арилин рапид

  • 3 535
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте, искам да ви попитам дали някоя от вас е използвала Арилин рапид докато сте кърмили ? Защото моя лекар ми го предписа , но в листовката пише "При употреба на Арилин рапид- песари по време на кърмене ,кърменето трябва да се прекрати , млякото да се изцежда и изхварля, тъй като метронидазола  преминава в майчиното мляко. " казах му , а той ми каза че нямало проблем и това е невъзможно тъй като той се приема вагинално . И сега незнам какво да правя и много се притеснявам , все пак става въпрос за моето дете !!!! Моля някоя от вас ако е имала същия проблем да пише ще съм много благодарна !!!!

# 1
  • Мнения: 111

Според мен е по-добре да не го използваш. Не знам за каква диагноза ти е изписан, но ако може нещо друго е най-добре. Вярно е, че действа най-вече локално,но малка част се резорбира в кръвта.

# 2
  • Мнения: 647
Здравейте, искам да ви попитам дали някоя от вас е използвала Арилин рапид докато сте кърмили ? Защото моя лекар ми го предписа , но в листовката пише "При употреба на Арилин рапид- песари по време на кърмене ,кърменето трябва да се прекрати , млякото да се изцежда и изхварля, тъй като метронидазола  преминава в майчиното мляко. " казах му , а той ми каза че нямало проблем и това е невъзможно тъй като той се приема вагинално . И сега незнам какво да правя и много се притеснявам , все пак става въпрос за моето дете !!!! Моля някоя от вас ако е имала същия проблем да пише ще съм много благодарна !!!!

Здравейте! Въпреки, че употребата е вагинална, проникването на метронидазола (Арилин) е голямо и кърмата се насища с лекарството. Само по себе си, лекарството може да се ползва при малки деца, дори новородени, но при строго определени показания.

Кърмата, ако детето няма показания да приема метронидазол, е негодна и следва да се изхвърля до два дена след последния прием на Арилин.

При опрецелени показания, метронидазолът може да бъде заменен с Канестен вагинални таблетки - лекарството не прониква в организма при вагинална употреба. Но трябва да консултирате с лекаря дали е подходящо.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 3
Благодаря ви за информацията,днес пак ще се консултирам с лекаря и се надявам да намерим решение на проблема!

Общи условия

Активация на акаунт