Какво мислите за името Матия?

  • 3 842
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Моля ви, кажете си мнението за мъжко име Матия. Искам да видя как би се приемало от хората, ако си кръстя така бебето.
Преди да започнете с "няма ли български имена...", искам да кажа, че името е библейско (означава "Дар от бога") - това е един от апостолите на Христос, избран е на мястото на Юда. Матей е евангелистката форма на същото име.

# 1
  • Мнения: 197
Красиво име, но може да остане неразбрано от широката публика, която ще се присмива на бъдещото момченце, че е кръстено с женско име  Peace
А защо не Матей или Матю? newsm78

# 2
  • Мнения: 2 212
Аз също съм фен на имена с този корен, но за момче Матия е леко специфично, аз лично съм на вариантите Матео или Матей. Матия може да отнесе детето подигравки, че е женско име в нашата действителност, иначе само по себе си също е красиво, но аз съм и пристрастна.

# 3
  • Мнения: 5
И мен точно това ме притеснява, че половината хора като го чуят, и веднага "Не е ли женско?". Все едно Илия или Тома да са женски имена, за мен няма логика, но за съжаление май за повечето хора звучи женско.  Sad
Матю, Матиас и Матео са ми прекалено чужди, искам да е нещо по-българско или поне по-библейско. Матей не зная защо, но ми звучи като име на дядо, не на млад човек.  Sad

# 4
  • Мнения: 9 814
Ами, не ми харесва даже хич.
Аз също се зачудих първоначално дали е мъжко или женско.
Бих се спряла на Матиас.

# 5
  • Мнения: 197
Сещам се за Мати Хатамаки  Laughing Laughing Mr. Green
Другия вариант е Матея  Peace Но ще трябва да обясняваш на всеки че става въпрос за евангелиста...Въпреки това детето си е твое и имаш право да го кръстиш както намериш за добре...Голямата ми дъщеря се казва Алиция, непрекъснато ме питаха дали съм я кръстила на фолк звездата Алисия  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 6
  • Мнения: 24
И аз първоначално се зачудих дали е мъжко или женско име. Определено звучи по-специфично  newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Матей ми харесва много.

# 8
  • Мнения: 5
Матея лично на мен ми звучи по-женско, пак трябва да се обяснявам...
Да, наистина си е мое и искам да е с име, което харесвам, но не искам в никакъв случай детето ми да страда от името, което съм му избрала. В случая, да му се подиграват, че е женско.  Sad

# 9
  • Мнения: 197
yoshko, прецени си, ако наистина много ти харесва името, не се колебай да го кръстиш така, риск от подигравки винаги има, дори да се казва Иван...Човека краси името, а не името - човека! Peace Ако твоя Матия е мъжествен и готин, на никого няма да му хрумне дори да го подиграва, напротив, хората ще намерят екзотика  в това  Peace
Успех с решението, защото това е едно от най - важните решения в живота, избирах имената на дъщерите си месеци наред, и все още не съм сигурна дали съм избрала най - правилните, винаги има риск...На голямата ми дъщеря в градина й викаха Милиция, Малиция и Цициния, но този период отмина, детето не се стресна, понеже ние като родители не реагирахме на това като фатално, посмяхме се и толкоз...Важното е, че има много приятели и е ценена от другите деца, и от момиченцата, и от момченцата и вече никой не я обижда, не заради нашата намеса, а защото тя сама си извоюва място в малкото си общество...
Нали знаеш, всяко чудо за три дни! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 25 551
yoshko, прецени си, ако наистина много ти харесва името, не се колебай да го кръстиш така, риск от подигравки винаги има, дори да се казва Иван...Човека краси името, а не името - човека! Peace Ако твоя Матия е мъжествен и готин, на никого няма да му хрумне дори да го подиграва, напротив, хората ще намерят екзотика  в това  Peace


Сигурна ли си, че детето и ще се чувства точно така? Явно е дошло времето да се пусне пак темата "Харесвате ли името си". Ако не сте чели предишната, да ви кажа - много хора не само не харесват името, което мама и тати с любов са им дали, но и това нехаресване е докарало я    подигравки на околните,  я куп комплекси...
Аз също харесвам оригинални имена по принцип, но никога не бих нарекла детето си с такова. Още по-малко пък бих нарекла сина си с женствено име.
Нека не забравяме, че давайки име на детето си, го обричаме да го носи цял живот и да определя самочувствието му, а не задоволяваме само моментна наша прищявка...

