съвет за съчетание на цветовете в кухнята

  • 13 266
  • 29
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 27
Предстои ми да правя нова кухня и съм си харесала вратичките да бъдат в зелено /резида/,   а плота и гърба в тъмно сиво и нишки от светло сиво като мрамор. Ако сложа за корпус бежово/бук/ ще си отиват ли цветовете. някой ако е виждал или има такава комбинация моля за съвет

# 1
  • Мнения: 4 450
Зависи си от нюанса в цветовете. Не съм виждала такава кухня, но така както ги описваш натрупваш много студени цветове. Според мен плота не става въобще, по скоро опитай нещо да жълтее...Пак повтарям това е само мнение по описание, най-добре е да сравняваш със мостри...

# 2
  • София
  • Мнения: 6 302
Не мисля че сивото и бежовото ще си подхождат. Още повече пък, доколкото разбирам, ще имаш едновременно плот, който имитира мрамор и друг, който наподобява структурата на дървесината. опитай примерно с два цвята зелено, или на мястото на сивото сложи друго от кафявата гама. Успех!

# 3
  • Мнения: 672
Пепчо, аз също мисля, че няма да си подхождат цветовете, които си избрала. Разгледай това албумче http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8320879 дано си харесаш нещо. И заповядай при нас
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=378828.0

# 4
# 5
  • Мнения: 187
Eто още подобна кухня . На мен лично повече ми допада комбинацията зелено (лайм) и светъл дървесен декор (бреза, явор) или бяло.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 76
сивото си отива с всичко. Резедата не знам точно какъв нюанс е, но ако има голям контраст между двете (плотоете и вратичките) - давай смело с бежовото, за да тушира другите ярки тонове. Ако обаче всичко се слива, ориентирай се към друг цвят.

# 7
  • Мнения: 52
Аз мога да споделя моята смела комбинация. Дървената част на кухнята ми е череша, а плота и гърба сиво-графит. Когато я поръчвах във фирмата недоумяваха на смелостта ми, най-вече имаха в предвид сивия цвят, но се получи много оригинално. Тъмния гръб помага да изпъкне самата кухня и тя много добре се откроява. При избора на цветове е много важно и твоето усещане, кое ще ти създава уют.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 27
Имаш ли снимки jenipa


         

   


   

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 234
И на мен ми е интересно Simple Smile Сега гледам моята - тя е череша, дръжките на вратичките са сиви, тъй че горе-долу мога да си представя как ще изглежда, но ми се иска да го видя готово.

# 10
  • Мнения: 52
Имам, но не са от близо и са на вечерна светлина. Ще се опитам да снимам на дневна светлина и да ви покажа да придобиете представа.

# 11
  • Мнения: 52
  А това е обещаната от мен снимка за моята кухня         
http://www.snimka.bg/upload_photos.php?album_id=355026

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 234
jenipa,
иска парола.

# 13
  • Мнения: 8 999
Мисля, че няма да се върже сиво с беж. Аз бих избрала някой студен цвят за корпуса. Бяло, черно, по-тъмен нюанс на сивото. Или някой ярък топъл цвят - оранжево, жълто. Обаче така ще стане голяма шарения. А може да смениш и цвета на плота - друг нюанс на бежово.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 27
А какво ще кажете за тъмносив плот и гръб а корпусите много светло сиво

Общи условия

Активация на акаунт