Родителите ми остаряват

  • 6 742
  • 110
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 829
много ми е тъжна тази тема

покрай моите проблеми и ангажименти не намирам време за тях
все си мисля че имам време и ще наваксам
а те,,те се чувстват самотни,, личи им като се видим

# 31
  • Мнения: 7 837
Не съм виждала майка си от четири години. ...

Кейс, не се сърди, но това не го разбирам  Confused

Не всичко опира, само до един самолетен билет... Мога и още клишета да изредя.

# 32
  • Мнения: 22 277
Не съм виждала майка си от четири години. ...

Кейс, не се сърди, но това не го разбирам  Confused

Не всичко опира, само до един самолетен билет... Мога и още клишета да изредя.

Аз честно казано също не разбирам, това е безумно много време....за човек, когото обичаш.
Не съм виждала майка ми от 2месеца и половина, всеки ден разговаряме в скайп и ми липсва страшно много.
И не е само самолетният билет, човек колкото и да няма време, колкото и натоварен да е с работа и т.н. все може за 1събота и неделя да се прибере в къщи, за да е с любим човек.
Да не видя майка ми 4години....за мен е абсурд.

# 33
  • Мнения: 7 837
Мирама, хубаво ме цитираш, ама защо наизуст?

# 34
  • Мнения: 2 381
Kakво ти трябваше Кейси? Въх...
Разбирам те.

# 35
  • Мнения: 15 619
За това, момичета, правила няма./ За самолетния билет.../ Не знаете, какво ще ви сервира животът.

# 36
  • Мнения: 7 837
Да, Ники  Simple Smile Гледай сега, какво ще стане... А, то вече започна.

# 37
  • Мнения: 1 533
Ох Sad  ... Моят татко даже не успя да остарее.  Ужасна тема, ужасна ... Абсолютно нищо вече не е същото.

# 38
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Аз никого не мога да съдя- животът на всеки е различен и м/у желание и възможност обикновено има пропаст.

Мама и Татко живеят 2 етажа над нас- виждаме се по няколко пъти на ден. През отпуските не се виждаме по 20 дни и ми липсват ужасно...
Колкото и да е странно и свекърите ми липсват като не се видим месец. Аз съм комунално животно и ми е добре сред близки.

# 39
  • Мнения: 152
Ем, ше остаряват ноу ясно... вика му се кръговрат на живота.
Гузна съвест ли се надушва тук или е нещо друго? Е, понамирисва.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 099
Ох, мъчителна тема, но ние за сега се справяме с брат ми:

1. И двамата работят при брат ми след пенсионирането (а и двамата са с "тежки" професии);

2. Преди няколко години минаха (като нас) на хомеопатия и се вайкат далеч по-малко (майка ми изцери проблеми с щитовидната жлеза, даже). Това много ги стимулира - не пият хапчета, истински младежи!

3. Пътуват на екскурзии в чужбина 2 пъти годишно и честичко им организираме уикенди.

Но... приближават 70-тте и лекинко почва да им личи.  Sad Все още е леко, обаче!

# 41
  • София
  • Мнения: 2 430
Ем, ше остаряват ноу ясно... вика му се кръговрат на живота.
Гузна съвест ли се надушва тук или е нещо друго? Е, понамирисва.
Ох колко хубаво беше когато те нямаше.Поне нямаше кой да "ароматизира" темите!
Спри се!Темата наистина е сериозна Stop

# 42
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Ем, ше остаряват ноу ясно... вика му се кръговрат на живота.
Гузна съвест ли се надушва тук или е нещо друго? Е, понамирисва.

Недей така безчувствено.
Аз винаги се питам дали дадох поне половината на това, което получих. Особено като се сетя за починалите ми дядовци и баби. Вече нямам такива и ми е мъчно. Не искам да филосовствам, че това е "кръговрат на живота", не ми стига като успокоение...

# 43
  • Мнения: 27 524
Не всичко опира, само до един самолетен билет... Мога и още клишета да изредя.

Кейс, не говорим за клишета. Споделяме си, трябва ли да се слагат в рамки нещата?  Thinking

Гледай сега, какво ще стане... А, то вече започна.

Ники, Кейс, защо заклеймявате някого, за когото не е нормално да не вижда 4 години родителите си? Говорим, ако това виждане е възможно, разбира се, не само за идеята. И защо не се опитате да обясните причините и доводите ви, ами трябва да пишете с недомлъвки или да се опитвате да изкарвате тези, които не ви разбираме, все едно у нас е грешката?  Simple Smile

Не се заяждам, само искрено питам, наистина  Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 152
Недей така безчувствено.
Аз винаги се питам дали дадох поне половината на това, което получих. Особено като се сетя за починалите ми дядовци и баби. Вече нямам такива и ми е мъчно. Не искам да филосовствам, че това е "кръговрат на живота", не ми стига като успокоение...
Защо да е безчувствено? Аз за разлика от повечето лигавщини тук съм сериозен. Наистина ли трябва да минеш 30, за да се сетиш, че родителите ти остаряват? И като се сетиш, после какво? Започваш с умиление да се сеща за това как си се гаврил с любовта им!? Именно за това казах, че понамирисва...
М/у другото.., щом ще намесваме чувствата - аз изгубих баща си!  А сега гледам всеки ден, как майка ми вехне по него... (безчувствен ли ме нарече?)
Дори не мога да мечтая за такава любов (като тяхната). И пак казвам, че това всичко е в реда на нещата. Винаги съм знаел, че някой ден няма да ги има... е, смъртта на баща ми ме изненада - твърде млад беше за това, но ТЯ като дойде и не пита.
Мисълта ми е, че...  всъщност няма да се обаяснявам... просто не харесвам лиготиите - това е!
п.п.- Никога не можеш да върнеш това което са ти дали родителите. Те ти дават живот, а ти можеш само да им се отблагодаряваш. И още неща... никога, ама никога родител не трябва да надживява детето си. Това е още по-жестоко...

Общи условия

Активация на акаунт