Спорт за бременни мами :)

  • 10 042
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте всички. Бих искала да знам какви упражнения (спорт) са подходящи през бременността. Кой какво е правил и т.н.

Ще ми бъдете много полезни и не само на мен, а и на много други мами.  Hug

# 1
  • Мнения: 3 521
Карането на колело(велоергометър) и плуване се отразяват много добре при положение, че бременността протича нормално.
Отделно има йога за бременни, но тя е хубаво да се прави с умел "водач".

# 2
  • Мнения: 9 814
Плуването, йога за бременни, пилатес....
http://www.momentofpeace.net/2008/pregnancy_and_sport2

# 3
  • Мнения: 6 365
Аз правя 50-70 процента от натоварването преди бременността, с някои модификации на упражненията.

Препоръчвам горещо голяма гимнастическа топка- само да седиш отгоре е полезно за фигурата, а и като че ли намества таза.

Много зависи как е спортувано преди. Сега не е времето да се заемаш с нещо, но ако е правено преди бременността и не създава проблеми, може да е ОК. На мен лично ми харесва, че запазих формата си. В деветия месец съм, но още мога да правя мост (не опитвайте това вкъщи, ако не сте опитни:)

Е, не мога да бягам.

# 4
  • Мнения: 122
Аз ходех на водна аеробика. Правех и упражнения за дишане под вода. Много бях доволна- до последно бях изключително подвижна, качих 10 кг. Препоръчвам горещо Simple Smile

# 5
  • Мнения: 141
Mamacita, мост напред или мост назад можеш да правиш? Simple Smile Интересно ми е да си те представя... каква пластика, какъв финес Simple Smile

# 6
# 7
  • Мнения: 1 354
Аз също знам,че плуването е полезно за бременността (за съжаление аз не ходя,защото от софийските басейни малко ме е страх да не лепна гъбички Tired), има и йога за бременни Peace

# 8
  • Мнения: 129
аз правих йога за бременни, много добре се чувствах през бременността, лесно се движех, много леко раждане имах Peace

# 9
  • Мнения: 38
Това с плуването ми хареса  Flutter Още тези дни ще опитам и аз. Wink

# 10
  • Мнения: 2 090
Единственото,което практикувах от началото до края е ходене.Много Grinning.
А с втората бременност-и бягане,след бъдещия батко Crazy

# 11
  • Мнения: 3 695
плуване и много разходки  Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Всичко е индивидуално спрямо бременната жена.Най-добре попитай лекаря дали можеш да правиш физически упражнение и чак тогава си избери нещо,което ти доставя удоволствие  Peace

# 13
  • Мнения: 3 641
Аз съм активно спортуваща /става въпрос за фитнес/ отпреди бременността. Сега имам забрана от доки, за да се закрепи бебето добре. След третия месец мисля пак да тръгна, не мога да не тренирам .Велоергометър, по-леки упражнения с малките гирички. Само пресите ще избягвам. Тези за крака, бицепс ,трицепс спокойно ще си  ги правя Peace

# 14
  • Мнения: 1 240
Единственото,което практикувах от началото до края е ходене.Много Grinning.
А с втората бременност-и бягане,след бъдещия батко Crazy

 Peace

Ходенето - предимно в планината, а тичането - след бъдещата кака.

Общи условия

Активация на акаунт