някой ще ме заобича само заради липсата на недостатъци - дали за някого съм плюс или минус  не се определя от едно съдържащо се в мен празно множество.

Да не говорим, че може да не сме на едно мнение кои са ми недостатъците и кои - достатъците  Crazy

Осъзнаването на незначителността на недостатъците ни е свързано с осъзнаването на нашата незначителност като цяло - порасваш, когато стените на мехурчето, в което си живееш, се спукат, и видиш колко много свят има отвъд теб. Тогава започваш да гледаш по-далече от носа си, без да обръщаш внимание дали формата му е съвършена.

# 9
  • плевен
  • Мнения: 644
Имам и ако трябва да изреждам ще е цял ден Laughing Е не съм  с толкова много ама например не си харесвам косата-тънка и мазна,все едно не я мия,малко целулит след раждането с който упорито се боря и тн    Blush

# 10
  • Мнения: 983
на мен най-големия ми комплекс е множеството стрии след ражданията които ми останаха по корема. Като се съблека да се къпя постоянно се гледам и намирам това място за много грозно. Cry

# 11
  • Мнения: 330
Преди години имах комплекси, но с течение на времето взех да не им обръщам внимание и сега мога спокойно да кажа че нямам никакви комплекси. 4470 Така се чувствам в пъти по-добре!

# 12
  • София
  • Мнения: 430
Не им позволявам да ме завладяват. Косми по гърдите - козметик! Дебели крака - спорт! Рядка коса - удължители! Виснали гърди - силикон!
Това беше пример, не че ги притежавам точно тези, е някои от изброените ги притежавам с гордост  Heart Eyes

# 13
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Имах. Зъбите ми бяха въз криви. Сега мога само да кажа - Да живеят брекетите!

# 14
  • Мнения: 97
Цял живот се боря с комплексите си, с липсата на самочувствие и с това да бъда перфектна. Вече се уморих, въпреки че продължавам. Лятото отслабнах много и кожата ми ужасно се отпусна, та се скъсвам от гимнастика и процедури за лице/не искам да прибягвам до пластика, страх ме е да застана под ножа/. Страшно ми хареса мисълта на bubanka "...ако някой обръща внимание на редичката ми косица или на не-младежките ми гърди, и това влияе на общуването му с мен, май нямам причина аз да общувам с него ...". Ще си я повтарям и на себе си, и на двамата мъже около мен, които ме травмират ужасно заради отпуснатата кожа.

# 15
  • Мнения: 1 629
Имам два, но с моя чар не се забелязват  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 16
  • Мнения: 10
В пубертета бях доста зле откъм самочувствие, но сега си се харесвам и отвън и отвътре, без да се стига до самовлюбеност в никакъв случай  Wink То всъщност не че се имам за кой знае какво, просто не ми пука, а и не смятам че има перфектни хора. Отвреме навреме ме обхващат някакви самосъжалителни депресии, примерно като не ми подновиха договора от компанията, за която работех  Laughing но след седмица-две ми минават. Общо взето ако повечето хора спрат да се вземат много насериозно, както и да вземат другите насериозно, светът ще е много по-весело място  Mr. Green Чувство за хумор му е майката!

п.п. Момичетата, които имат комплекси заради външен вид, много моля да вземат пример от представителите на противоположния пол, и да се замислят колко на тях им пада самочувствието от неща като косматост, плешивост и шкембета  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 4 300
Имала съм. Сега вече не или поне не се сещам. Чувствам се сигурна и щастлива в кожата си.
Разбира се, има периоди, в които едно или друго кривва от правия път, но чак като комплекс не си го вменявам.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Да, имам. Прекалено висока съм, ръцете ми са дълги, гърдите ми са малки, а отпред зъбките ми са кривички. Аз се описах е..ти изрода.

# 19
  • Мнения: 3 413
Да, имам. Прекалено висока съм, ръцете ми са дълги, гърдите ми са малки, а отпред зъбките ми са кривички. Аз се описах е..ти изрода.
Еми ти описа точно жена от спортен тип  Peace
Пък за зъбките..то или са криви,или на преде сочат ,или са жълти...угода няма 
Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 136
Глупав начин за бягство от някоя даденост.
Нямам комплекси. Не обичам и всичко да се обяснява с тази дума.

