Предстои ми раждане в друг град!

  • 5 819
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 275
Не са ми препоръчали секцио засега, но лекарят ми каза, че през последния месец ще ми назначи дата и ще предизвика раждане.  Обясни ми, че ще минат поне 5-6 часа от първоначалните контакции до самото раждане, а и пътят не е чак толкова много.  Причината да избера Пловдив е алчността и безразличието на лекарите в София, а цените въобще не ги коментирам. В една държавна болница тук с  избор на екип, упойка и неизбежните пари за доктора ще ми излезе към 1500-1700 лв. А при толкова много некадърни и алчни доктори не ми се  оставя в ръцете на дежурния екип. Благодаря на всички за подкрепата. Сега съм по-спокойна Simple Smile.

Глупости:
- Приятелка е родила днес в Майчин дом - 500лв за избор на екип на каса и нито стотинка не й е поискал доктора.
- Шейново избор на екип е 800 лв. 2 познати родиха там при Богословова преди 6-9 месеца, отделно само са палщали за глезотии - ВИП стаи
това е ако искаш глезотии си доплащаш

...а ако ще даваш 1700 лв иди в Токуда за 2000

Първото си дете родих след изтичане на водите в 5:40, а в болницата бях в 6:20 с ПЪЛНО РАЗКРИТИЕ,  в 8:20 имах бебе
2рото си родих след предизвикване, по скоро бе подпомагане за 3 часа от приемането бях с 3 см разкритие (12 ч) - помощта се изразяваше в система окситоцин и пукне на водите.
Какво е болка разбрах и запомних в 14:45, а беба се появи в 15:25.

# 31
  • София
  • Мнения: 8 275
Още един МИНУС едно е да отидеш от Троян/Свищов до Плевен (около 70 км) друго от София до Пловдив дори 2та града да ги свързва магистрала.
Имаш 1 час, в добрия случай, само излизане/влизане от/в градовете(София/Пловдив)

Позната започна да ражда в Пазарджик(на гости е била, не влязала още в 9тия месец и й изтекли водите) и при уговорка с лекар тук (един от най-добрите) след разговор с нея по телефона лекарката й казала "Ако има кувиоз оставай и раждай там, ако не - тръгвайте на сам" Момичето роди в Пазарджик.

# 32
  • Мнения: 4
За Майчин дом не съм се интересувала, но лично видях мизерията, мръсотията и хлебарките. За Шейново инфото е  старо, та значи 900 лв. за избор на екип, 950 за секцио, 300 за епидурална, а за парите на ръка отделно, всеки си иска. За стая не съм споменавала, но е около 100 на ден. Всеки сам си решава, но е аморално да поискат  2300 лв. (избор екип, пакет за бебето, епидурална) в Токуда, да не говорим, че имат лекари с 2-3 години стаж, което не е много успокояващо.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 801
А ти сигурна ли си, че в Пловдив ще попаднеш на добър дежурен екип и няма да си платиш.  newsm78

# 34
  • Мнения: 2 172
Ами аз съм от Пловдив и тук няма такива неща  Laughing Всичко е в границите на допустимото.Ако имаш специална уговорка с доктор си плащаш само на него и то символично.дори повечето доктори казват,че не могат да определят цена 100-200 или 300 лв ,кой колкото реши да им даде.Не е някаква тарифа.И то САМО и ЕДИНСТВЕНО,ако го викаш специално.Не е необходимо да избираш цял екип  Shocked  Или просто отиваш и си раждаш без каквито и да било уговорки.НИКОЙ няма да поиска и една стотинка,ако преди това не си се уговарял специално той да дойде от вкъщи   Peace

