В Чехия се спри и пролетно време ни донеси, Тема N. 11

  • 20 447
  • 280
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 390
давам ентерол... ама много гадно смърди...
Кажи съотношения на сода и вода... сега се гъргарих... една ч.чаша с една ч.лъжичка... малко неприятен е вкуса...

# 46
  • Мнения: 4 717
Забравих да ви кажа 4е намерих добри пребиотици за след АБ,казват се Nutrolin-B и са за деца над 6 месеца.

Ради,по какво ги разбирате като не са добри пребиотиците?Имат разяждащ ефект хубавите ли?
За гърло и аз съм чувала сода, но при мен по принцип тя дава обратния ефект - като имам афта и ако се намажа стават 3 Shocked, та за гърлото тая сода не ми помага много, аз нищо не правя,смуча бонбони с мед и лимон и чакам да ми мине Confused

Не по темата, но да ви кажа,че лицето ми се обели буквално от един крем на Лореал, новата им серия дневен.Подух се като жаба по очите и ме сърбя близо седмица, още се лющя.Такова нещо не ми се беше случвало и с най-евтините кремове до сега CryТа да внимавате, този специално е ужасен!!!


# 47
  • Мнения: 6 390
Това моето Дунде, като се събуди в 16,30 излока едно шишенце чай, и преди малко като я слагах да си ляга... пампа сух  Confused уфффф добре че поне ви питах дали тоя чай да давам...
Уж 2.ден е на АБ пък нещо топла ми се вижда - обикновено след сън - което е ок, ама сега като да си ляга... абе пак топла ми се вижда... измерих я ...38,1 Shocked
 след 2.дена АБ това възможно ли е?

# 48
  • Мнения: 4 753
Здравейте! Извинявам се, че нахлувам така в темичката ви, но имам въпрос... Бихте ли ми казали, задължителни или препоръчителни са ваксините при вас??? И ако е възможно линк към закона и/или наредбата, които третират този въпрос в Чехия...  Мерси предварително...    bouquet 

# 49
  • Мнения: 6 390
http://www.hygpraha.cz/files/ockovani2007.pdf
заповядай + последната дума повинне - означава задължително

# 50
  • Мнения: 26
Еееее Раде, не така, чак пък нищо да нестава от У-фона Stop.....имах в предвид ,че понякога е по-бавен, ама още е млад-сега навлиза в модата Wink
Аз, пък точно от Старнета, хйч не съм доволна. Нестига, че чакахме 2 мес да ни го вкарат, а ми на всичко от горе ни питат къде и как да ни свържат, колко метра кабел горе долу трябва.... Crazy незнам от къде изпаднаха въобще и кой ги назначи newsm78...., както и да е.
За Коледа У-фон имаха промоция и ни изпратиха два мобила с карти без лимит , говорим на дълго и широко, срещу скромната сумичка от по 100кр.

За гърлото,  содата е много вредна.Мен така са ме мазали със нея и сливиците сега са ми на дупки.Содата разяжда и се радваме когато получим облекчение или се махнат налепите, но всъщност не се лекуват и след време пак болно гърло.Това е мое изказване, не го налагам на никой, казано ми е от добър лекър Naughty
Иначе да със смучащите се хапченца, ние ползваме Стрепсилс с ментол и евкалиптол и много честа гъргара със лайка
Ели, не се притеснявай, ще видиш че след 3 ден няма да има Т, Дени ми е на този принцип, антибиотика ще подейства и ще се оправи детенцето бързичко.ОЗДРАВЯВАЙТЕ всички.
Еми аз, изписах ферман май, ЛЕКА нощ МОМИЧЕТА

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 23:23 от Ани(georgievacz)

# 51
  • Мнения: 55
Хайде и аз набързо да се включа преди да си легна.

Ели, аз за гърло съм много доволна от спрейовете. В Италия доктора веднъж ми беше предписал спрей и останах страшно доволна. Бързо и ефикасно. Не е необходимо да смуча по половин час някакъв си бонбон, от който обикновенно след това ме боли стомаха.

За температурата на Нинето изчакай още един ден. Аз също съм имала случаи с антибиотик да поддържам температура 3 дена.

Миленче, мерси за предупреждението. Тъкмо се колебаех дали да не опитам новата им серия.

В Клик4скай за август месец няма вече от евтините билети.  Sad София се появи преди 2 седмици като дестинация и вече са изкупили евтините билети. Клик4скай са чешките авиолинии, които явно предоставят 5-10 евтини билета

Лека нощ

# 52
  • Мнения: 6 390
МАЦКИ
аугментин давам на 12ч., до сега 4х дози е изпила по 2,5мл... ами сега е 5ч. - рев, плач - меря т. - 39 има  Shocked
ще се побъркам, в по нормален час ще се опитам да се обадя на педката... въпреки че тук няма такава практика... ако не май ще я водя на бърза помощ...

