Предстои ми раждане в друг град!

  • 5 824
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, майчета,
откривам темата, тъй като се интересувам има ли мами, които ще раждат или вече са родили в болница извън града, в който живеят. На мен ми предстои раждане, но въпреки че живея в София съм се ориентирала към Пловдив. Малко ме притеснява само дали може да се пътува с толкова малко бебе. Моля да споделите, ако и вие сте направили подобен избор.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз съм от Стара Загора,но родих в Пловдив и то началото на февруари.Нямахме абсолютно никакъв проблем с пътуването Hug
Леко раждане и здраво бебче Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 2 374
Добре ясно,че вече си го решила,но просто винаги съм се чудила защо при наличието на толкова специалисти в София
някои жени раждат извън нея?Просто ми е интересно.Любопитство.

# 3
  • Мнения: 2 521
С пътуването с бебето не мисля че ще имате проблем-поставяш си го в кошницата,спирате за кърмене ако се наложи а през останалото време бебчето ще си спи.Но отиването ти да раждаш как ще стане?Предполагам че ще останеш известно време в Пловдив като наближи термина newsm78

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 09:19 от galina_743

# 4
  • Мнения: 3 621
Аз съм от Бургас, а родих във Варна, не е проблем пътуването с толкова малко бебе. Още повече че в началото бебетата спят много, малкия спа през целия път

# 5
  • Мнения: 2 110
Щом желаеш да родиш в друг град,значи си помислила върху това ! Аз ти желая леко и безпроблемно раждане!Успех !

# 6
  • Мнения: 2 172
Разбира се,че няма никакъв проблем.Най-вероятно бебчето ще спи през цялото време  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 44 088
С пътуването няма проблем - наистина детето ще спи през цялото време,  нахранваш го тръгвате и преди пак да е огладняло, вероятно ще сте стигнали, той пътят не е много Simple Smile)))

Но и на мен ми е чудно защо от София ще ходиш в Пловдив......
И  изобщо това с надеждата, че детето ще се роди на термин, ти евентуално ще си 1 седмица преди термин там да чакаш...ми ако се роди по-рано??? или закъснее????
Освен ако нямаш роднни при които да останеш целият девети месец например.....
За мен колкото по-близо и по-удобно по-добре..... и след като не си в някой град, в който специалисти липсват...наситина не го разбирам това....

# 8
  • Мнения: 9 814
Не е проблем пътуването с вече роденото бебе, на него нищо няма да му стане за час път.
Мен би ме притеснило пътуването преди раждането. Имаш ли роднини в Пловдив, при които да отседнеш поне две седмици преди термин или ще тръгнете за там като започнат контракциите? Thinking

# 9
  • Мнения: 1 558
Може да пътуваш с бебе.То по всяка вероятност ще проспи целия път Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 802
Най- вероятно става дума за планирано секцио, защото не ми ясно как иначе ще стигнеш до Пловдив с контракции и пр. Пък може и да отседнеш там, знам ли, ама се чудя на избора ти. Иначе не е проблем бебето да пътува, стига да е в столче за кола, ще спи през цялото време, почти сигурно е.  Peace
Леко раждане и здраво и хубаво бебче! Hug

# 11
  • Мнения: 96
ЗДравейте!
Аз съм от Свищов, но пък раждах в Плевен, сега пак там ще раждам. Разстоянието е около 70 км. Със първата ми дъщеря нямах никакъв проблем с пътуването, детето си спа през цялото време, даже тогава нямахме столче, а беше в скута ми Peace
Сега вече и столче да се вземем, за да ни е комфортно, а и по закон така трябва Naughty
Иначе за протокола имам баба там и се заселих две седмици преди термина, сега пак така ще бъде. Но и да тръгне по рано - ще стигнем  Wink

Успех ти желая и да родиш прекрасно бебче Hug

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Добре дошла в Пловдив! PartyНе мисля,че пътуването ще е проблем.Но наистина,не си пояснила за планово секцио ли става дума?При кой,ако не е тайна?Имаш ли възможност да дойдеш тук по-рано,и въобще как си го замислила...?Нали осъзнаваш,че нашите планове и тези на бебето често се разминават....Успех ти желая и леко раждане.Не се притеснявай за пътя на връщане,няма да е проблем за бебчето.

