За столчето за кола?

  • 1 093
  • 19
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 877
Здравейте,
Знаете ли дали има ограничение колко време може да се ползва едно столче? Имаме столче на Чико от синът ни, което тогава взехме 2ра употреба и след това още 2 приятелски семейства отгледаха бебоците си с него и сега се чудя дали ще става и за бебето... Няма нищо счупено или повредено по него, само тапицерията се е слегнала, но аз мисля да помоля позната шивачка да ушие нова подложка и така.  Не ми се купува ново столче, защото са по 300-400лв, а тези първите се ползват най малко / с Бобо до към 7 месец, че беше доста едър/.

# 1
  • Мнения: 10 982
Имай предвид, че пластмасата старее с времето. Ако не е претърпявало инциденти, максималният срок на едно столче е 8-10 г.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 711
Тъкмо и аз щях да пиша за амортизацията. Пластмасата старее. Ако не е излагано на слънце може и да е в по-добро състояние.
Ако пластмасата не е пожълтяла, не е напукана, мисля, че няма да има проблем.

# 3
  • Мнения: 1 121
Да, можеш да го ползваш, защо не? Но по принцип се ползва до 12 месеца, не до 7. Бебето може да е едро, но това не значи, че мускулите на врата му са достатъчно силни, за да се вози в столче с лицето напред.

# 4
  • Мнения: 9 814
Някъде в нета четох, че столчетата за кола в зависимост от интензитета им на ползване са "годни" от 5 до 7 г.

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 877
Благодаря, момичета!
Ще го огледам пак и ще решим.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 877
Да, можеш да го ползваш, защо не? Но по принцип се ползва до 12 месеца, не до 7. Бебето може да е едро, но това не значи, че мускулите на врата му са достатъчно силни, за да се вози в столче с лицето напред.
А за едро имах предвид, че едвам се събираше вътре Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 080
Ползвахме едно столче на 7 - 8 години.
Беше много запазено.
Пластмасата беше супер.
Само материята беше кофти и бебо се потеше.
Не е като тези новите материи.

# 8
  • Мнения: 552
Аз не бих го ползвала въпросното столче.Има и по-евтини модели и марки,както и такива,които могат да се ползват до към 12-18 месец на детето.

# 9
  • Мнения: 1 322
А има ли доволни от столче от тези до 36 кг. без собствени колани?

# 10
  • Мнения: 9 389
Е,защо да има проблеми? Щом столчето ти е здраво защо да не си го ползваш.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Аз бих го ползвала.

# 12
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Наистина не захвърляй столчето с лека ръка, огледай го добре.
Ако е на 3-4 години защо да не се ползва.

# 13
  • Мнения: 826
Moni и мен ме интересува в момента темата за столчетата за кола и ти се извинявам, че ще я ползвам, за да питам един въпрос, но е тъпо да пускам цяла нова тема. Дано не те обиждам с това. Hug
Искам да купя столче тип кошница за Неродена Бебка. Wink Мисля да го направя от Продавалника, но се питам как да позная кои столчета са за новородено? Всички ли които са с обозначени килограми от 0 до... стават за новородено бебче? И последно Blush... Всички ли столчета 0-9кг. или 0-13кг. са пригодени да са в посока обратна на движението (както трябва за новородено) или трябва да внимавам и да питам допълнително за това?
Благодаря предварително за отговорите. Peace

# 14
  • Мнения: 489
Аз бих ползвала столчето, защо не?!

Дендри, всички 0+ са за новородено.

Общи условия

Активация на акаунт