# 53
  • Чехия
  • Мнения: 97
Ани,аз имах впредвид 4е са многоооо скъпи,от Старнет,а това за тези мобили кво да ти кажа не можеш да сложиш друга карта а са и едни грозни-незнам въпрос на мнение
За содата съм мазана 100 пъти и нищо ми няма,Винси също е мазан,майка само с това се лекува,абе незнам дали е от содата защото на Владо сливиците са разядени както ти казваш,но вследствие на много ангини-тои сода не слага 4е повръща.
А за спрея а за съм ползвала Орофар и Тантум Верде,като от втория нищо не става-поне на нас не ни действа.Първия е добър,но както казва баба ми 1 седмица с лекарства и 7 дни без лекарства
Милен4е,тези пребиотицими ги препоръ4а докито и съседката
Ели,вие как сте

# 54
  • Мнения: 65
Здравейте мами от Чехия.
Извинявайте че нахлувам в темата ви,но имам една молба.
Сигурно и при вас има майки които живеят в чужбина, без да имат възможноста да вземат децата си от България,защото бившите им отказват да дадът съгласие.Ние,няколко майки с този проблим,направихме петиция за да се промени този закон и децата ни свободно да могат да пътуват,баз да зависят от прищевките на някой егоист с ограничено мислене.Моля Ви да прочетете петицията и ако сте съгласни с нея да я подпишете.Предварително Ви благодаря.
http://bgpetition.com/petitsia_za_nashite_detsa/index.html
 

# 55
  • Мнения: 6 390
привет пак...
уф не знам... пак беше с 37,8 като стана... давам панадол или ибалгин преди всяко спане... пък до утре все ще издържи...

дайте линкове за тези уфони и другото - за пръв път ги чувам даже...

За пробиотиците - се гледа колко вида са в едно прахче-или таблетка, и количеството на пробиотиците, бр. прахчета или таблетки и съотношение с цената
Аз днес пак си купих тези с мечо пух, питах аптекарката пробиан б за сравнение - гледахме в Б. са няколко милиона, в мечо Пух са милиарди пробиотиците в едно прахче, пък и знам че като се разтворят в чая Нина си ги пие без проблем, незнам Б дали няма вкус... може би като по отрасне...

 Какви спрейове имаш в предвид Ирка, днес си купих някакаъв антибиотичен уж... за гърло и нос... 200 кч ме скасировали за него... ще видим какво ще направи с мен...

със сода никога не са ме лекували, но определено има отпускане на гърлото след жабуркането... но е малко неприятно на вкус...

# 56
  • Мнения: 4 717
Ели, ходихте ли до спешния, гледам рано сутринта си писала, дано да мине вече. Откъде си я донесохте тази настинка,каката от детската ли?Оня ден говореха по ТВ, че сега идвал нов вид грип със затоплянето на времето Confused

За содата да ви кажа, че имах колежка, дето много боледуваше от гърло и все секрети й пускаха и някакви бактерии пръскаше, та тя също ползваше спрей, но каза, че най-добре действа гаргара със сода, оцет и вода - тогава налепите по гърлото направо падали на парцали Shocked.

Павка30 - подписах, дано да успеете, че наистина е мн. неприятно това да ти е далече детенцето Peace

Ние днес излязахме на разходка по летно време, а се прибрахме по зимно, вече ми писнаха тия промени. Другата седмица го давали +17*Ц Grinning

# 57
  • Мнения: 6 390
ами не сме ходили, щото последно там попаднахме на леко чалнат или и аз не знам кака да кажа др....
2х ме връщаха от аптеката заради рецептите му, и се връщахме в спешното... първия път беше дал АБ с пенецилин на Емата - тя е АЛ. на него, в книжката пише с червени букви... ама кой да го чета, добре че питах лекарника какво е това, щото някакъв АБ който за пръв път ни го изписваха, втория път пък се оказа че и на Нина рецептата е грешна, нещо двойна доза беше предписал, това лекарника се оцъкли като му казах че е за 6.м бебе - добре че съм бърборана... та там егати и докторите има  Shocked
Въобще мед. оборудване в Дечин е спряло най-късно 1989... за докторите, обаче все на свестни ако може да се каже бях попадала... но онзи ми скри шапката...
ама не знам дали е вирус - бронхитида уж беше диагнозата мин. седмица, седмица сигурно пи мукосолван, от сряда и добавиха и спиропент - аб сироп - и в петък дадоха аб... много бързо развитието при бебетата...

# 58
  • Мнения: 2
Ay, Елито, ама много ви мисля, да знаеш...казвай как сте и дали няма подобрение. Ама дожаля ми за Емата и Нинето, пак на антибиотици, помня, че преди два месеца ли, кога ли, пак им се наложи. Пък и те поне да помагаха.... Cry

Времето е просто отвратително, ние отдавна имаме кокичета и другите пролетни цветя в градината, ама като гледам, нямам много изгледи за пролет  Thinking

Хайде, приятен викенд, Ели, ти пиши, как се развиват нещата, дано не се стига до спешното. Уф, как пък тия неща все вечер или викенд се случват  newsm78

# 59
  • Мнения: 84
Здравейте мами от Чехия.
Извинявайте че нахлувам в темата ви,но имам една молба.
Сигурно и при вас има майки които живеят в чужбина, без да имат възможноста да вземат децата си от България,защото бившите им отказват да дадът съгласие.Ние,няколко майки с този проблим,направихме петиция за да се промени този закон и децата ни свободно да могат да пътуват,баз да зависят от прищевките на някой егоист с ограничено мислене.Моля Ви да прочетете петицията и ако сте съгласни с нея да я подпишете.Предварително Ви благодаря.
http://bgpetition.com/petitsia_za_nashite_detsa/index.html
Съгласна съм.Подписах и се надявам да променим нещата.
 

Общи условия

Активация на акаунт