# 11
  • Мнения: 5
Проблемът е, че името изобщо не е женствено, типично мъжко име е, не зная защо така се приема в България.  Cry
Голяма ми е чуденката. Не искам да стане комплексар, защото повечето хора не мислят като майка му и баща му относно името, което са му избрали. Иначе, естетствено, ние ще направим всичко възможно да си харесва името и да не обръща внимание на хорското мнение. Но винаги си остава едно "но".

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Проблемът е, че името изобщо не е женствено, типично мъжко име е, не зная защо така се приема в България.  Cry

Ами...защото живеем в България?
И в Щатите Антъни-Стенли звучи нормално, но при моето съседче предизвиква недоумяващи погледи.

# 13
  • Мнения: 26
 Sad Sad Sadнеееееееееееее не ми  харесва

# 14
  • Мнения: 399
Харесва ми,но в първия момент реших,че става въпрос за момиченче! Laughing
Ако прибавиш "с" в края сякаш е по-мъжкарско...Матияс или Матиас! Peace
По-добре ми звучи Матео...ако имам още един син ще се казва така! Grinning

# 15
  • Мнения: 5
Много харесвам Матиас, и точно от него избрах Матия, за да звучи по-християнско - Матиас си е чуждо име. И за Матео мислих, но и то ми е прекалено чуждо като звучене.

# 16
  • Мнения: 4 509
Бих избрала Матиас или Матей. Матия, Матю или Матео не ми допадат.

# 17
  • Мнения: 12 662
Мисля, че е идиотско.

# 18
  • Мнения: 25 551
Проблемът е, че името изобщо не е женствено, типично мъжко име е, не зная защо така се приема в България.  Cry


Защото в България е прието имената, завършващи на и да са женски. Както и фамилните да завършват на -ов, -ев, -ски. Това е. Матия звучи и всъщност е съвсем женско име у нас. Както пък името Ваня е съвсем мъжко в Русия. Какво да правиш, обичаи.
И не съм съгласна, че Матия е по-християнско. Не си ли чела българския превод на Библията? Матей е по нашенски. Много хубаво и рядко срещано днес име.  Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Не ми харесва. В последните дни се начетох на странни идеи за имена във форума.

# 20
  • Мнения: 5
Проблемът е, че името изобщо не е женствено, типично мъжко име е, не зная защо така се приема в България.  Cry


Защото в България е прието имената, завършващи на и да са женски. Както и фамилните да завършват на -ов, -ев, -ски. Това е. Матия звучи и всъщност е съвсем женско име у нас. Както пък името Ваня е съвсем мъжко в Русия. Какво да правиш, обичаи.
И не съм съгласна, че Матия е по-християнско. Не си ли чела българския превод на Библията? Матей е по нашенски. Много хубаво и рядко срещано днес име.  Peace

Ами Тома и Илия? И те трябва да са женски по тази логика, но не се приемат така. Зная, че по нашенски е Матей, но пък оригиналното си е Матия, и си е билейско все пак. По-християнско от Матиас имах предвид.

# 21
  • Мнения: 7
Ами явно на теб много ти допада.Затова го кръсти,както прецениш.Личното ми мнение е,че на мен не ми харесва и би станало обект на подигравки от към гледна точка на една цинична дума,приличаща на името,даже една буквичка е,но не мога да го напиша.Незнам дали някой се е досетил затова.Просто си казвам всички съображения.А и живеейки в едно общество,пълно с хора с различни сексуални наклонности може да се приеме неправилно.Иначе наистина Матиас или Матей са по-добре.

# 22
  • Мнения: 25 551
По-християнско от Матиас имах предвид.

Защо? И двете са едно и също име, просто на различните езици се произнасят различно. Като Иван, Йоан, Жан, Джон и прочие.
Тома и Илия са дадени така в българския превод на Библията, затова звучат "нормално". Има и други мъжки имена, завършващи на -а, но едва ли ще ти харесат. Би ли нарекла детето си Стоица? А това е често срещано име в Пловдивско, може би и по други краища.
Естествено, ти си решаваш как ще си наречеш детето, аз само ти обръщам внимание, че не ти, а то ще си носи името цял живот. Ако не реши да го смени след като навърши 18 години, естествено.

# 23
  • Мнения: 5
Ами явно на теб много ти допада.Затова го кръсти,както прецениш.Личното ми мнение е,че на мен не ми харесва и би станало обект на подигравки от към гледна точка на една цинична дума,приличаща на името,даже една буквичка е,но не мога да го напиша.Незнам дали някой се е досетил затова.Просто си казвам всички съображения.А и живеейки в едно общество,пълно с хора с различни сексуални наклонности може да се приеме неправилно.Иначе наистина Матиас или Матей са по-добре.

Да, точно там е проблемът. Това, че на мен ми харесва много, не е достатъчно силна причина да го кръстя така, ако ще трябва да понася после подигравки заради моето решение. За това с Д-то не се бях сетила, нали не съм от хората които обичат да се подиграват на останалите, но на децата сигурно лесно би им хрумнало.  Sad

# 24
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
На мен повече ми харесва Матей.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 229
А къде точно го срещнахте това име в точно този вариант?

# 26
  • Мнения: 25 551
Имаше една италианска група навремето - Матиа базар.  Laughing

Я да попитам, че ми стана интересно, как беше английският вариант на Матей - Матю ли? И това е християнско.  Peace

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 337
Такааа- моите имена преди да родя бяха Ана за моми4е и МАтю за мом4е- живот и здраве,ако имам някой ден мом4е ще е Матю..

Ли4но на мен ми допада и Матей и Матия,ноо то4но в страна като България,то4но в общество като нашето,където всяко разли4но нещо и "не като хората" е подсъзнателно отбягвано и скепти4но гледано...рискуваш едно съпътствано с подмятания (нелепи) детски...рискуваш да създаден на детето си комплекс от името си (не задължително разбира се)...рискуваш цял живот да е един от онези хора,които си измислят производно на собственото и се представят с него ,а не с реалното си име...Това са рисковете..

Положителната страна е ,4е може да кръстиш детето си с едно 4удесно име,да им бииип на хората и мнението им ,и да видиш реакцията на сина си след години...


Аз не съм толкова смела,но евала на онези ,които са Peace

# 28
  • Мнения: 5
А къде точно го срещнахте това име в точно този вариант?

От Матиас, за да звучи по-нашенски (ако мога така да се изразя изобщо, защото се оказа доста неприемливо за повечето хора), си го измислих. После с един сърч в нета излезе, че Матия е бил един от апостолите на Христос.
http://www.pravoslavieto.com/life/08.09_sv_ap_Matija.htm#2

# 29
  • Мнения: 2
Помислих че е женско име!Не ми допада!

# 30
  • Мнения: 4 509

Я да попитам, че ми стана интересно, как беше английският вариант на Матей - Матю ли? И това е християнско.  Peace
В някои краища на България това (МАтю или Матьо) си е съвсем стандартно и типично име.  Wink

# 31
  • Мнения: 3 016
Не ми харесва.

# 32
  • Мнения: 25 551

В някои краища на България това (МАтю или Матьо) си е съвсем стандартно и типично име.  Wink

Знам.  Mr. Green

# 33
Помислих че е женско име!Не ми допада!

 newsm10

Матей ми харесва.