# 13
  • Мнения: 2 013
Здравейте, майчета,
откривам темата, тъй като се интересувам има ли мами, които ще раждат или вече са родили в болница извън града, в който живеят. На мен ми предстои раждане, но въпреки че живея в София съм се ориентирала към Пловдив. Малко ме притеснява само дали може да се пътува с толкова малко бебе. Моля да споделите, ако и вие сте направили подобен избор.

Мила,ние също сме от София и двамата с мъжа ми,но поради доста причини реших,да родя в Габрово.Не съжалявам и съм много доволна,че отидох да родя там,бях спокойна и сигурна!
Ако времето се върне назад пак бих взела същото решение!
Родих на 13.12.08г. изписаха ни на 15.12- преспахме в едни роднини и на сутринта си тръгнахме за София.Таткото предварително беше взел кошница за колата.През целя път малката принцеска спа,дори и по време на храненето,изглежда друскането и харесваше.
Не сме имали никакви проблеми,всичко беше ОК. Peace
Според мен,ако в Пловдив ще си спокойна,иди!Аз не съжалявам,че отидох!
Проблем нямаше нито за Биси нито за мен!
Успех ти пожелавам,каквото и да решиш!   bouquet

# 14
  • Мнения: 793
Сега с това планирано раждане е много лесно. Една позната от Хасково дойде в Пловдив,роди планирано,нормално. Каза че са нямали никакви проблеми с пътуването. Успех.  Hug

# 15
  • Мнения: 3 294
Повечето от моите приятелки родиха във Варна , а живеят в Бургас , и аз натам съм се насочила . Защо казвате че трябва момичето да се засели в Пловдив две седмици преди термин ,  newsm78 Две от приятелките ми тръгнаха с изтекли води и контракции за Варна , пътя е 1,20 - 1.30 ч. нямаше никакъв проблем  Peace

# 16
  • Мнения: 78
Какво толкова чудно има, ако е първо раждане може спокойно да тръгне за Пловдив и когато започнат контракциите. Аз също раждах в друг град, но само на 40км, контракциите ми започнаха през нощта, сутринта си взех багажа и пътувахме. Родих в 5 часа следобяд, така че какво толкова. Сега второ раждане също смятам да тръгна след като ми почнат контракциите, и пак ще раждам на 40 км. А за връщането, никакъв проблем, бебето ще спи, пътувайте между кърменията, за да не се нялага да спирате.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 088
ами зависи от първото раждане...има доста бързи първескини или такива с безболезнени начални контракции, които почват да усещат болката почти при пълно разкритие чак.... да не говорим ако по някаква  причина възникне  проблем.....  за който тя не знае, или се случи  по средата на пътя....

# 18
  • Мнения: 1 546
Аз съм от Велико Търново, раждах в Плевен. Секцио по стечение на обстоятелствата. Прибрахме се на 21 ноември, в лека поледица. Симона спа през цялото време ( около 2 часа път). Peace

# 19
  • Мнения: 2 908
Лично познавам 3 първескини,родили за 40 минути-не съветвайте жените да не се притесняват,да си пътуват по 1.30-2 часа,защото може да не излезе добър съвета....  Rolling Eyes Мисля живот и здраве второто си дете да родя в друг град,ще мисля тогава как ще пътувам,защото ако е нормално и ми е второ дете...ще е интересно преживяване-и двата града,които съм избрала за роден град на второто си дете се намират на около 1час-1.30 ч от нашият град... Rolling Eyes

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е какво те притеснява, бебето само ще спи по пътя, а и пътуваш по магистрала, не някакви чукаци.
Леко раждане Hug

# 21
  • Мнения: 2 521
ами зависи от първото раждане...има доста бързи първескини или такива с безболезнени начални контракции, които почват да усещат болката почти при пълно разкритие чак.... да не говорим ако по някаква  причина възникне  проблем.....  за който тя не знае, или се случи  по средата на пътя....
Така е.Имам позната която роди в колата,а пътят и беше само 20 мин Thinking,и беше първо дете.Вярно че повечето първескини раждат по-дълго,но по-добре да не се рискува,защото не се знае какво ще е нейното раждане.Аз например можех и до Берлин да отида Laughing,но не всички са толкова мудни-някои са доста скоростни Laughing.Предполагам обаче че става въпрос за планирано раждане-така вече става.

# 22
  • Мнения: 4 784
Раждала съм извън града, в който живея. Нямаше никакъв проблем. Разстоянието е около 80км. Когато започнаха болките тръгнахме, съвсем навреме си пристигнахме, докторът ме чакаше и всичко мина като по вода. Прибирането вкъщи не е никак сложно и трудно. Бебчето е мъничко и си спинка по пътя.

# 23
  • Мнения: 639
Аз също мисля да раждам в друг град (на 80км.), две приятелки направиха същото преди няколко месеца - едната роди секцио, а другата - нормално, и двете бяха с предварително запланувани дати. Причината за избора ми е, че ми харесва лекарят, при когото ходя на прегледи и ще ме изражда, както и условията, които предлагат.
И за мен също по-важният въпрос е ОТИВАНЕТО за раждане, а не ПРИБИРАНЕТО  с бебчето. За всеки случай, имам възможност да се "заселя" временно при родителите на мъжа ми, без проблем.

# 24
  • Мнения: 9 436
И аз раждах в друг град,но проблеми нямах.

# 25
  • Мнения: 4
Не са ми препоръчали секцио засега, но лекарят ми каза, че през последния месец ще ми назначи дата и ще предизвика раждане.  Обясни ми, че ще минат поне 5-6 часа от първоначалните контакции до самото раждане, а и пътят не е чак толкова много.  Причината да избера Пловдив е алчността и безразличието на лекарите в София, а цените въобще не ги коментирам. В една държавна болница тук с  избор на екип, упойка и неизбежните пари за доктора ще ми излезе към 1500-1700 лв. А при толкова много некадърни и алчни доктори не ми се  оставя в ръцете на дежурния екип. Благодаря на всички за подкрепата. Сега съм по-спокойна Simple Smile.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 088
аз  не бих дала доброволно да ми предизвикват раждането.....
само ако от това зависи здравето и живота на детето...но както си решиш....


Успех!

# 27
  • Мнения: 489
аз  не бих дала доброволно да ми предизвикват раждането.....
само ако от това зависи здравето и живота на детето...но както си решиш....


Успех!

 Peace Аз също ще раждам в съседен град, но само на 20мин от нас и по съвсем различни съображения - неонатологично отделение и постоянно присъствие на специалисти. С по-дълго пътуване при започнало раждане не бих рискувала! Не искам да те плаша ( а и себе си), но всичко се случва на път...в такъв момент... не си струва риска.

# 28
  • Мнения: 2 447
Аз също не бих се съгласила да ми предизвиакт раждане,освен ако не се налага(както и всъщност се получи) НО ти си решаваш.

# 29
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Второто си дете родих в съседен град на 30 мин. път с кола.
Не сме имали проблеми!  Peace
Успех и леко раждане!

# 30
  • София
  • Мнения: 8 280
Не са ми препоръчали секцио засега, но лекарят ми каза, че през последния месец ще ми назначи дата и ще предизвика раждане.  Обясни ми, че ще минат поне 5-6 часа от първоначалните контакции до самото раждане, а и пътят не е чак толкова много.  Причината да избера Пловдив е алчността и безразличието на лекарите в София, а цените въобще не ги коментирам. В една държавна болница тук с  избор на екип, упойка и неизбежните пари за доктора ще ми излезе към 1500-1700 лв. А при толкова много некадърни и алчни доктори не ми се  оставя в ръцете на дежурния екип. Благодаря на всички за подкрепата. Сега съм по-спокойна Simple Smile.