Аз си ангажирах моя доктор,който ми следеше цялата бременност.
Каза,че ако е на смяна в болницата няма да ми вземе и лев,защото няма право.Но ако го извикам от вкъщи или от частния му кабинет ще ми струва 150 лв. ИЗвиках го в 3:00 през нощта.Родих си и мъжът ми после му плати в кабинета.А в самата болница платих 3 дена*8.50=25,50 за вип стая .значи цялото ми раждане с ангажиран доктор възлезе на 175,50+ почерпката за акушерките в деня на изписването(бонбони,кафе и кола).Ако не бях ангажирала моя док щях да платя 25,50 за вип стаята.А ако не бях във вип стая щях да дам 00,00 лв  Peace

# 35
  • Мнения: 2 374
За Майчин дом не съм се интересувала, но лично видях мизерията, мръсотията и хлебарките. За Шейново инфото е  старо, та значи 900 лв. за избор на екип, 950 за секцио, 300 за епидурална, а за парите на ръка отделно, всеки си иска. За стая не съм споменавала, но е около 100 на ден. Всеки сам си решава, но е аморално да поискат  2300 лв. (избор екип, пакет за бебето, епидурална) в Токуда, да не говорим, че имат лекари с 2-3 години стаж, което не е много успокояващо.
Чакай малко много са ти грешни представите нещо.Какви 300 лева за епидурална упойка,при полужение,че тя ти влиза в секциото,ако си с такова,понеже пишеш секцио.
Пари на ръка отделно даваш само,ако ти искаш НИКОЙ не те задължава и не иска.
Айде да не си обясняваме сега,че в другите градове не било така и само в София са подкупниците,навсякъде има свестни и несвестни лекари.И аз мога да ти кажа,че и в София можеш да попаднеш на добър лекар,без да плащаш за това допълнително,не знам какво те кара да мислиш,че всички са подкупни.
Когато раждам  пак ще си платя само избора на екип и нищо повече,никой нищо не те задължава.
Но избора ти е направен-той си е лично твой.

# 36
  • Мнения: 114
аз също раждах в Пазарджик в Хигия и съм много доволна.Платих 210лв,имах осигуровки и една част поема здравната каса.друго нищо не съм плащала,нито спане,нито за бебето нещо съм взимала нито на доктора съм доплащала.Той ми каза независимо по кое време на денонощието е обаждаш се и идваш или направо идваи те акушерките ще те прегледат и ще ме извикат.Отидох в 5 сутринта,но не съм му доплащала,че е дошъл по рано.После само им взех почерпки.Много съм доволна и ако имам второ пак ще ида там.Моето раждане беше бързо ,но с усложнения,с една дума те спасиха живота на детето ми за което съм им благодарна,защото си гледаха работата много добре.Заради усложненията се наложи и дойде 2ра лекарка на помощ и на нея не съм плащала,бяха 2ма лекари и 6 сестри и акушерки.Много е важен лекара при който ще родиш и екипа . Peaceи наистина нее гаранция че ще минат 5 6 часа,по добре се потготви и не разчитай на това.Успех Peace

# 37
  • Мнения: 793
До колкото разбрах авторката се е насочила към частна клиники. Е определено в Пловдив ще и дойде по евтино,на половин цена  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 44 018
elfi4ka - това с просто отиваш и раждаш без уговорки го има и тук, разбира се и не струва нито лев ако си осигурена, но авторката пише, че не желае да разчита на дежурният екип.....така че този вариант го няма.

Иначе, много са малко вече реално лекарите, които освен платеното на касата , искат и нещо на рака....да кажем, че в последно време такова нещо не съм чула изобщо.....

Ако си секцио, епидурала си влиза в цената, ако си нормално(останах с впечатление, че така ще ражда жената, било то и планово, т.е. пхредизвикано), епидурала не е нещо задължително и спокойно можеш и без него да минеш. А и надали във всички болници е 300лв....


Стая чак 100 лв също не е на всякъде има и два пъти по-евтино......