# 21
Нямам  Crazy

Важното е да имаш до тебе някой, който да забелязва положителните ти качества и да ти дава самочувствие. И забравяш комплексите   bouquet

# 22
  • Мнения: 91
имам, но дано е временно . Килограмите са, но затова се подложих на диета.

# 23
  • Мнения: 84
А то кой ли няма нещо което да не си харесва ?
Но чак пък да си ги преписваш като комплекси и да им робуваш newsm78
То и аз имам килограми да свалям и целулит да махам; и стрий да премахвам и още какво ли не....
Но всичко се оправя когато човек има ЧОВЕК до себе си и го ОБИЧА със всичко това и го дарява със спокойствие и сигурност Peace

# 24
  • Мнения: 106
Имах,но благодарение на пластичната хирургия се избавих от него Laughing
Peace
И аз така...
А със следващата мисля да се избавя от внушението,че са ми малки гърдите/което не е точно така/,но все ми се иска да са по-големи и да се забелязват.....

# 25
  • Мнения: 10
А то кой ли няма нещо което да не си харесва ?
Но чак пък да си ги преписваш като комплекси и да им робуваш newsm78
То и аз имам килограми да свалям и целулит да махам; и стрий да премахвам и още какво ли не....
Но всичко се оправя когато човек има ЧОВЕК до себе си и го ОБИЧА със всичко това и го дарява със спокойствие и сигурност Peace

Това си е така, но пък не значи, че ако човек не е обвързан трябва да има комплекси  Peace Даже напротив, броят на ухажорите расте, а с него и самочувствието  Grinning

А пластичните операции, в случаи когато не са наложителни, са си именно проява на комплекси.

# 26
  • Мнения: 84
А то кой ли няма нещо което да не си харесва ?
Но чак пък да си ги преписваш като комплекси и да им робуваш newsm78
То и аз имам килограми да свалям и целулит да махам; и стрий да премахвам и още какво ли не....
Но всичко се оправя когато човек има ЧОВЕК до себе си и го ОБИЧА със всичко това и го дарява със спокойствие и сигурност Peace

Това си е така, но пък не значи, че ако човек не е обвързан трябва да има комплекси  Peace Даже напротив, броят на ухажорите расте, а с него и самочувствието  Grinning

А пластичните операции, в случаи когато не са наложителни, са си именно проява на комплекси.




 newsm10

# 27
  • Мнения: 49
Моят най-голям комплекс са килограмите...Иначе всичко в себе си харесвам... коса, лице, крака, цялото тяло си харесвам и знам, че ако отслабна и ще изглеждам просто страхотно...но не мога много ми е трудно и съм ужасно депресирана  Cry Нито дрехи мога да нося каквито искам, нито мога да общувам спокойно..понякога се спичам като...незнам какво....много ми е гадно. А още по-депресиращото е, че знам че зависи от мен и нямам волята да го преодолея уффф... Но няма да се отказвам! Вярвям, че някога ще отслабна толкова, колкото искам, но искам да е по-скоро, защото се тормозя   cry

# 28
  • Мнения: 522
Имам доста недостатъци които с годините се научих умело да прикривам. На комплексите не робувам.

# 29
  • България
  • Мнения: 3
Да имах комплеси,но най големият ми беше ,че в училище бях най високото момиче дори по висока от някои момчета

# 30
  • Мнения: 10
Имам естествено! Смятам, че всеки човек има!

# 31
  • Мнения: 113
Много съм висока... Мисля, че от там идват повечето ми проблеми със самочувствието...

# 32
  • Мнения: 6 617
Ако въпроса е дали имам комплекси до степен да ме изтормозват супер силно -не.
Дали имам недостатъци -да .Най-много ме дразнят петната от бременността .

# 33
  • Мнения: 5 622
Смятам, че всеки човек има!

И аз така мисля.

Но изобщо не се чувствам комплексирана от нещо, макар да не съм перфектна (естествено). Обаче съм забелязала, че най-честата обида, използвана тук във форума, включително и към мен е "комплексар", "комплексиран" (еди кой си).

Друга работа е, че има дни/моменти, в които изобщо не се харесвам и тогава, в такъв момент бих казала, че цялата аз съм си един голям комплекс  Laughing

Желая на всички, които смятат, че имат някакъв комплекс да се отърват от него (често комплексът е абсолютно нереален, видим за самите нас, не и за околните  Wink ), повече вътрешен комфорт и мир със самите себе си. Всеки проблем има разрешение, ако изобщо има някакъв проблем  Wink   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт