минерална вода

  • 2 616
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте мами! Давате ли често слабоминерализирана вода на вашите деца и от каква възраст започнахте?

# 1
  • Мнения: 577
Не съм давала. Не вярвам на етикетите. Още си преварявам. Но ако ми се наложи ще дам.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 735
Давах до около 8-ми месец Девин /розов етикет/.Сега чешмяна вода от кана Брита.Не бих давала слабоминерализирана мин. вода на дете,особено под годинка,а и аз не вярвам на това,което  пише.

# 3
  • Мнения: 1 080
Само инцидентно бих, инече определено - не.

# 4
  • Мнения: 2 960
Давам само само преварена и бебешката вода  на Милупа или Хипп. Peace

# 5
  • Мнения: 4 017
Не съм давала. Не вярвам на етикетите. Още си преварявам. Но ако ми се наложи ще дам.

И аз съм от тези недоверчивите. Прецеждам през кана Брита, после преварявам. Не ме мързи, не ми отнема кой знае колко време и ми се струва по-надежден вариант от розовите етикетчета.

Много рядко съм купувала и ползвала. Държа си няколко бутилки при внезапно спиране на вода или ако наистина се наложи нещо непредвидено.

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Давам от 6м.

# 7
  • Мнения: 4 335
Не бих дала минерална вода,без значение,че е нискоминерална.

# 8
  • Мнения: 9 973
давам,често ми се случва

# 9
  • Мнения: 2 111
На 10-11 месеца започнах да давам изворна Девин с розов етикет за пиене.
Продължавам и преварена да давам.

# 10
  • Мнения: 764
Започнах да давам минерална вода от 7-8 м. Розов Девин или Торн спринг.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
Давам Девин с розов етикет.
Нея поне я пропи, преди преварената изобщо не я искаше.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
моето дете е вече голямо,на 3г. и 5 мес.,но от чешмата вода не искам да му давам.гадна е на вкус,страх ме е ,а и той не я иска изобщо.аз също едва я пия.а гледам да не съм само с минерални и т.н.
давам на детето Девин,розов етикет.обаче и аз хич не вярвам на етикети.
на тази възраст да му преварявам ми се струва абсурдно.кана Брита нямам,мисля да си купя,не знам обаче има ли смисъл...
вие как мислите? newsm78 newsm78 newsm78

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Да, давам от самото начало, първо започнах с Хип, сега Девин розов етикет.
Не съм преварявала вода с малката.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Минерална вода (включително и трапезна) се дава след 3 год. Преди това може изворна (с розов етикет) или чешмяна.

# 15
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
давам от 6,5 месеца изворна на Девин.Самата аз повече от 6 години не съм пила чешмяна вода, а само минералн и изворна.

# 16
  • плевен
  • Мнения: 644
Аз давам изворната вода на Девин с розовия етикет още от 5-6-ия месец-и за пиене и за АМ като я затоплям в микровълновата фурна

# 17
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Давам вода от чешмата или изворна Девин с розов етикет. Минерална още не съм давала.

# 18
  • Мнения: 46
за път са много удобни мин.вода и аз съм давала оттази на thorn spring може би от 5или6мес.тя е също за кърмачетаи има едно слонче на етикета.Искам да попитам до кога се дава преварена вода?

# 19
  • Мнения: 6 713
Минералната вода не е за бебета.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
на мен лекари са ми казвали ,че преварена вода се дава до 6 мес.аз давах до 1г.,после минах на девин,розов етикет.

# 21
  • София
  • Мнения: 15 219
за път са много удобни мин.вода и аз съм давала оттази на thorn spring може би от 5или6мес.тя е също за кърмачетаи има едно слонче на етикета.Искам да попитам до кога се дава преварена вода?

Торн Спринг е с доста висока обща минерализация. Не се лъжи по слончето на етикета.  Peace

# 22
  • Мнения: 552
Откакто навърши 10 месеца давам Девин Розова,като редувам с преварена.Допреди това,само преварена.

# 23
  • Мнения: 168
Давам вода от чешмата или изворна Девин с розов етикет. Минерална още не съм давала.
  Peace и аз така само преварена и понякога Девин с розов етикет а за минералната педиатъра ни предупреди след 2 години че може да се дава

# 24
  • София
  • Мнения: 276
Изворна на DEVIN давам от 10 месечна възраст на детето.
Тя може и да се преварява.
Thorn Spring не може да се преварява и затова изобщо не вярвам, че е изворна.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Thorn Spring и аз установих,че не може да се преварява.утаява се една страшна гадост,затова нея не я купувам изобщо.а с девин-розова няма проблеми с преваряването,но аз отдавна вече не я преварявам.

# 26
  • Мнения: 1 372
Против съм даването на минерална вода на бебета и малки деца, както и постоянната употреба на минерална вода от възрастни индивиди.

# 27
  • Мнения: 146
Давам Девин с розов етикет,не преварям от 3 месец.А тя е изворна ,не минерална и не виждам проблем да се дава.  Peace

# 28
  • Мнения: 8
Минералната вода е противопоказна за деца до 7 години. Противопоказно е също постоянно приемане от възрастни на минерална вода. Основният прием трябва да е на трапезна и изворна вода. Дали една вода е добра за Вас и Вашето дете, ще стане ясно, като се превари..ако останат бели следи след 3 минутно варене, значи има минерали.

Аз имам домашна инсталация за трапезна вода. Намира се под мивката, връзва се към подаването на водата и се инсталира втори кран, от който получавам постоянно трапезна вода - за пиене, миене, готвене. 

Отделно се зареждам с 19 л бутилки различна минерална вода. Има фирми, които се занимават с разнос по домовете. Не се налага нито аз, нито мъжа ми да се натоварва.... Нямам място за поставяне на апарат, затова ползвам помпа.

# 29
  • Мнения: 15
Не, не давам никаква минерална вода. Давам само розова на Девин.

# 30
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте мами! Давате ли често слабоминерализирана вода на вашите деца и от каква възраст започнахте?

Случвало ми се е един-два пъти да давам минерална вода, но принципно не давам. Когато ни спират водата, използвам изворна вода, а не минерална.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Минерална вода след годинка. Изворна от първия ден. Дъщеря ми никога не е опитвала вода от чешмата, защото е пълна с ръжда и варовик  ooooh!

# 32
  • Мнения: 1 740
Не, не давам никаква минерална вода,а и не смятам скоро да давам.
 Давам само розова на Девин.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
При едно проучване, публикувано във в-к "24 часа" се оказа, че водата в Пловдив е замърсена с манган.Много се чудих каква вода да давам на дъщеря си още повече, че целият град е разкопан за смяна на водопровод, в резултат на което често спираха водата.Като я ,или течеше силно хлорирана, или направо кафява.Предпочетох изворната вода на Девин.Концентрацията на натрий е силно намалена, пък и в АМ има натрий.Сега като ви чета се притеснявам дали не направих грешка, ама нямах избор.По добре натрий отколкото манган.П.П.В нашето семейство от години вода от чешмата не се пие.Редувам различни минерални води.

# 34
  • вкъщи
  • Мнения: 704
не  не давам не е полезна -само преварена а към годинката трапезна

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Може ли някой по запознат да каже какви точно концентрации на натрия са вредни за бъбреците?Мен педиатърката ми каза да внимавам основно за флуора.Защото продължаването на темата с това колко е вредно без допълнителни подробности не е полезна за никого.Още 20 страници да си говорим:"Давам", "Не давам" няма да си помогнем.Дайте да си бъдем полезни и да изясним по точно ползите и вредите.

# 36
  • Мнения: 31
Давам Девин изворна.Предпочита я пред преварената вода.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Давам Девин изворна ,дори не я преварявам  Peace

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 21:14 от zabche

# 38
  • София
  • Мнения: 119
Давам само водата на Хип. Много е удобно ... нищо не преваряваш и винаги ти е под ръка ....

# 39
  • Мнения: 781
Давам само изворната на Девин още от както се е родил, минерална вода му дадох наскоро един единствен път и то по прунуда, нямаше друга в момента. Чешмяна вода никога не е опитвам и според мен е пърна с ръжда и варовик - мерси. Семейстото също пие изворна вода Peace

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Аз все не разбрала ooooh!Само за пиене ли говорим или и за приготвяне на АМ, ако не са на кърма. newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 119
С каквато му приготвям млякото такава давам и за пиене .... тоест давам и в двата случая Хип.

# 42
  • вкъщи
  • Мнения: 704
никаква минерална   вода на малки деца само изворна или трапезна

# 43
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Не давам минерална, само изворна на Девин.

# 44
  • Мнения: 529
Когато беше малко бебе,давах само преварена---сега давам изворна на"Девин".

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Вече 2г и половина дъщеря ми е само на изворна.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Аз също се постарах да потърся информация и това, което успях да намеря е следното:Минерална вода не се препоръчва да се дава на дете под 3 години, защото бъбреците не трябва да се претоварват с обработването на минералите, които се съдържат в минералната вода.Лекарите препоръчват на бебета и малки деца да са дава бутилирана изворна вода.Тя трябва да е с обща минерализация под 120 мг/л и натриеви катиони под 20 мг/л.Този елемент е причина в организма да се задържа вода и по този начин води до проблеми с бъбреците, сърцето и кръвното налягане.

# 47
  • Мнения: 2 334
Давам само розов Девин.Случвало ми се е 2-3 пъти да дам и син Девин  Peace

# 48
  • Мнения: 188
Синът ми е на 3 год. , така че не робувам на марки. При по малки деца знам, че Девин с розов етикет е добре.

# 49
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
За бебето може трапезна. Минерална - не. След 4-ти месец може и неправарена.

# 50
  • вкъщи
  • Мнения: 704
минералната вода е по тежка за  бебето в никакъв случай-може трапезна само

# 51
  • Мнения: 312
Аз давам розов Девин,минерална вода-НЕ!!!

# 52
  • Мнения: 7
и аз не съм давала редовно да пие само понякога,например когато е нямало друго тогава

# 53
  • до Пловдив
  • Мнения: 278
Давам Девин с розов етикет или Торн спринг
Нея поне я пропи, преди преварената изобщо не я искаше.
и ние сме така

Общи условия

Активация на акаунт