 
 

# 34
# 35
  • Мнения: 4 555
Ами Тома и Илия? И те трябва да са женски по тази логика, но не се приемат така. Зная, че по нашенски е Матей, но пък оригиналното си е Матия, и си е билейско все пак. По-християнско от Матиас имах предвид.
Ето, тук сама си си отговорила. По нашенски е Матей, затова и Матей си звучи като мъжко име и никой няма да го обърка. А Матия не е нашенско, затова и хората се объркват. Може така да е оригинално, но оригиналът е еверейски и на еврейски сигурно им звучи мъжко, но на български не е така.
Значи ти искаш да замениш българския вариант на едно име с чужд (в случая оригинален) и в същото време то да звучи и да се възприема по нашенски. Няма как да стане.

Не искам да съм на мястото на момче с името Матия.

Хора, мислете за децата си. Не съм съгласна с призива "важното е на теб да ти харесва". Изобщо няма значение на теб дали ти харесва, защото ти детето си ще го обичаш както и да се казва, ама него какво го чака с такова име...?

# 36
  • Мнения: 12 662
Май трябва да се върне времето със списъците. Че надпреварата да си кръщавате децата с идиотски имена, е прекалена.

# 37
  • Мнения: 5
То се оказа, че в българския православен календар си фигурира Матия, изписано точно по този начин.
Човекът е бил апостол, чак пък "идиотско" не му е името, макар да ви звучи странно.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 19:36 от yoshko

# 38
  • Мнения: 25 551
То се оказа, че в българския православен календар си фигурира Матия, изписано точно по този начин.


Къде това? Единственото близко до Матия, което аз съм срещала е в Евангелие на Матея, което е падежна форма в старобългарския език.

# 39
  • Мнения: 5
Св. Апостол Матия е на 9 август.
http://www.pravoslavieto.com/1/calendar.htm#8

# 40
  • Мнения: 25 551
ОК.  Peace
Разпечатай си го и го прикрепи към дрехите на детето. Да не го гледат особено хората, когато чуят името му, не за друго.

# 41
  • Мнения: 3 804
От това което прочетох-ми се струва ,че напразно си пуснала темата-ти явно си решила да кръстиш детето така-щом дори толкова отрицателни мнения не успяха да те разубедят. Peace
Аз лично бих избрала Матиас-но това си е твоето дете.

При мен голямата е със странно за България име,но пък е от смесен брак,пък и неживеем в България-та не и се налага целогодишно да обяснява и повтаря как се казва.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 014
приятно ми е за женско, за момче не - Матей, Матю,Матиас...да, но не и Матия - просто у нас на а и я завършват предимно женските имена....

# 43
  • Мнения: 592
Едни наши приятели си кръстиха сина-Матея.Първоначално и аз реших,че ми идва много женско.
На мен лично много,много не ми допада това име,но това е само мое мнение.

# 44
  • Мнения: 1 740
Не ми харесва.

# 45
  • Мнения: 9 427
 #Crazy ужасно е!

# 46
  • Мнения: 16
Може Теодор - божи дар (от гръцкото theos (θεός) - бог, doros (δώρος) - подарък)

# 47
  • Мнения: 175
Не ми харесва изобщо.

# 48
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
В първия момент помислих, че става въпрос за име на момиче. Не ми харесва изобщо.

# 49
  • Мнения: 5
От това което прочетох-ми се струва ,че напразно си пуснала темата-ти явно си решила да кръстиш детето така-щом дори толкова отрицателни мнения не успяха да те разубедят. Peace
Аз лично бих избрала Матиас-но това си е твоето дете.

При мен голямата е със странно за България име,но пък е от смесен брак,пък и неживеем в България-та не и се налага целогодишно да обяснява и повтаря как се казва.