Глупости:
- Приятелка е родила днес в Майчин дом - 500лв за избор на екип на каса и нито стотинка не й е поискал доктора.
- Шейново избор на екип е 800 лв. 2 познати родиха там при Богословова преди 6-9 месеца, отделно само са палщали за глезотии - ВИП стаи
това е ако искаш глезотии си доплащаш

...а ако ще даваш 1700 лв иди в Токуда за 2000

Първото си дете родих след изтичане на водите в 5:40, а в болницата бях в 6:20 с ПЪЛНО РАЗКРИТИЕ,  в 8:20 имах бебе
2рото си родих след предизвикване, по скоро бе подпомагане за 3 часа от приемането бях с 3 см разкритие (12 ч) - помощта се изразяваше в система окситоцин и пукне на водите.
Какво е болка разбрах и запомних в 14:45, а беба се появи в 15:25.

# 31
  • София
  • Мнения: 8 280
Още един МИНУС едно е да отидеш от Троян/Свищов до Плевен (около 70 км) друго от София до Пловдив дори 2та града да ги свързва магистрала.
Имаш 1 час, в добрия случай, само излизане/влизане от/в градовете(София/Пловдив)

Позната започна да ражда в Пазарджик(на гости е била, не влязала още в 9тия месец и й изтекли водите) и при уговорка с лекар тук (един от най-добрите) след разговор с нея по телефона лекарката й казала "Ако има кувиоз оставай и раждай там, ако не - тръгвайте на сам" Момичето роди в Пазарджик.

# 32
  • Мнения: 4
За Майчин дом не съм се интересувала, но лично видях мизерията, мръсотията и хлебарките. За Шейново инфото е  старо, та значи 900 лв. за избор на екип, 950 за секцио, 300 за епидурална, а за парите на ръка отделно, всеки си иска. За стая не съм споменавала, но е около 100 на ден. Всеки сам си решава, но е аморално да поискат  2300 лв. (избор екип, пакет за бебето, епидурална) в Токуда, да не говорим, че имат лекари с 2-3 години стаж, което не е много успокояващо.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 802
А ти сигурна ли си, че в Пловдив ще попаднеш на добър дежурен екип и няма да си платиш.  newsm78

# 34
  • Мнения: 2 172
Ами аз съм от Пловдив и тук няма такива неща  Laughing Всичко е в границите на допустимото.Ако имаш специална уговорка с доктор си плащаш само на него и то символично.дори повечето доктори казват,че не могат да определят цена 100-200 или 300 лв ,кой колкото реши да им даде.Не е някаква тарифа.И то САМО и ЕДИНСТВЕНО,ако го викаш специално.Не е необходимо да избираш цял екип  Shocked  Или просто отиваш и си раждаш без каквито и да било уговорки.НИКОЙ няма да поиска и една стотинка,ако преди това не си се уговарял специално той да дойде от вкъщи   Peace

Аз си ангажирах моя доктор,който ми следеше цялата бременност.
Каза,че ако е на смяна в болницата няма да ми вземе и лев,защото няма право.Но ако го извикам от вкъщи или от частния му кабинет ще ми струва 150 лв. ИЗвиках го в 3:00 през нощта.Родих си и мъжът ми после му плати в кабинета.А в самата болница платих 3 дена*8.50=25,50 за вип стая .значи цялото ми раждане с ангажиран доктор възлезе на 175,50+ почерпката за акушерките в деня на изписването(бонбони,кафе и кола).Ако не бях ангажирала моя док щях да платя 25,50 за вип стаята.А ако не бях във вип стая щях да дам 00,00 лв  Peace

