С какво се поднасят пържените картофки в страната, в която живеете?

  • 7 858
  • 95
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 421
Да, в Англия наистина с оцет, ама мноооооого оцет и в който и чипс и фиш да влезеш не само мириша, но вони ужасно на оцет.
Ядат ги още като намажат филия с масло или маргарин, в средата сложат пържените картофи и сгънат на половина. Аз се опулих първия път като видях това, мъж ми се гледаше като ударен когато пък аз сложих кетчуп и сирене.


не само пържени картофи слагат на сандвич ами и чипс.е това вече ми дойде много.а да се отклоня от темата и да кажа ,че и банан слагат като сандвич.ужас  ooooh!

# 91
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
мммм, каква греховно вкусна темичка   Crazy chef

тук, в Турция, най-често ги поднасят като в повечето страни с кетчъп и майо, а в някои "по-тежкарски" заведения може и с някакъв салса сос вместо кетчъп.

а моя свекър ги обича много за закуска с чукнати две яйца на очи отгоре им  Sick става нещо подобно но без доматите


язък за картофките му викам аз...

на мен са ми любими с бяло сиренце и биричка  Blush , а и също полуготовите, замразени, но не пържени, а печени на фурна с малко зехтин...

# 92
  • Мнения: 421
да да и баща ми ги обича с яйца,само че ги разбърква като на омлет и става чудно Grinning

# 93
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
В Сицилия съм ги пробвала обилно посипани върху пица, заедно с моццарелла и кръгчета кренвирш, не е лошо, но е тежка гозба-  картоф мазен, комбиниран с тестелък Sick

# 94
  • Мнения: 3 521
Омлет с яйце и картофки на кубчета е супер вкуснотия  chef.

# 95
  • Мнения: 7 914
Омлет с яйце и картофки на кубчета е супер вкуснотия  chef.
и настъргано сирене отгоре Whistling

Общи условия

Активация на акаунт