Избор на лекар 500 лв.
Самостоятелна зала за раждане 100 лв.
Присъствие на мъжа по време на раждането 100 лв.
Раждане във вода 250 лв.
Болничен престой в самостоятелна VІР стая 75 лв.
/за леглоден/
Болничен престой в двойна VІР стая 30 лв.
/за леглоден/
Болничен престой във VІР апартамент 120 лв.
/за леглоден/
Болничен престой в самостоятелна VІР стая в отделение „Патологична бременност” 40 лв
/за леглоден/

ПАКЕТНИ VІР УСЛУГИ

VІР пакет за раждане
/избор на лекар, VІР зала за раждане, раждане в присъствието на мъжа, раждане във вода, следродилен престой във VІР стая с две легла/ 900 лв.

VІР пакет за раждане чрез цезарово сечение по желание на пациентката
/избор на лекар, следродилен престой във VІР стая с две легла/ 1 100 лв.

VІР пакет за гинекологични операции
/избор на лекар, престой в самостоятелна VІР стая/ 900 лв.

При настаняване в стая с едно легло, към цената на пакета се доплащат по 30 лв. на ден.

При настаняване в апартамент, към цената на пакета се доплащат по 80 лв. на ден.

VІР секторът включва:

- Самостоятелна или двойна VІР стая
- Охрана – жива и видеонаблюдение
- Посещения в определени часове
Сутрин – от 10.00 до 13.00ч.
Следобяд – от 16.00 до 19.00ч.
- Детето при майката по нейно желание
- Програма за повишаване имунната система на родилката
- Участие в организирано по време на престоя обучение „Първи стъпки”, относно първите грижи за новороденото
- Ползване на служебното кафене в определени часове – от 14.00 до 19.00ч.
- Възможност за интернет връзка


това са цените в Тина Киркова например. Като и те не са от най-евтините в софия, а аз лично от тях съм си много доволна, при все че 1 лв не платих....

# 39
  • Мнения: 4 509
Аз родих в родния си град, който е на около 350 км от града, в който живея. Прибрах се, когато бях в 8-ми месец, тръгнахме си от там с двумесечно бебе. Не съм имала нито уговорки с лекари, нито нищо, защото смятах да раждам в друг град  Crazy, на около 60 км от родния ми. Като ми изтекоха водите беше посред нощ и реших да не притеснявам доктора, който си бях избрала, та се запътих към родната болница. Срещнах прекрасно отношение и добри професионалисти, родих за два часа и всичко беше ОК.

# 40
  • Мнения: 122
Всеки си решава за себе си, но на мен лично ми се струва излишен такъв един план. Още повече, че София е голям град и съм убедена че с малко повече питане може да се намерят добри, кадърни и отговорни лекари. Но както вече казах всеки решава сам. Peace

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 01:17 от Mamche81

# 41
  • Мнения: 9 973
не виждам проблем

# 42
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз също родих в друг град.Не е имало никакви проблеми.

# 43
  • Мнения: 5 985
аз райдах в Сливен а живеех в Карнобати родих в най големия студ преди 3 години така че не се притеснявай.

# 44
  • Мнения: 64
 С паднала тапа тръгнах от Враца за София в мразовит ден и заледени пътища.Вярно,че взех леля за подкрепа,но по-скоро морална,тъй като е рехабилитатор.Много се смяхме по-пътя,че ако тръгна да раждам на Витиня,ще трябва да палят гумите да се топлим LaughingИ така и не казах,че през целия път бях с контракции-сигурно от возенето,а паветата в София ми разказаха играта.
 Родих след 2 седмици,като 3 пъти ме връщаха от предродилна.Става дума за "Майчин дом"
 2-рото родих на 15мин път от Враца в родния ми град Мездра.Тръгнах със сълзящ околоплоден мехур по препоръка на доки.Предизвика ми раждане само с туширане-сигурно е някакъв вид магьосник-защото както каза,така и стана!Болезнено беше,но не както с окситоцина 1-ия път!
 Ако интуицията ти казва да родиш в Пловдив,послушай я и не губи време ,а действай! Peace
 Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт