ДА СПРЕМ ЦИГАРИТЕ заедно!

  • 105 464
  • 932
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 630
  Въпреки  newsm12, че последните изследвания показват , че цигарите са превенция против алцхаймер и паркинсон.
Може би. Всяка отрова в малки количества може да е лекарство, и обратното- всяко лекарство в големи дози да е отрова. Аз ако можех да паля по една цигара на ден с кафето изобщо нямаше да се тормозя да ги спирам и т.н. Но не мога само с 1-2. Днес сутринта не съм пила и кафе и сега ме боли и главата. Знам, че скоро ще се нормализират нещата. Преди не ми беше проблем да си пия кафето "на сухо"  Joy Joy

# 46
  • София
  • Мнения: 1 311
  Въпреки  newsm12, че последните изследвания показват , че цигарите са превенция против алцхаймер и паркинсон.
Може би. Всяка отрова в малки количества може да е лекарство, и обратното- всяко лекарство в големи дози да е отрова. Аз ако можех да паля по една цигара на ден с кафето изобщо нямаше да се тормозя да ги спирам и т.н. Но не мога само с 1-2. Днес сутринта не съм пила и кафе и сега ме боли и главата. Знам, че скоро ще се нормализират нещата. Преди не ми беше проблем да си пия кафето "на сухо"  Joy Joy
Аз затова замених кафето с чай! Peace

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Това с чая не става при мен-много ми е ниско кръвното и ми причернява,ако не пия две кафета сутрин.Даже само 1 ако пия-пак ми е зле.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 311
Черния и зеления чай имат повече кофеин от кафето!  bowuu

# 49
  • София
  • Мнения: 415
От днес и аз се присъединявам към вас  Simple Smile Ще се опитам да откажа цигарите с Табекс. Преди 4 години именно с него ги отказах, но за съжаление започнах да пуша отново преди година  Confused. И аз се притеснявам за килограмите, но предния път комбинирах отказването с диета и даже отслабнах  Simple Smile
Аз също препоръчвам книгата "Не пуша вече" , на мен много ми помогна.
Надявам се всички да успеем  Hug

# 50
  • Мнения: 157
Черния и зеления чай имат повече кофеин от кафето!  bowuu
Не знам дали имат повече кофеин, но със сигурност ободряват повече. Аз също съм с ниско кръвно, проблемът е в първите няколко дни, тогава обикновено ме боли глава, ако не пия кафе. Но след това не!

# 51
  • Мнения: 417
И аз се пресъединявам, много ме е яд на това  пушене. Мирише,лошо, убива апетита, кожата става гадна, косата замирисва на цигари. ОТВРАТИТЕЛНО! Пия кафе редовно от 2г. и от тогава започнаа да пуша повече. Преди това не ми пречеше да пия кафе без цигара,но сега не мога без него и то с цигари, ниско ми е кръвното и не мога  без кафе.Сега пуша 1 кутия за 2 дни-т.е по около 10 цигари дневно. Много искам да ги спра,но ме дразни това че и мъжа ми пуши и когато ги спра за известно време покрай него пропушвам в някой момент(последно беше след нова година) Започвам с неговите цигари,които са ми силни и последния път и той ми купи от моята си любима Карелия -1 кутия уж да имам ако ми се допуши ,да не се мъча със силните и аз започнах отново по 1-2 циг. дневно, малко по малко и пак ги увеличих до 10бр.Поне мъжа ми да не ми дава а той самия не може да ги спре, макар че не пуши даже и 1 кут. дневно newsm78
Ще ви чета и ще пробвам с намаляване.(лошо е но аз ги спирам с намаляване и странното е че ги започвам пак така постепенно)
Издържала съм 2 г. без да пуша и след това пак започнах.
Ще пробвам пак

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Е,как да съчетая отказването с диета-ще стигна до психиатър направо.Имам гастрит и не мога да не ям,щом ми се дояде-ям.А днес,понеже уж ги намалям,до сега съм яла 4 пъти Embarassedи то сандвичи.Ще се побъркам ,мисля да изпия едно следобедно кафе с една цигарка.Някой ще ме спре ли?.................................Добре,значи не сте против Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 415
Диляна, а как ти се отразява кафето с цигарка на гастрита  newsm78  Защото мен тази комбинация доста ми дразни стомаха.
А комбинацията отказване и диета наистина е кофти , но нямам друг избор  Confused.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Боли ме,но само в определени часове.А,когато съм гладна направо не се издържа smile3511Абе търся си оправдания,явно Embarassed

# 55
  • Мнения: 630
Добро утро, смели момичета  Hug Успешен ден без пушек на всички   bouquet
На мен вчера ми беше много тежък емоционален ден и на няколко пъти бях "на косъм" да прибягам до магазина, но устоях!
 Пишете и вие как се справяте  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 171
 Simple Smile ЗА МЕН НАЙ ТРУДНИЯ ПЕРИОД СА ПЪРВИТЕ ТРИ СЕДМИЦИ.
   НЯМА   Цигара -две на ден...или или

# 57
  • Мнения: 855
Здравейте,
и аз се записвам при вас с надежда да откажа цигарите  ooooh! Пуша около кутия на ден, отделно ако вечер излизаме отива още една  Embarassed Малко съм ги намалила последните седмици, 1 кутия ми е за дена вече  Rolling Eyes Много пъти съм искала да ги спра, но нямам воля  Embarassed Единствено без проблем ги спрях след като си видях теста за бременност че е положителен  Grinning Тогава бях запалила и като видях резултата си дръпнах един път и си казах- "Това беше с цигарите!"  Wink И за секунда не ми се е допушвало през бременността, може би психическа нагласа. След това кърмих синът ми 1г и 4-5месеца през които не пушех също. Той се отби сам и да ви кажа след 1 седмица бях като озверяла за цигара  Rolling Eyes Незнам какво стана, но денонощно мислех за цигари и как ми се пуши, даже на няколко път сънувах как пуша докато си пия кафето  Joy Луда работа ви казвам  Laughing И не успях да се удържа и сега си пуша пак  #2gunfire И най-лошото е , че ми харесва и ми доставя удоволствие  Embarassed Обаче искам да ги спра, заради кожата, зъбите, заради дъха на цигари, заради кашлицата понякога, заради здравето. И на всичкото отгоре цигарите които пуша са 2.70лв, а от април стават 3.60лв #2gunfire Не искам да давам пари за тях, просто ме е яд, че вместо да взема на детето нещо, аз ги давам за цигари  ooooh!

# 58
  • Мнения: 293
 Хей,че хубава темичка се заформила тук!  Hug

Боря се много с цигарите напоследък.Искам да ги спра не за друго,а просто,защото изобщо не се чувствам добре и усещам,че ми се отразяват пагубно.Пуша от много години по кутия даже минавам кутията на ден.Не знам гастрит ли имам,язва ли но стомаха ми страшно се дразни от кафе+цигара,а аз не му обръщам внимание и пуша ли,пуша.Осъзнавам,че сама тормозя тялото си...осъзнавам колко добре бих се чувствала като непушачка.Мечтая за деня в който няма да завися от цигарите,ще мириша на свеж парфюм, кожата ми ще е бебешка....,ще дишам леко и няма да съм като наркоман мислещ дали може да му почне деня без цигара.Тежък случай съм,сутрин ставам и първата ми работа е да запаля цигара с кафенце.Без това не може да започне деня ми.

Пробвала съм с Табекс,с лепенки,с какво ли не...,изчетох книгата на Алън Кар.Рекорда ми е 4 дни без цигари.

Сега ще се местим в нов офис.И съм си казала,че в новия офис няма да пуша повече.Надявам се на подкрепата ви.Остават ми още около десетина дни с цигарен дим.....


успех на всички!!!!!!   bouquet ,С вас съм !

# 59
  • Мнения: 87
Цигари се спират с воля и заетост. Установено е, че повечето пушат от келешлък, понеже не знаят какво да си правят ръцете. Хващаш се на работа в непушаческа фирма с голяма натовареност и ако не се изкушаваш вечер да наваксаш, след месец ги намаляш. След това по-лесно се спират, стига да няма в къщи кой да те дразни с миризма. След третия месец спрени фасове мозъкът спира да вика за никотин и тогава метаболизмът започва да влиза в ритъм. Е, най-стимулиращо и лесно е с бременеене, но не е задължително. Laughing Laughing Laughing Качените килограми се свалят с диета, секс или спорт.   261uu

Общи условия

Активация на акаунт