Отговори
  • Мнения: 189
Здравейте,майчета.Имам няколко въпроса,чисто информативни за захранването.Ще изкажа моя бегъл опит до сега и бих искала да споделите вашия.
Хриси е на 5месеца.До третия беше на кърма,сега сме на АМ,от четвъртия захраних със зеленчуково пюре,от няколко дни давам каша-безмлечна оризова.Давам вода от както захраних.До сега като зеленчуци е яла-морков,картов,тиква,тиквички,пащърнак,броколи,карфиол,спанак....
Въпросите ми са:
1.На колко месеца захранихте бебчо?
2.Преди това давали ли сте вода?
3.С какво го захранихте?
4.Каква беше следващата храна,която дадохте?
5.Давате ли сокчета?От кога и какви?
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров?
8.На кърма или АМ сте?
9.Кога дадохте месо?
10.От кога на обща храна?
Благодаря ви предварително за вниманието и отговорите.Мисля си,че и много други майки като мен се интересуват от отговорите на тези въпроси и те ще бъдат много полезни.  bouquet

# 1
  • Мнения: 104
Хубава тема   bouquet Можеш да слошиш в заглавието ''лексикон''  Simple Smile
Засега обаче ние сме в началото и на половината въпроси още не мога да отговоря, но все пак ще пробвам. Само имам въпрос за 4.-какво имаш предвид първата храна и после какво след нея или направо за второто заместващо хранене имаш предвид? newsm78
Ето и моите отговори:
1.На колко месеца захранихте бебчо? На 4 и една седмица.
2.Преди това давали ли сте вода?       Почти не, само когато хълца.
3.С какво го захранихте?               Купешко Хип морков с картоф.
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? Още не съм, но по препоръка на педиатър-плод с оризово нишесте на следобедното хранене
5.Давате ли сокчета?От кога и какви?    Не давам, мисля най-рано след 8мия месец.
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ Горе-долу месец след захранването.
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? Мисля да дам на втория месец от захранването, на 5 1/2 месец от пюре на следобедното хранене.
8.На кърма или АМ сте?  на АМ от 2рия месец
9.Кога дадохте месо?  Не съм дала още, мисля към 6тия месец или 7мия.
10.От кога на обща храна? Планирам от около 10тия месец, но може би не на всички хранения.

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 09:03 от adina

# 2
  • Мнения: 189
Да,за второто заместващо хранене имам предвид ooooh!.Както аз например след зеленчуково пюре съм въвела кашата.  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 11 890
1.На колко месеца захранихте бебчо? 6 навършени месеца
2.Преди това давали ли сте вода? Не
3.С какво го захранихте? Безмлечна оризова каша
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? Тиква
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? Не. Скоро опитах да му дам фреш от портокал, но той предпочита плодовете цели6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ 8 навършени месеца7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? 8 навършени месеца пюре от ябълка на Хип
8.На кърма или АМ сте? Беше на кърма до 10-ти месец, а след това АМ
9.Кога дадохте месо? 7 навършени месеца- заешко
10.От кога на обща храна? От десети месец е на  домашна храна, но е приготвена специално за него без сол и с подходящи продукти.

# 4
  • Мнения: 577
1.На колко месеца захранихте бебчо?-3 месеца и половина
2.Преди това давали ли сте вода?- Да
3.С какво го захранихте? - ябълка, картоф, морков и сок
4.Каква беше следващата храна,която дадохте?каша
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? Да. 3 мес.и половина
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ - 6 месеца и половина
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? -от пюре на 3м.и половина. Суров плод на 6месеца
8.На кърма или АМ сте?- АМ от 2-ри месец
9.Кога дадохте месо? - 6 месеца
10.От кога на обща храна?- 11месеца, но не всичко основно супи.

