Предстои ми раждане в друг град!

  • 5 825
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 294
Повечето от моите приятелки родиха във Варна , а живеят в Бургас , и аз натам съм се насочила . Защо казвате че трябва момичето да се засели в Пловдив две седмици преди термин ,  newsm78 Две от приятелките ми тръгнаха с изтекли води и контракции за Варна , пътя е 1,20 - 1.30 ч. нямаше никакъв проблем  Peace

# 16
  • Мнения: 78
Какво толкова чудно има, ако е първо раждане може спокойно да тръгне за Пловдив и когато започнат контракциите. Аз също раждах в друг град, но само на 40км, контракциите ми започнаха през нощта, сутринта си взех багажа и пътувахме. Родих в 5 часа следобяд, така че какво толкова. Сега второ раждане също смятам да тръгна след като ми почнат контракциите, и пак ще раждам на 40 км. А за връщането, никакъв проблем, бебето ще спи, пътувайте между кърменията, за да не се нялага да спирате.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 091
ами зависи от първото раждане...има доста бързи първескини или такива с безболезнени начални контракции, които почват да усещат болката почти при пълно разкритие чак.... да не говорим ако по някаква  причина възникне  проблем.....  за който тя не знае, или се случи  по средата на пътя....

# 18
  • Мнения: 1 546
Аз съм от Велико Търново, раждах в Плевен. Секцио по стечение на обстоятелствата. Прибрахме се на 21 ноември, в лека поледица. Симона спа през цялото време ( около 2 часа път). Peace

# 19
  • Мнения: 2 908
Лично познавам 3 първескини,родили за 40 минути-не съветвайте жените да не се притесняват,да си пътуват по 1.30-2 часа,защото може да не излезе добър съвета....  Rolling Eyes Мисля живот и здраве второто си дете да родя в друг град,ще мисля тогава как ще пътувам,защото ако е нормално и ми е второ дете...ще е интересно преживяване-и двата града,които съм избрала за роден град на второто си дете се намират на около 1час-1.30 ч от нашият град... Rolling Eyes

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е какво те притеснява, бебето само ще спи по пътя, а и пътуваш по магистрала, не някакви чукаци.
Леко раждане Hug

# 21
  • Мнения: 2 521
ами зависи от първото раждане...има доста бързи първескини или такива с безболезнени начални контракции, които почват да усещат болката почти при пълно разкритие чак.... да не говорим ако по някаква  причина възникне  проблем.....  за който тя не знае, или се случи  по средата на пътя....
Така е.Имам позната която роди в колата,а пътят и беше само 20 мин Thinking,и беше първо дете.Вярно че повечето първескини раждат по-дълго,но по-добре да не се рискува,защото не се знае какво ще е нейното раждане.Аз например можех и до Берлин да отида Laughing,но не всички са толкова мудни-някои са доста скоростни Laughing.Предполагам обаче че става въпрос за планирано раждане-така вече става.

# 22
  • Мнения: 4 784
Раждала съм извън града, в който живея. Нямаше никакъв проблем. Разстоянието е около 80км. Когато започнаха болките тръгнахме, съвсем навреме си пристигнахме, докторът ме чакаше и всичко мина като по вода. Прибирането вкъщи не е никак сложно и трудно. Бебчето е мъничко и си спинка по пътя.

# 23
  • Мнения: 639
Аз също мисля да раждам в друг град (на 80км.), две приятелки направиха същото преди няколко месеца - едната роди секцио, а другата - нормално, и двете бяха с предварително запланувани дати. Причината за избора ми е, че ми харесва лекарят, при когото ходя на прегледи и ще ме изражда, както и условията, които предлагат.
И за мен също по-важният въпрос е ОТИВАНЕТО за раждане, а не ПРИБИРАНЕТО  с бебчето. За всеки случай, имам възможност да се "заселя" временно при родителите на мъжа ми, без проблем.

# 24
  • Мнения: 9 436
И аз раждах в друг град,но проблеми нямах.

# 25
  • Мнения: 4
Не са ми препоръчали секцио засега, но лекарят ми каза, че през последния месец ще ми назначи дата и ще предизвика раждане.  Обясни ми, че ще минат поне 5-6 часа от първоначалните контакции до самото раждане, а и пътят не е чак толкова много.  Причината да избера Пловдив е алчността и безразличието на лекарите в София, а цените въобще не ги коментирам. В една държавна болница тук с  избор на екип, упойка и неизбежните пари за доктора ще ми излезе към 1500-1700 лв. А при толкова много некадърни и алчни доктори не ми се  оставя в ръцете на дежурния екип. Благодаря на всички за подкрепата. Сега съм по-спокойна Simple Smile.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 091
аз  не бих дала доброволно да ми предизвикват раждането.....
само ако от това зависи здравето и живота на детето...но както си решиш....


Успех!

# 27
  • Мнения: 489
аз  не бих дала доброволно да ми предизвикват раждането.....
само ако от това зависи здравето и живота на детето...но както си решиш....


Успех!

 Peace Аз също ще раждам в съседен град, но само на 20мин от нас и по съвсем различни съображения - неонатологично отделение и постоянно присъствие на специалисти. С по-дълго пътуване при започнало раждане не бих рискувала! Не искам да те плаша ( а и себе си), но всичко се случва на път...в такъв момент... не си струва риска.

# 28
  • Мнения: 2 447
Аз също не бих се съгласила да ми предизвиакт раждане,освен ако не се налага(както и всъщност се получи) НО ти си решаваш.

# 29
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Второто си дете родих в съседен град на 30 мин. път с кола.
Не сме имали проблеми!  Peace
Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт