Някой правил ли е химичен пилинг?

  • 5 696
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте,
искам да попитам някой правил ли си е химичен пилинг и какъв е резултатът от тази процедура,как ви се отрази,как реагира кожата ви,какво се случи след самата манипулация???
Интересувам се от всички тези неща,защото много се замислям да се подложа-тормозят ме стари петна и белези от карана варицела преди две години.Искам да чуя отзиви от момичета,минали през това.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 271
На мен също ми е интересно и мисля да се подложа. Ако някой е минал по този път моля да сподели. А знаете ли къде във Варна извършват тази процедура?

# 2
  • pomorie
  • Мнения: 848
една позната си прави понеже не можеше да се отърве от упорито акне беше пробвала какво ли не.първо каза че боли второ-излющи и се цялата кожа на лицето(като змия) и трето акнето пак си се появи.....

# 3
  • Мнения: 36
В момента правя лек химичен пилинг по програма:през първия месец всяка седмица по веднъж ,след това един път на месец.Кожата ми е видимо освежена след третата процедура.Болка няма никаква,не се беля,процедурите се правят от дерматолог,не от козметик.

# 4
  • Мнения: 681
Знам, че химическият пилинг е много агресивен метод, колкото и добре да бъде направен. Кожата се излющва основно, става ужасно червена, доста е болезнено и не е много траен ефекта от него.
Аз преди време си правих пилинг, но не химически а с крем, който замества химическият пилинг. Ето този   Кожата си остава гладка и нежна, постепенно се излющва, не  щипе, не дразни и най-важното че може всеки да си го прави в къщи без да се ходи при лекар. Но вече не е подходящ, защото слънцето става силно и може да стане още по-лошо. Колкото и добър слънцезащитен крем да се слага след това. Най-подходящото време е от октомври до април. Лятото се почива.  Аз лично съм много доловла и го препоръчвам  Peace

# 5
  • Мнения: 36
Предполагам говорите за лазерния пилинг.В противен случай не разбирам болките,зачервяването и беленето,за които знаете.Процедурата,която правя е със  съпътстваща светлинна терапия, за усилване на регенерацията на тъканите и повишаване на жизнеспособността им.Чувствам се страхотно в кожата си!

# 6
  • Мнения: 681
Предполагам говорите за лазерния пилинг.В противен случай не разбирам болките,зачервяването и беленето,за които знаете.Процедурата,която правя е със  съпътстваща светлинна терапия, за усилване на регенерацията на тъканите и повишаване на жизнеспособността им.Чувствам се страхотно в кожата си!

Да, за лазерния пилинг. Обикновено дерматолозите правят само него. Незнайно защо  newsm78  Добре, че при вас няма този ефект, това е страхотно.

# 7
  • Мнения: 597
До колкото аз съм компететна по въпроса лазарен и химичен пилинг са съвсем различни неща-лазарният се прави с лазерни лъчи, а химичния се прави с различни проценти киселини.При лазерния е много по-драстично изгарянето и беленето след това,докато при химичния може да се контролира процента на киселината и съответно реакцията на кожата.

# 8
  • Мнения: 743
Добре де, аз мисля, че е съвсем нормално при химичен пилинг да се излющи кожата. Нали все пак в това е смисълът - да се отстрани слой кожа, която да открие нова, здрава и гладка.
Аз имам проблем с моята кожа - имам белези от акне, но не петна, а дупчици. Веднъж съм правила билков пилинг - кожата се обели, някои по-малки дупчици се заличиха, но някои си останаха. Мислех да пробвам и химичен, но забременях и не ми е останало време да мисля за това. Вече доста го отлагам.
Ако някой има подобен проблем, моля да сподели как се справя с него.

# 9
  • Мнения: 83
В момента правя серия - химичен пилинг, микродермабразио /дано не греша тоно думата/. Обработката на лицето с лазер доколкото говорих и ми обясниха не се води пилинг. След като забременях и родих започнаха едни пъпки да ми излизат и реших да се подложа. При химичния пилинг тъй като се прави мисля с азот щипе при самата процедура /днес си я правих дори  Simple Smile/, после те мажат с крем и всичко е ок после, няма никакви червенини или неудобства, само разбира се се избягва слънце, за да не се получи пигментация, която е горе долу непремахваща се. После по принцип е добре, когато започне да се излющва кожата, моята го прави за около 1 седмица, се прави микродермабрзио, за да се премахне излючването. В зависимост от кожата, смисъл без да се прекалява, се редуват процедурите на 10 дена. Лазерът, на който мисля да се подложа се прави на 21 дена и след него пак се пазищш от слънцето, винаги трябва да ползваш слънцезащитен крем. Ако някой има такива проблеми - като силно зачервяване и сърбежи, мисля, че не трябва да праваи тези процедури, но това е лично мнение. Аз все още не мога да кажа , че имам резултат, тъй като съм на 2 хим. пилинга и 1 микродермабразио, предстои ми лазер, но този път съм се навила да направя един пълен курс, който всъщност никой не може да каже колко ще е. Зависи от пъпките. Аз имам съмнение, че моето е  на хормонална основа и незнам колко ще ми помогне, но дано, тъй като цял вижот съм  нямала пъпки и сега ми е много неудобно..

# 10
  • Мнения: 21
след близо 5-6 години борба с акнето и т.н. започнах да ходя при нов /пореден/ дерматолог, който ме лекува 20-ина дена с лосион и слънцезащитен крем и ми препоръча да напраим химичен пилинг след тези 20 дни.
Днес ми направи пилинга. Чувствах се все едно ще ми бият инжекция. Не знаех какво, как и що ще прави.
Горе-долу при мен процедурата протече така:
1. Почисти ли лицето с тампон.
2. Започна да ме маже с .. /тук не видях, защото трябваше да бъда със затворени очи, но страшно много щипеше..ама много! Май е по-горе споменатата процентна киселина/
3. Накара ме да си притисна очите, за да не попадне нещо и почна да ме пръска с неутрализатор /вода/
4. Сложи ми крем
Сле дпроцедурата се зачервих на места, където са щели да ми излизат милиуми, мехурчета ми се образуваха на места също, които след час има няма и изчезнаха.
Сега ще си се мажа сутрин със слънцезащитния крем, който е задължителен и друго кремче вечер.
Би трябвало да ми се излющи кожата за около 2-3 дена. След 10 дена ще повторя пилинга за по-добър ефект Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 645
Знам, че химическият пилинг е много агресивен метод, колкото и добре да бъде направен. Кожата се излющва основно, става ужасно червена, доста е болезнено и не е много траен ефекта от него.
Аз преди време си правих пилинг, но не химически а с крем, който замества химическият пилинг. Ето този   Кожата си остава гладка и нежна, постепенно се излющва, не  щипе, не дразни и най-важното че може всеки да си го прави в къщи без да се ходи при лекар. Но вече не е подходящ, защото слънцето става силно и може да стане още по-лошо. Колкото и добър слънцезащитен крем да се слага след това. Най-подходящото време е от октомври до април. Лятото се почива.  Аз лично съм много доловла и го препоръчвам  Peace

Дай повече информация,как се използва,колко струва,къде го купуваш ?! Линк ?!

Иначе по темата...
Аз съм си правила два силни химически пилинга точно с цел за премахване на белези от пъпици-петънца и дупчици.
При мен много щипеше,кожата се обели,зачерви ужасно и възстановяването трая дълго.След процедурата наболяваше,кожата беше суха и тънка като пергамент и опъваше неприятно на места.Като оздравя беше гладка и чиста но след време дпчиците се задълбочиха отново.Не бих се подложила отново Peace
Правих и серия от 5 процедури дермабразио през определен период от време  и останах по доволна. Излщщването не е толкова агхресивно и става постепенно,кожата подобри вида си видимо но белечетата не изчезнаха напълно.
Правя и пилинги в домашни условия и съм доволна.Всеки ден ексфолирам а 1 път в седмицата правя дълбок пилинг.
В момента ползвам едно олио от което съм много доволна...за 3 седмици употреба изглади кожата значително и намали дупчиците до 40% като всеки ден става все по добре и по добре.Стриите по корема ми (които с лазерни процедури побеляха но не намаляха дълбочината си) намалиха дълбочината си с повече от 50% и  се забелязват много по малко. Ето линк за заинтересованите:

http://www.bio-oil.com/en/uses.html

Не вярвах в началото на разказите на изпробвалите но сега се радвам на страхотните резултати и го ползвам всяка вечер вместо нощен крем Peace

# 12
  • Мнения: 83
Четох наскоро, че има различни химични пилинги, аз си правя от така наречените по-леки. Засега съм много доволна, редувам ги с микродермабразио, от което не съм много доволна, имам чувството, че кожата ми не го понася добре, но процедурата с лазера, да не се хваля, но от 1 процедура има видима разлика, незнам колко ще е трайно това , което си правя, защото както си мисля аз, ако моята причина е хормонална..има само да си давам парите.
Аз да ви кажа НЕ ползвам никакви лосиони, ексфолианти и т.н. Махам грима с тоалетно мляко, полсе обилно с вода и накрая розова вода. За през деня слагам слънчезащитен и грижа за под очите - серум, а вечер - само серума, оставям кожата да диша. Първите дни ми беше много зле, чувствах се непочистена, но след седмица кожата ми се регулира и сега ми е видимо по добре. Смисъл - след ползването на каквото и да било - започваше да ми се омазнява повече, странно , но факт. И сега, когато я мажа с по малко глупости си ми е много по-добре. Дори имам чувството, че с ползването н акаква ли не козметика си я направивх по-акнетична отколкото е била, всъщност преди нямах проблем - когато бях с простата и малко козметика.

# 13
  • Мнения: 83
Забравих..хим.пилинг се прави с азот и няма как да не щипе, той може да се каже , че гори, но това е процедурата в основата си - да щипе и кой колко издържи..издържи... Peace

# 14
  • Мнения: 234
имам проблемна кожа, а съм на 26 години. В събота ходих на дерматолог и освен изписаното лечение ми препоръча до края на април да се подложа на пилинг. Понеже цената му е 60 лв, аз в първия момент казах, че ще си помисля....та сега си мисля  Mr. Green
като чета тук - от една процедура ефект няма. А пък аз няма да мога да направя повече от една, защото времето доста се оправи и буквално после ще пигментирам. Не я питах за подробности с каква киселина ще е пилинга, но бил за белези....
Какво бихте ме посъветвали?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт