тОЗИ ПЪТ ЗА МАЙКИ ТЕ НИ,А НЕ ЗА СВЕКИТАТА

  • 3 744
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 153
Моята майка не може да се от търси от навика да "дава акъл". Винаги нещата не са така както според нея трябва да са и не си мълчи! Винаги казва каквото и е на сърцето! Понякога ми се струва, че тя е родена за свекърва, въпреки, че има две дъщери! Но когато има някакъв проблем- тя е номер едно! Винаги знае как да постъпи и как да помогне! Дано да ми е жива и здрава още много години!

# 31
  • Мнения: 388
Да са ни живи и здравите майчиците, че без тях... Ако се опита да ми дава акъл и казвам, че внимателно я слушам, правя си изводи, но да не очаква, че ще последвам съветите й. Достатъчно зрели хора сме със съпругът ми и можем да носим отговорност за действията си. Обикновено си замълчава след такива реплики.

# 32
  • Мнения: 4 433
Абе хора радвайте се че са живи и здрави,макар и да имате проблеми с тях.
Като гледам колко се натъжихте по темата и ми стана мъчно,за това го казах Tired

Същото е и със свекървите,страшно много ми помага,въпреки неразбирателството ни преди...но тва е друга тема.

 Hug Hug Hug

# 33
  • Мнения: 1 817
И майка ми и свекърва ми много ми помагат. Не прекаляват Wink
Свекърва ми е чуден човек.
Повече спречквания /ако мога така да ги нарека/ имаме с майка ми.  И то е винаги, защото нещо се е обидила , нещо  е изтълкувала накриво или не е разбрала. Затова трябва повече да си казваме това какво мислим. Да не останем неразбрани. Naughty

# 34
  • Мнения: 3 425
Всичко си има граници...майка/свекърва.....просто никой не говори за неразбирателства около дете или 2-3пъти в седмицата да се виждате,но когато някои ти навлезе и се бърка в собственото ти пространство,а вече си самостоятелен и това не ти допада....хм, дали е майка ти или свекърва ти едва ли има голямо значение  Peace

# 35
  • Мнения: 80
Eххххххххх, моята мама пък все няма време за мен, но за снахата има Sad
За мен , да ме види или да ми погустува, само ако предварително разбере, че снахата няма да я яхне за бавачка, а тя не пропуска уикенд, ваканция или свободен миг. И за мен не остава свободна. Мама на нея не може да отказва, на мен може, щото ме чувствала по-близка да ми каже всичко Sad
Аз, не искам да ми  помага, а само време с нас, защото ми липсва контакта, но явно не е взаимно.

# 36
  • Мнения: 1 650
Майка ми е много консервативна и ме дразни с принципите си, но иначе никога не ми се е месила в семейството, за разлика от свеки. Иначе ако си има някакви упреци към мен си ми ги казва, но за мъжа ми не смее, за разлика от неговата, която всичко си позволява.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 735
Майка ми,въпреки че много се обичаме,е голям тиранин.Просто си е зодия Овен Mr. Green.Всяко нещо ми го казва по сто пъти,ако не го направя както изискват нейните виждания,следват доводи от 9 кладенци вода може да извади.То не са здравни съвети/за кг ми/,за детето/а я гледа веднъж в месеца за нк часа/,не живеем заедно ,но ми се обажда поне по десетина пъти на ден.Понякога и напомням,че ако се види отстрани как се държи ще се ужаси.Явно си дава сметка,но такава и е природата.Вече даже и не и се сърдя,то човек в зряла възраст трудно си променя.Просто здрави нерви,търпение и много обич от моя страна! Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 5
И аз и майка ми сме от по-студените хора.Много много не споделяме една с друга.Преди да се роди детето даже често сме нямали и за какво да си говорим,сага покрай малкия се сближихме,но не може да се каже,че сме приятелки.Въпреки,че понякога ми е мъчно за това,поне се радвам че не ми се меси,подкрепя ме дори да е сигурна че греша!                                                                                                                                                                                       Убедена съм,че верния път ще откриеш сама!Желая ти успех!

# 39

   Истината е следната.. Преди 2 години поставиха  диагноза на баба ми-рак(майката на майка ми) следствие на което, аз изпаднах в сериозна депресия и си мислих че полудявам(Паническа атака и разновидностите и). Майка ми си дойде от чужбина и отиде най-спокойно да си прави пластична операция, въпреки че знаеше за мен и баба .Е честно-имам чувство ,че няма да и го простя това, колкото и да е обичам.  Heart Eyes
  Ние никога не сме били кои знае колко близки,по скоро малко късно дойде за мен нейната грижа.
 Сега и аз съм  майка и се опитвам да я разбера и да не я съдя,но не мога.  И постоянната и загриженост и помощ леко ме изнервя,а и тя се не разбира. Говорих с нея, но тя разбра пак думите ми погрешно-реши ,че не сам искала да си комуникирам с нея и подобни алогични изводи.  Сега уж сме се разбрали,но пак си се цупи.
  Това  естествено не ми пречи да си я обичам, но не мога да забравя 2007г. Sad
 

 

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 4 517
Много си я обичам мама, но понякога ми пали метлата за части от секудата-особено като дойде на гости започне да побутва едно-друго и да мърмори защо това е тук,а другото там,ама какви са тия цветове, в които сме направили апартамента и т.н.  #Crazy
Преди повече се ядосвах,но вече само я изслушвам и гледам да не подхващам спор-здравословно е за всички ни:)

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Eх, да беше жива моята майка, пък нека ми създава такива "проблеми"...

 Peace     
И аз заставам зад тези думи!
Замисли,че е по-добре да има с кого да се скараш,отколкото за кого да плачеш Peace
И ние с мойта майка много се карахме,когато беше жива  и чак по-късно осъзнах колко много сме се обичали и сега ми  липсват караниците и сръдните Cry

# 42
  • София
  • Мнения: 1 735
И ние с мойта майка много се карахме,когато беше жива  и чак по-късно осъзнах колко много сме се обичали и сега ми  липсват караниците и сръдните Cry
С майка ми почти всеки ден си казваме,че се обичаме.Даже и като се поскараме знаем,че е за кратко и почти на шега.Но всяка намеса в личното пространство,та дори и от майка ми, си има определени граници.Като чуеш един съвет по 10 пъти на ден,ми идва  smile3511

Общи условия

Активация на акаунт