# 5
  • Мнения: 583
1.На колко месеца захранихте бебчо?- след 4 месец
2.Преди това давали ли сте вода?- предлагах, но започна да пие отскоро
3.С какво го захранихте?- ранни моркови
4.Каква беше следващата храна,която дадохте?- безглутенова каша
5.Давате ли сокчета?От кога и какви?- сокове започнах да предлагам след 7 месец, но пие няколко глътки отскоро.
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/- не съм заместила хранене, дъщеря ми отказа млякото на обяд сама, след като въведох месото , около 7 месец, постепенно отказа да го пие и следобяд, до 8-9 месец го предлагах и в 10 часа, сама отново го отказа, сега пие мляко сутрин и вечер.
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров?- Плодово пюре ядеше само в кашата, около 6 месец. Суров плод- след 8 месец/банан/.
8.На кърма или АМ сте?- АМ
9.Кога дадохте месо?-  в началото на 7 месец- просто отказа зеленчуковите пюрета
10.От кога на обща храна?- все още е на на преходна, предполагам, че постепенно ще мине към обща около 1,6 месеца.

# 6
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
1.На колко месеца захранихте бебчо?на 4.5 месеца
2.Преди това давали ли сте вода?не
3.С какво го захранихте?морков на Хипп
4.Каква беше следващата храна,която дадохте?морков с картоф, след това тиква пак на Хипп
5.Давате ли сокчета?От кога и какви?Дадох на 8 навършени месеца 30мл сега пие по 50мл 1-2 пъти седмично
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/АМи до преди 1 седмица давах мляко след зеленчуковото пюре 60мл защото детето си го тъпсеше,с местното пюре престана да го иска на около 8 месеца.Иначе от 4.5 месеца до 6 месец давах по половин малко бурканче от зеленчука останалото мляко
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров?Пюре на 5 месеца,суров на 8 месеца но съвсем малко.Отскоро не му давам плодови пюрета а е изцяло на пресни плодове.
8.На кърма или АМ сте?АМ от 1вия си месец.
9.Кога дадохте месо?На 7 месеца
10.От кога на обща храна?Още не сме на обща храна,мисля след около месец да започна лека полека

# 7
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
1.На 4 месеца
2. Да
3.С морков на Хип
4.Картоф на Семпер
5.Да.На 5 месеца по 30 мл., но не всеки ден, защото не им е фен.Пил е ябълка, морков с ябълка, круша и банан на Хип
6.Някъде около 7-мия месец
7.На 5 месеца.Круша от пюре на Гербер.Суров плод още не съм дала
8.На АМ от раждането
9.На 6,5 месеца
10.Най-вероятно след годинката ще мине на обща храна

# 8
  • Мнения: 24
1.На колко месеца захранихте бебчо? 4,5мес.
2.Преди това давали ли сте вода? да, но и до днес почти не пие.
3.С какво го захранихте? плодово пюре (ябълка на Хип).
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? ябълка+тиква, ябълка+морков.., зеленчукови пюрета, каши, месо.
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? да, от 6 навършени месеца - ябълка, грозде, круша, морков (в различни комбинации).
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ 6 навършени месеца (със зеленчуково пюре).
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? при захранването, суров - 7 мес.
8.На кърма или АМ сте? на АМ от втория месец.
9.Кога дадохте месо? на 7,5мес.
10.От кога на обща храна? не знам още, може би към 1г, зависи от детето.

# 9
  • Мнения: 1 062
1.На колко месеца захранихте бебчо?  5 месеца.
2.Преди това давали ли сте вода?  Да. Сега винаги предлагам след ядене, а и по друго време, ако пожелае. Но не съм давала през нощта, когато беше съвсем малък, само с идеята да се залъже и да яде чак сутринта.
3.С какво го захранихте? Тиква.
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? Картоф; морков; тиквичка; ябълка; ориз (с оризова каша); пащърнак; круша.....Това са основните с които захраних първият месец.
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? Не съм давала до момента (на 9,5 месеца е).
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ Месец и половина след захранването. Заместих обедното ядене - за момента беше зеленчуково пюре, после с въвеждането на месото редувах, но не винаги. Имал е дни, когато яден 2-3 дена само месни на обяд, както и само зеленчук, зависи какво вкарвам като нов вкус.
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? Плодове от пюре още от началото - ябълката и крушата бяха плодовете в първия месец на захранването - от пюрета. Пресен плод започнах два месеца след захранването - в нашият случай - 7ми месец (в началото леко сварена ябълка и круша; пресен банан). В последствие манго и авокадо.
8.На кърма или АМ сте? След 6тия месец вече на АМ, защото след като ми дойде менструацията, кърмата изведнъж намаля, имах само за през нощта, ако се събуди да яде, но дойде момента на кърмаческата стачка и съвсем секна кранчето Simple Smile От тогава сме на Аптамил.
9.Кога дадохте месо? На шест месеца и 4 дена дадох пуешко, а на шест месеца и 21 дена - заешко. Следващият месец  - пилешко. Осмият месец беше за глутена основно, и в промеждутъците други храни. Тези дни ще вкарвам телешкото.
10.От кога на обща храна? Все още яде пюрета, но зеленчуковите пюрета и супи ги правя аз. Скоро мисля да започна да правя и месните.

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 23:07 от Black_rose

# 10
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 310
Записвам се да следя темата,защото ние сме в период в който ще се захранва ме.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
1.На колко месеца захранихте бебчо? на 5 и половина
2.Преди това давали ли сте вода? предлагах понякога, но не я пиеше, чак преди около месец (на 7 и повина започна да пие по малко - 30-40мл на ден
3.С какво го захранихте? домашно картофено пюре
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? морков, пащърнак, тиква, плодово пюре, каша
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? засега не съм давала
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ след 2 седмици от началото на захранването, като до момента съм заменила само обедното хранене
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? 3 седмици след началото на захранването дадох пюре от сини сливи, защото беше много запечен
8.На кърма или АМ сте? на кърма
9.Кога дадохте месо? на 7 месеца започнах с пилешко
10.От кога на обща храна? засега мисля към 11-12 месец

# 12
  • Мнения: 2 132

1.На колко месеца захранихте бебчо? -6м без 2 дни
2.Преди това давали ли сте вода? - не
3.С какво го захранихте?оризова каша, безмлечна
4.Каква беше следващата храна,която дадохте?пълнозърнест ориз, зеленчуци, плодове
5.Давате ли сокчета?От кога и какви?още не съм давала
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/още не съм. На кърма сме на поискване, а за твърдите хранения имам горе-долу някакви часове.
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров?на 7м и нещо беше. Ябълка, круша от пюре, банан суров
8.На кърма или АМ сте?кърма
9.Кога дадохте месо?няма да давам за сега
10.От кога на обща храна?чакам да мине 1г

# 13
  • Мнения: 166
1.На колко месеца захранихте бебчо?  на 5 месеца
2.Преди това давали ли сте вода? Правех опити, но не пиеше под никаква форма, дори и със захар
3.С какво го захранихте?  Домашно картофено пюре, но имаше газове (и до момента от картофи си има)
4.Каква беше следващата храна,която дадохте?  Морков след 5-6 дни
5.Давате ли сокчета?От кога и какви?  Сокове от пресни плодове дадох след 9 месеца, а готови опитах да дам след 8 месеца, но не ги харесваше особено
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/  След като въведох 5-6 зеленчука т.е. след около месец от започване на захранването
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров?  Плодове пюре въведох след картофа, моркова, тиквата, тиквичката, броколи, карфиол, оризова каша (въвеждах зеленцуците в този ред). Дадох първо ябълково, а след 5 дни и пюре от круша.
8.На кърма или АМ сте? До 11 месеца и нещо на кърма. После за малко АМ и вече и кисело мляко
9.Кога дадохте месо?  На 7,5 месеца
10.От кога на обща храна? След 11 месец започна сам да си хапва от храната сложена на масата.

# 14
1.На колко месеца захранихте бебчо? След навършени 5м.
2.Преди това давали ли сте вода? Не!Беше на кърмене при поискване.
3.С какво го захранихте? Зеленчуково пюре.
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? Въведох 3-4 зеленчука и после плодове,към 7 мес месо ,после риба...
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? След захранването започнах да давам-морков,ябълка,портокала и беше любим!
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ Ооо,поне месец след началото-бавно ни вървеше.
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? Първо от пюре-мисля ,че те са по-чисти от нитрати.
8.На кърма или АМ сте? До годината на кърма,после 2-3 мес АМ и вече си пие кисело и прясно от магазина.
9.Кога дадохте месо? 7 месец
10.От кога на обща храна? На кухня е от 8м.Но доста по-късно (година и 2-3м.)започнах да и давам от всичко което готвя.Не смеех заради подправките

Общи условия

Активация на акаунт