познати ли са ви тези лекарства за грип при бременни

  • 3 538
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, много ми е зле гърлото бяло е направо и имам температура малко над 38 градуса. Съвсем в началото съм бременна казах на личната лекарка и тя ми предписа проспан акут и сироп хербитуцин. Моля, ако някой е чувал дали са подходящи и дали ги е ползвала някоя от вас пишете ми.  Ако знаете и как да се справя с дриги средства приемам идеи. Вредна ли е тази температура за бебето?Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 444
Температурата е опасна, особено първите три месеца, когато се формират органите на бебчо. Не съм запозната с лекарствата, които са ти предписали, лично аз се доверих на няколко пъти на хомеопатията и имаше резултат.  Peace Желая ти успех и дано всичко е наред с бебчето! Hug

# 2
  • Мнения: 8
Какви хомеопатични средства за температура си ползвала помниш ли?

# 3
  • Мнения: 444
Пила съм само осцилококцинум, но още при първите симптоми- ударни дози през 6 часа мисля бяха. При вече изразено развитие на вируса се пиеше по-нарядко. Най-добре се консултирай с лекар за хомеопатичните лекарства, на мен личната ми го препоръча.

# 4
  • Мнения: X
Не е добре да се вдига висока температура през първите 3 месеца. Проспан е хомеопатичен продукт, за болящо и възпалено гърло ще ти помогне тантум верде /спрей/. Сигурна съм,че се ползва от бременни /казаха ни и в училището на "9 месеца"/, но за всеки случай обади се и на лекарката си. Бързо оздравяване!

# 5
  • Мнения: 1 372
Всички бременни могат да пият парацетамол, който е най-вече за температура. Проспан е хомеопатичен продукт.
Бързо оздравяване!

# 6
  • Мнения: 8
Обикновен парацетамол за възрастни или сиропа?

# 7
  • Мнения: 108
бременните могат да пият парацетамол за възрастни. но все пак се обади и на лекаря си, а и на гинеколога, за всеки случай,  защото в началните месеци е органогенезата и не могат да се приемат безразборно лекарства.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 129
По-добре се консултирай с гинеколога. МОият съветваше и по телефона. ЗАщото личната ми лекарка няколко пъти ми предписваше аналгин, а той не се препоръчва при бременности кърмене.
Дано скоро да се оправиш. Не взимай лекарства сама и по препоръчка от форума, а звънкай на лекаря ти.
Парацетамола е позволен при бременност.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен няма проблем,но за твое успокоение се консултирай с гинеколог

# 10
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
До скоро бях болна. Личната специлано провери всяко лекарство преди д ами го предпише - парацетамол при Т, Тантум верде (спрей или вода за гърло) и Исламинт. Бавно се оправих, но на всичко останало пише, че не се препоръчва или не е изследвано

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз при температура смучех едни хомеопатични таблетки Gripp Hill. Помагаха ми.

# 12
  • Мнения: 3 092
За температура парацетамол, за болно гърло спрея Тантум верде .
Пии витамин С и много течности .
На мен нищо хомеопатчино не ми повлия !  Tired

# 13
  • Мнения: 1 240
До сега съм ползвала само парацетамол, а за гърло - прополки или лукчета.

# 14
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
За посочените от теб лекарства,нищо не мога да ти кажа.Когато бях бременна във 2 месец се разболях жестоко.Гинеколожката ми изписа Осцилококциум.Не съм имала проблем и много бързо се възстанових.Допитай се до гинеколога ти

Общи условия

Активация на акаунт