Бронхиален спазъм

  • 17 944
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Дъщеря ми прави спазъм за трети път, след сополи, причинени от вирус ( така казва нашата лекарка). Изписаха ни вентолин сироп ( този път не стигнахме до урбазон). Пием и aeirius - явно доки смята, че е на алергична основа, но не ми дава никакви направления. Моля дайте ми съвет какви изследвания и къде мога да ги направя, за да разбера причината и как да процедирам следващия път, при първите признаци на вирус или простуда.

# 1
  • Мнения: 27
Виждам, че темата е прочетена няколко пъти, но няма отговор.
Ще се опитам от собствен опит да ти отговоря.
На толкова малко дете трудно се поставя диагноза за алергии. Има нови кръвни тестове - с тях може да пробвате, но не зная дали ги правят на деца преди 3 г. На дъщеря ми по този начин й установиха алергия, но тя е доста голяма.
Мога да те успокоя, че не всяка настинка води до спазъм. Лично моя съвет е да ограничиш даването на храни, които изострят алергията - праскови, ягоди, банани, цитруси, какао, яйца, боб, леща (особено, когато е болна). Виждам, че тя е малка, така че внимавай, когато започвате да ги ядете съответните неща.
Надявам се, че личния лекар ти е казал да правите инхалации - в банята пусни топла вода, да се образува пара и постой 10-ина минути с детето вътре  (не да се къпете). Не е добре да ползваш билки за инхалация, защото мое да е дразнещо за нея.
Сега може да е времето и да укрепиш дишането с няколко простички неща - духане на свещичка, ползване на свирка, духане на балон, парченце памук и т.н. - лесно, приятно и занимателно.
Успех от мен!

# 2
  • Мнения: 698
Има деца, които правят алергия към вируси. Не можеш да го изолираш от вируси. След ходене по мъките, алерголози, кръвни тестове,зверски диети, се спрях на хомеопатия. Детето ми от 3 години не прави алергия към вируси. От сърце те съветвам, обърни се към хомеопат, спести си мъките. Между другото, дъщеря ми направи алергия и към Ериуса -има оцветител 110, който причинява алергия, което е идиотщина, разбира се, но си е факт. Ако мога да ти помогна, пиши. Детенцето ти е малко, важно е какво ще предприемеш, организмът още не е укрепнал.
А на въпроса - изследвания сме правили при д-р Мустаков, / информативно - не се поемат от здравната каса/, няма как обаче да се направят изследвания за всичко възможно, правят се за няколко неща, а може алергията на детето да е към друго.
Успех, мила, каквото и да решиш!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 262
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=363684.0
тук може някой да те насочи, тук обсъждаме подобни състояния.  Hug

# 4
  • Мнения: 516
Това ,че пие Ериус не означава ,че има алергия. Той се изписва и при силна хрема, защото повлиява добре на лигавицата и намалява секрета. Колкото до спазъма на бронхите, също не е задължително да е от алергия. Дъщеря ми до втората година на всяка хрема и почваше да свирка, съответно урбазон и вентолин. Последните и 5 разболявания вече не прави бронхит, минава само с отхрачващ сироп.  Само един съвет- вземете си инхалатор и и давай да диша физиологичен разтвор.

# 5
  • Мнения: 115
Благодаря Ви, мили мами. Angel, би ли споделила повече информация за хомеопатията, която прилагаш?Знам, че е индивидуално и трябват конкретни консултации, но ще ми е полезно да се ориентирам. Можеш ли да препоръчаш някой хомеопат?
Desi_jul, наясно съм, че не е задължително да е алергия. И по-добре да не е. Но искам следващия път, когато почне да киха, да знам какво да направя, за да не се стига до подобни състояния, болници и антибиотици. Правим инхалации редовно с физиологичен разтвор чрез инхалатор на Омрон.

# 6
  • Мнения: 516
Дано проблема ви отшуми с  израстването на детето. Praynig Ние минахме и терапия с Фликсотид, от тогава не е правила бронхит(може да е съвпадение).

# 7
  • Мнения: 27
Привет Marmara и аз ще се запиша. Първо искам да ти кажа,  но не да те плаша, че и моят син след няколко бронхиални спазми вчера ни уведомиха, че има бронхиална астма. 
Преди два месеца ни направиха кръвен тест и ни казаха, че ако не пие сунгулар  може да получи астма. Тогава уплашена взех да чета по сайтовете за това лекарство и ми се изправи косата. Тогава със съпруга ми решихме да отведем сина ни при хомеопат в София (известна медийна личност). Не зная дали е стечение на обстоятелствата, но препоръчаният ни хомеопат след като лекува сина ни една седмица детето направи пневмония. И след като цяла нощ го пазихме дали диша на др. ден го водихме при въпросният лекар хомеопат, който от своя страна го преслуша и каза, че на детето му няма нищо взе си парите ни каза чао. Но майчиното сърце не лъже и за това отведохме малкия при личният лекари чрез снимка се оказа, че малкия е с пневмония. След излекуването му се обадихме на хомеопата, а той каза да се обадим малко по- късно , а след това си беше изключил телефона или не ни вдигаше.
И сега след пневмонията специалистите от МА ни направиха изследванията и ни казаха диагнозата.
Не искам да обвинявам хомеопата и не това ми е целта, но това са фактите.

Общи условия

Активация на акаунт