Висока температура без други симптоми

  • 5 782
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 272
От вчера вечерта дъщеря ми вдига 39.5. Редувах през 3 часа парацетамол и ибупрофен, но за кратко спадаше до 38 и пак се покачваше. Днес ходихме на лекар, но нищо не ни казаха. Трябва да чакаме да видим накъде ще се развие. Гърлото било малко зачервено с пъпчици. Температурата обаче не мога да я сваля. Не ми дава да й обуя оцетени чорапи и да й сложа мокра кърпа на главата. Дайте ми някакви идеи с какво да се мъча да свалям Т.
Утре смятам да пусна носен и гърлен секрет, ПКК, чернодробни маркери. Нещо друго още трябва ли според вас?

# 1
  • Мнения: 411
ка такова малко дете няма да ти дава да му обуеШ оцетени 4орапи???
моята Щерка така запо4на скарлатината.като казваШ 4е има и пъп4ици по гърлото,първо там избиха и при нея.
а за смъкване на висока температура(син4ето вдигна веднъж 41,2)мазане с лимон по гръбна4ния стълб.
а 4орапките с равни 4асти оцет и вода,даже да спи с тях

# 2
  • Мнения: 19 272
Ами започва да плаче истерично и ме е страх да не вдигне още по-висока Т от напрежение. Освен това ако не се охлажда главата, няма полза от чорапите, защото температурата се качва в главата. Освен да я хванем двама човека и насила да й държим кърпи.
Сега четох разни неща за менингит и ми настръхна косата. Някои знае ли какви симптоми има при него?

# 3
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
И дъщеря ми беше така, само че лятото. Четери дни поддържаше 39,6, 39,8. Нямаше други симптоми. Накрая и изписаха антибиотик, въпреки че беше явно вирус. Но за да предпазим организма от усложнения се съгласих.  Дръж в течение лекуващия лекар. И дъщеря ми в тази възраст пищеше от оцетените чорапи, мажех и гръбчето и сгънките на ръцете и краката с разбит белтък. Само оцетен компрес на главата успявах да и сложа. За много висока температура си приготви Хексалгин (по формулата на Фуше - капка/кг.телесно тегло).  Бързо оздравяване... Hug

# 4
  • Мнения: 804
Миличка ,пробвай да свалиш Т. със свещички Ефералган.Моите деца не са правили такава висока Т.,но ги оправям със свещички.Междувременно дръж връзка с джипито,има някакъв вирус в момента,който протича с много висока Т.Бих ти предложила и течен аналгин,но детенцето ти е мъничко.Бързо оздравяване ви желая!

# 5
  • Мнения: 19 272
Аз досега не знаех за течния аналгин, но днес в болницата й дадоха и ми казаха да смесвам 9капки с друг антипиретик. На обяд пак й дадох течен аналгин. Ефералган давах през нощта, но много бавно действа. В суматохата не съобразих да прочета дали течният аналгин е подходящ за нашата възраст.
Не знам педито каква работа ще ми свърши. Обикновено ходим при една лекарка от детско отделение, защото другите са под всякаква критика в Русе. Утре пак ще я заведа при нея и ще пускам изследванията.
 Трябва да си записвам вече като прочета нещо полезно, защото в такива случаи всичко ми излиза от главата.

# 6
  • Мнения: 804
В и В и мисля, че е мъничка за течен аналгин/на 2г. ли е/ но щом са и дали в болницата 9 капки значи може.Допитай се до лекар или поне аптекар-фармацевт.

# 7
  • Мнения: 1 217
При такава Т ,аз съм давала Хексалгин-пречистен аналгин.

# 8
  • Мнения: 46 436
... Трябва да чакаме да видим накъде ще се развие ...

За съжаление е така  Tired
Пусни утре изследванията, дано е вирусче  Praynig Simple Smile


Аз с оцет действам при такива случаи, успоредно с Панадол или Нурофен.

Нурофен обаче не давай, ако не е карала Варицела, защото може и това да е, в листовката му пише.

# 9
  • Мнения: 438
В_и_В_и  - и моята дъщеря от петък вечерта е със същите симптоми. По небцето и по гърлото обаче има като кървави точици. Ходихме на лекар и казаха,че може да е скарлатина и за всеки случай и изписаха Аугментин. Т днес през недя не е имала,а сега пок има 37,8. Гърлото обаче я боли ужасно и не може да преглътне нищо. Пъпки никъде не и избиха,но четох,че скарлатината може да протече и без обрив. Ако искаш прочети и ти http://www.pramed.com/scarlatina.htm
Пожелавам ви скоро да установите диагнозата и барзо оздравяване!

# 10
  • Мнения: 19 272
Може наистина да е скарлатина или друга шарка, но пък не съм забелязала да я боли гърлото. Обриви също няма, а вече са минали 24 часа откакто е с температура. Не знам как да я накарам да седи с оцет. Много реве, не дава да я пипнеш дори с по-студени ръце. Не може да заспи дълбоко и да й сложа кърпа на челото. От температурата диша тежко и учестено.
Никаква шарка не е карала досега,но май има ваксина за Варицела, ако помня правилно. А и не знам откъде ще я хване, при положение, че площадките за игра около нас са безлюдни. Само преди 2-3 дена едно детенце, ходещо на детска градина, я прегърна.
Страх ме да не се усложни и дали да не почвам антибиотика отсега. Веднъж вече имахме случай, в който около месец на периоди поддържаше температура и не разбраха от какво е.

# 11
Ние сме със същия проблем от 5 дена.Висока темп. която спада само от нурофен,но за 3-4 часа и отново вдига,оплаква се от болки в гърлото/при прегледа се установи че е зачервено/.Изписаха ни Суметролин и Тантум верде.Днес вече/6 ден/ температура не е вдигнал но проблема  с гърлото остава.Като диагноза казаха ни грип.

# 12
  • Мнения: 19 272
Аз започнах да давам чай от сминдух по 1чл през 15мин и компот от малини. Засега удържаме по-дълго време да не вдига Т твърде много.

# 13
  • Мнения: 19 272
Днес пуснахме ПКК, която е добре и СУЕ. СУЕ-то е 30 mm/h, което е доста над нормата ( пише, че е до 12 при хора под 50год) и значи, че има възпалителен процес. Тайно се надявах да се разминем без АБ този път, но май няма да стане. От вчера в 19ч не съм давала антипиретик и удържаме Т. Днес е около 37.8, но ще видим как ще е след като стане от сън. Като четох в русенската тема доста деца със същите симптоми са имали пневмония Cry
Обикновената урина е в норма, но чак утре ще пуснем стерилна, защото днес много се забавихме и престоя в контейнера и ми казаха, че няма да покаже правилно.

# 14
  • Мнения: 2 110
Като чета тази тема и се сещам за няколко подобни случая на деца около мен. Протичат по абсолютно същият начин .
Това за съжаление без АБ не минава.

Общи условия

Активация на акаунт