Не го бяхме решили окончателно, но днес го решихме така или иначе, въпреки отрицателните мнения на повечето от вас. На почти всички около нас името се харесва, дано и детето си го хареса. Изобщо никой не може да ме убеди, че звучи чуждо или женско (а май такива са преобладаващите мнения), името си е съвсем мъжко, ако ударението се слага на правилното място. Та то звучи като Илия, а него кой го мисли за женско? Според мен е въпрос на навик хората да свикнат да чуват такова име, пък и на фона на всички изчанчени имена (ама наистина изчанчени имена, каквито са модерни напоследък), това изобщо не мисля, че трябва да впечатлява. Може да не се харесва на някои, но всеки човек си е различен и може да не харесва и съвсем обикновено и стандартно име. И както установих, дори на хора, които не го харесват отначало, после започва да им харесва...

# 50
  • Мнения: 12 662
Радвам се, че ти помогнахме да решиш. Дано пък си го хареса ...

# 51
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Сигурна ли си, че им харесва, или просто виждайки как си се вкопчила в това име, се съгласяват, за да не те обидят? Абе както и да е, няма да се меся вече.

# 52
  • Мнения: 1 364
И аз реших, че става въпрос за момиченце.
Изобщо не ми харесва.

# 53
  • Мнения: 698
На мен ми харесва. Но бих нарекла така литературен герой, не детето си. Не рискувай с името на детето си.

# 54
  • Мнения: 1 080
И кой ще се подиграва на Матея не разбрах  newsm78 newsm78 newsm78

Сигурно децата от неговия клас -


Роналдо Иванов
Анджелина-Грациела
Спасислав
Розомир
Йохана



 Tired Tired Tired
Те ли ще му се подиграват за нестандартното име    Thinking Thinking Thinking

# 55
  • Мнения: 636
Не е задължително да му се подиграват. Стига му да мрази името си цял живот ...

# 56
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Yoshko, извинявай предварително, знам че си е ваша работа, ама защо заради единият инат ще си обречеш детето с това име? Защо не обмислите Матей или дори Матея - звучи по-мъжко и по-"българско"? С най-добри чувства го казвам, не го приемай като обида.

# 57
  • Мнения: 5
Изобщо не е от инат. Не можете да си представите колко се измъчих с това мислене на име 9 месеца. Накрая всички други варианти отпаднаха, а тази пуста буква М ми взе здравето. Не мога да го кръстя както и да е, ако не го усещам вътрешно, че това трябва да му е името, как да ви го обясня. И какво ви кара да си мислите, че детето няма да си хареса името, може пък да мисли като нас, и да си го харесва, нищо, че ще е по-странно име. Но на фона на всички изчанчени имена, това направо ми се струва супер нормално, чак в българския православен календар го намерих, което ми беше още по-странно.

Матей ми звучи дедешко, сигурно го свързвам с някой дядо Матей от някой разказ, не знам, но нещо му има. Че Матия и малко по-нестандартно съм съгласна, затова исках да видя как ще се възприеме от хората. Но масовото мнение, че е женско, направо ме разби. Какво женско му намирате в звученето не зная, а пък за Матея да казвате, че е мъжко, това ми е още по-странното.  Thinking Матея е някаква стара падежна именна форма на Матей, не е име само по себе си. И, ако трябва да го разглеждам като отделно име, е за него мога да кажа, че звучи съвсем женско. Матия звучи по-скоро по-библейско, но в никакъв случай женствено. 

Май ще го мисля до последно все пак, ако продължавате да казвате, че е толкова ужасно име...  Cry

# 58
  • Мнения: 7
Пак ще се повторя,да помислиш върху варианта за нецензурната думичка,за която писах по-напред,защото първата асоциация е с нея.Да не изпада в неловки ситуации,заради това.Иначе не е лошо името,но просто в България ще му е проблем,че тук хората,особено децата,много обичат да измислят прякори и да се подиграват,а съм сигурна,че не искаш това.

# 59
  • Мнения: 4 555
yoshko, знам колко е трудно да се измисли име за момче. Аз самата, когато мислех, че бебето ми ще е момче, изчетох де що има именници на този свят, и български и чуждоземски. Знам, че няма име, което да не ми е минало пред очите. И нито едно не ми харесва достатъчно, не носи това(значение, заряд, звучене), което искам да бъде. Добре, че бебето се оказа момиче.
Така че разбирам те колко е трудно. Може би трябва да помислиш за варианти с друга буква. Кой ти поставя това ограничение? Не мисля, че си струва заради традицията да е на еди кой си и най-вече за да няма обидени, всичко да става за сметка на детето.
Ако това е името, което търсиш, тогава кръсти го така. Но колкото и странно да ти се вижда, тук писаха доста хора и май нямаше нито едно положително мнение. Имай това предвид, когато мислиш как ще се възприеме от околните това име. Може да не сме прави, че ни звучи женско или особено, може това наистина да е най-хубавото име на света, но е важно и на околните как им звучи.

# 60
  • Мнения: 251
Красиво име, но може да остане неразбрано от широката публика, която ще се присмива на бъдещото момченце, че е кръстено с женско име  Peace
А защо не Матей или Матю? newsm78
Аз също мисля така,може и Матео! Peace

# 61
  • Мнения: 4 509
Ооо, я стига сте драматизирали! Да не ви пейстна имена на ВЕЧЕ регистрирани варненчета да видите за к'ъв ужас иде реч!  ooooh! Никой няма да му се подиграва на Матия, защото ще е като Пенчо преди 50 години, на бас се хващам.  Rolling Eyes

# 62
  • Варна
  • Мнения: 25 229
А да бе, Пенчо преди 50 години предполагам е било доста разпространено име. Какво общо има с Матия в наши дни, което никой не е чувал и което на всички звучи женско (с цялото ми уважение към светеца)?

# 63
  • Мнения: 4 509
Е какви наши дни, като вие се притеснявате след 15 години как ще му се подиграват. Повярвай, ако моето дете се казва Матия, хич няма да се притеснявам, че Ричард-Джордж, Илия-Хюсеин, Рексона, Риза, Зероникаизабел, Ален-Кикаха и Идриз му се подиграват. А и как няма да му се подиграват, като слушат майките си да се тръшкат какво било това име. Бъдете малко по-отворени, българските имена са хубави, орекрасни даже, моите синове имат съсвсем стандартни, типични имена, но не всички искат децата им да носят имена, каквито ще имат поне още 4-5 техни съученици.
И въобще смятам, че истерични ох-кания, вайкания,  Sick и  ooooh! идват малко в повече в такива теми. То във всички теми идват в повече де.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Цитат
ако моето дете се казва Матия, хич няма да се притеснявам, че Ричард-Джордж, Илия-Хюсеин, Рексона, Риза, Зероникаизабел, Ален-Кикаха и Идриз му се подиграват.
Това ме изкефи hahaha hahaha hahaha
Шегата настрана, но мисля, че фактът, че има и по-абсурдни имена не би трябвало да е успокояващ и водещ в избора, в никакъв случай.

# 65
  • Мнения: 12 662
Кой драматизира? Жената иска мнение, ние го даваме. Представям си как ще реагирам, ако съседката ми се похвали с новородения си Матия.

# 66
  • Мнения: 3 804
Кой драматизира? Жената иска мнение, ние го даваме.

Май не го и иска Thinking ,защото въпреки всичко изписано ,тя си каза че така е решила и така ще запише детето Grinning

# 67
  • Мнения: 4 555
*АнАн*, след 15 на детето едва ли толкова ще му пука как се казва, пък и ще е свикнало. Ако има драма, тя ще след 3-4 години, което не е толкова далече.
Тези, които си изредила, едва ли ще се паднат в един клас. Истината е, че чак толкова изчанчени имена се срещат рядко и сигурно не са повече от една бройка. И това, че ги има, няма да направи Матия по-обичайно звучащо.

На мен никога не са ми се подигравали за името, но пък са ми намирали други кусури. Децата винаги намират най-невероятни причини, дори за нова прическа имаше подигравателно стихче по мое време. Едно толкова невиннно нещо като подстригване, се превръщаше в голяма драма, защото трябваше да изтърпиш цял ден да ти рецитират тъпотии, кикотейки се и сочейки те с пръст. При всички положения се минава през това с или без странно име.

# 68
  • Мнения: 12 662
Кой драматизира? Жената иска мнение, ние го даваме.

Май не го и иска Thinking ,защото въпреки всичко изписано ,тя си каза че така е решила и така ще запише детето Grinning


Тъкмо се сетих за твоите момиченца. Да, имената са чужди, но звученето и на български е момичешко. Докато Матия...При положение, че би могло да е Матей.

# 69
  • Мнения: 4 509
Децата винаги намират най-невероятни причини, дори за нова прическа имаше подигравателно стихче по мое време. Едно толкова невиннно нещо като подстригване, се превръщаше в голяма драма,
Ето това идва да покаже, че няма чак такова значение как се казваш, освен ако името ти не е крайно подигравателно, например. Става дума за нормално европейско, християнско име. Е, и на мен не ми харесва в този вариант, но не виждам да е чак толкоз шантаво. Ако децата са зли и искат да се подиграват, ще го направят, дори детето да се казва Иван.

# 70
  • Мнения: 3 804

Тъкмо се сетих за твоите момиченца. Да, имената са чужди, но звученето и на български е момичешко.

извинявам се за спама
В арабския има няколко имена които са уни-т.е записват така и момчета и момичета-та Самара е едно от тях-в училище не е имала проблеми-но,и да е имала ,тя си ги решаваше като ступваше досадниците.Проблема е в къщи-като породени с кака си-винаги има нещо за което да се сдърпат- и тогава голямата започва да я дразни-че името и било момчешко и щели да я вземат в казармата. Laughing

# 71
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за мненията, особено на няколкото не толкова драстично отрицателни.

След много обмисляне, все пак решихме да си го кръстим Матия.

Името засега се възприема доста по-добре, отколкото очаквахме. Не зная защо толкова отрицателни мнения прочетох, името изобщо не е женско (стига да се поставя правилно ударението), не е чуждо, да, може да е странно, но не и прекалено изчанчено. АнАн много добре го каза - "нормално европейско, християнско име".

Както и да е, да ни е жив и здрав и дано си харесва името! Надявам се децата ви да са по-отворени към непопулярни, но все пак нормални имена, за каквото смятам името на детето си. Не мога повече да се тормозя, пък и вече му взехме акта за раждане.  Wink

# 72
  • Мнения: 4 555
Ама той вече е роден ли  Grinning
Честито, да е жив и здрав Simple Smile

# 73
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Да е жив и здрав малият Матия и само радости да ви носи!   bouquet

# 74
  • Мнения: 4 509
Еее, браво, да ти е честит сина!
В началото не ми допадаше това име, но като че ли свикнах със звученето. Wink
Пък и то далеч не е най-странното име, което чух в последните дни и не мога да разбера защо се приема като изчанчено, ама хайде, да не влизаме пак в спорове.
Да е жив и здрав Матия, прекрасно детство му пожелавам!   bouquet

# 75
  • Мнения: 636
Да ви е жив и здрав и дано стане хубав човек и да прослави името си!  Hug

# 76
  • Мнения: 1 080
Да ти е жив и здрав!!!
И да носи гордо името си!!!
 Hug Hug Hug

# 77
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 381
Да вие жив и здрав, на мен лично ми харесва името и въобще не ми звучи женско.Първият път в,който го прочетох и се сетих за Библията

# 78
  • Мнения: 346
Браво!Стахотно е.Не сам го чувала.Познавах един Матея.

Общи условия

Активация на акаунт