# 35
  • Мнения: 2 374
За Майчин дом не съм се интересувала, но лично видях мизерията, мръсотията и хлебарките. За Шейново инфото е  старо, та значи 900 лв. за избор на екип, 950 за секцио, 300 за епидурална, а за парите на ръка отделно, всеки си иска. За стая не съм споменавала, но е около 100 на ден. Всеки сам си решава, но е аморално да поискат  2300 лв. (избор екип, пакет за бебето, епидурална) в Токуда, да не говорим, че имат лекари с 2-3 години стаж, което не е много успокояващо.
Чакай малко много са ти грешни представите нещо.Какви 300 лева за епидурална упойка,при полужение,че тя ти влиза в секциото,ако си с такова,понеже пишеш секцио.
Пари на ръка отделно даваш само,ако ти искаш НИКОЙ не те задължава и не иска.
Айде да не си обясняваме сега,че в другите градове не било така и само в София са подкупниците,навсякъде има свестни и несвестни лекари.И аз мога да ти кажа,че и в София можеш да попаднеш на добър лекар,без да плащаш за това допълнително,не знам какво те кара да мислиш,че всички са подкупни.
Когато раждам  пак ще си платя само избора на екип и нищо повече,никой нищо не те задължава.
Но избора ти е направен-той си е лично твой.

# 36
  • Мнения: 114
аз също раждах в Пазарджик в Хигия и съм много доволна.Платих 210лв,имах осигуровки и една част поема здравната каса.друго нищо не съм плащала,нито спане,нито за бебето нещо съм взимала нито на доктора съм доплащала.Той ми каза независимо по кое време на денонощието е обаждаш се и идваш или направо идваи те акушерките ще те прегледат и ще ме извикат.Отидох в 5 сутринта,но не съм му доплащала,че е дошъл по рано.После само им взех почерпки.Много съм доволна и ако имам второ пак ще ида там.Моето раждане беше бързо ,но с усложнения,с една дума те спасиха живота на детето ми за което съм им благодарна,защото си гледаха работата много добре.Заради усложненията се наложи и дойде 2ра лекарка на помощ и на нея не съм плащала,бяха 2ма лекари и 6 сестри и акушерки.Много е важен лекара при който ще родиш и екипа . Peaceи наистина нее гаранция че ще минат 5 6 часа,по добре се потготви и не разчитай на това.Успех Peace

# 37
  • Мнения: 793
До колкото разбрах авторката се е насочила към частна клиники. Е определено в Пловдив ще и дойде по евтино,на половин цена  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 44 088
elfi4ka - това с просто отиваш и раждаш без уговорки го има и тук, разбира се и не струва нито лев ако си осигурена, но авторката пише, че не желае да разчита на дежурният екип.....така че този вариант го няма.

Иначе, много са малко вече реално лекарите, които освен платеното на касата , искат и нещо на рака....да кажем, че в последно време такова нещо не съм чула изобщо.....

Ако си секцио, епидурала си влиза в цената, ако си нормално(останах с впечатление, че така ще ражда жената, било то и планово, т.е. пхредизвикано), епидурала не е нещо задължително и спокойно можеш и без него да минеш. А и надали във всички болници е 300лв....


Стая чак 100 лв също не е на всякъде има и два пъти по-евтино......


Избор на лекар 500 лв.
Самостоятелна зала за раждане 100 лв.
Присъствие на мъжа по време на раждането 100 лв.
Раждане във вода 250 лв.
Болничен престой в самостоятелна VІР стая 75 лв.
/за леглоден/
Болничен престой в двойна VІР стая 30 лв.
/за леглоден/
Болничен престой във VІР апартамент 120 лв.
/за леглоден/
Болничен престой в самостоятелна VІР стая в отделение „Патологична бременност” 40 лв
/за леглоден/

ПАКЕТНИ VІР УСЛУГИ

VІР пакет за раждане
/избор на лекар, VІР зала за раждане, раждане в присъствието на мъжа, раждане във вода, следродилен престой във VІР стая с две легла/ 900 лв.

VІР пакет за раждане чрез цезарово сечение по желание на пациентката
/избор на лекар, следродилен престой във VІР стая с две легла/ 1 100 лв.

VІР пакет за гинекологични операции
/избор на лекар, престой в самостоятелна VІР стая/ 900 лв.

При настаняване в стая с едно легло, към цената на пакета се доплащат по 30 лв. на ден.

При настаняване в апартамент, към цената на пакета се доплащат по 80 лв. на ден.

VІР секторът включва:

- Самостоятелна или двойна VІР стая
- Охрана – жива и видеонаблюдение
- Посещения в определени часове
Сутрин – от 10.00 до 13.00ч.
Следобяд – от 16.00 до 19.00ч.
- Детето при майката по нейно желание
- Програма за повишаване имунната система на родилката
- Участие в организирано по време на престоя обучение „Първи стъпки”, относно първите грижи за новороденото
- Ползване на служебното кафене в определени часове – от 14.00 до 19.00ч.
- Възможност за интернет връзка


това са цените в Тина Киркова например. Като и те не са от най-евтините в софия, а аз лично от тях съм си много доволна, при все че 1 лв не платих....

# 39
  • Мнения: 4 513
Аз родих в родния си град, който е на около 350 км от града, в който живея. Прибрах се, когато бях в 8-ми месец, тръгнахме си от там с двумесечно бебе. Не съм имала нито уговорки с лекари, нито нищо, защото смятах да раждам в друг град  Crazy, на около 60 км от родния ми. Като ми изтекоха водите беше посред нощ и реших да не притеснявам доктора, който си бях избрала, та се запътих към родната болница. Срещнах прекрасно отношение и добри професионалисти, родих за два часа и всичко беше ОК.

# 40
  • Мнения: 122
Всеки си решава за себе си, но на мен лично ми се струва излишен такъв един план. Още повече, че София е голям град и съм убедена че с малко повече питане може да се намерят добри, кадърни и отговорни лекари. Но както вече казах всеки решава сам. Peace

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 01:17 от Mamche81

# 41
  • Мнения: 9 973
не виждам проблем

# 42
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз също родих в друг град.Не е имало никакви проблеми.

# 43
  • Мнения: 5 997
аз райдах в Сливен а живеех в Карнобати родих в най големия студ преди 3 години така че не се притеснявай.

# 44
  • Мнения: 64
 С паднала тапа тръгнах от Враца за София в мразовит ден и заледени пътища.Вярно,че взех леля за подкрепа,но по-скоро морална,тъй като е рехабилитатор.Много се смяхме по-пътя,че ако тръгна да раждам на Витиня,ще трябва да палят гумите да се топлим LaughingИ така и не казах,че през целия път бях с контракции-сигурно от возенето,а паветата в София ми разказаха играта.
 Родих след 2 седмици,като 3 пъти ме връщаха от предродилна.Става дума за "Майчин дом"
 2-рото родих на 15мин път от Враца в родния ми град Мездра.Тръгнах със сълзящ околоплоден мехур по препоръка на доки.Предизвика ми раждане само с туширане-сигурно е някакъв вид магьосник-защото както каза,така и стана!Болезнено беше,но не както с окситоцина 1-ия път!
 Ако интуицията ти казва да родиш в Пловдив,послушай я и не губи време ,а действай! Peace
 Успех и леко раждане!

# 45
  • Мнения: 99
И аз от Хасково тръгнах към Пловдив да раждам , при това не планирано. просто ми изтекоха водите в полунощ. всичко мина ок, дори ченгета ни спираха по пътя  Laughing но бебчо се роди чак на сутринта, не бързаше и спокойно си стигнахме до болницата на 80 км от нас. късмет и не се тревожи. важно е да пътуваш  полегнала  Peace А на връщане сложихме бебчо в кошничката и през целия път спа Wink

# 46
  • Мнения: 11 607
2 познати родиха точно така и двете си деца - отидоха малко преди термина в градовете, които бяха избрали, след това са нямали никакви проблеми с връщането. При едното връщане и аз бях в колата - не се разбра,че бебе има! Peace

Общи условия

Активация на акаунт