за тоновете - има ли място за притеснение???

  • 13 591
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30 085
Здравейте,

днес ходих на запис на тонове, за 3-ти път и за първи път ритъма на сърчицето ни излезе малко от нормалните граници 140-160, после взеле в ритъм   Cry Доста се притесних и докторът каза, че може да се дължи на това, че на бебчо му е тясно или затова, че лежах по гръб 10 мин и не ми беше комфортно. С две думи каза, че няма място за притеснение.

Аз обаче сега само затова мисля, нали съм си такава Confused
Някой може ли да сподели опит???

# 1
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
И аз наскоро пусках такава тема и всички ме успокояваха, че е нормално да достигат до 160, а моята гинеколожка, която по здравна каса ме следи ме шашна и дори ми каза да вляза в болница да ме следят, защото било нормално от 120 до 140. Три пъти ходих в Аг Варна, при лекаря, при който мисля да раждам и там казаха, че записите са нормални, въпреки че на моменти дори минаваха 160, а бебето се движеше много, което също допринасяло за учестяване на тоновете. Така че аз се поуспокоих, успокой се и ти. Аз съм в 35 г.с., а ти? Успех!

# 2
  • Временно
  • Мнения: 788
По принцип когато лекарите нещо се съмняват в тоновете те пращат да изпиеш малко кола и да се върнеш след половин - един час за нов запис.Поне така процедират в Тина Киркова.
След като преносих ходих всеки ден на запис на тоновете и така цяла седмица,като през това време лекарката в кабинета никога не харесваше тоновете на бебето.След като си вземах записа ходех и го показвах на моята лекарка.Тя казваше,че са чудесни тоновете.
Според мен щом са ти казали,че всичко е наред значи е така.Може бебето да е било заспало.

# 3
  • София
  • Мнения: 30 085
благодаря ви много,

дано всичко да е наред, аз се притесних и сега не ме хваща сън. Confused

madam23, и аз съм в 35 г.с. и затова се притесних толкова много, а ходихме на ФМ, на 3Д и там казаха, че сърчицето му е ОК. Ама все пак прескочи няколко пъти 160 и аз се ужасих, а докторът каза, че няма причина и да отида пак другата седмица за запис, както си ми е по график.

eva_merry, отначало не беше заспало и даже много мърдаше, след това се успокои явно и му се оправи и ритъма на сърцето.

Надявам се всичко да е наред, такава паника съм станала. Само си внушавам и дрънкам на главата на мъжа ми цяла вечер  Sad

# 4
  • Мнения: 3 621
Добре де, а когато тоновете на бебето прескочиха 160 , ти не го ли усещаше бебето да е по-активно в момента.
Преди да родя лежах 7 дена в МД-Варна, там ми правеха запис на тоновете по 3 пъти на ден , на няколко пъти ние стигнахме до 170 , ама точно тогава имах чувството че ще ми изкърти корема, беше адски активен
Тогава докторите ми обясниха че ще има проблем ако тоновете паднат под 100
Късмет и леко раждане

# 5
  • Мнения: 444
До момента ни правиха 3 пъти запис на тоновете. Първия път и ние имахме една "тахикардия"- така се изписа на уреда, когато ударите станаха над 160. На следващия път се изгубиха на два пъти тоновете и пак си изкарахме акъла. А преди два дни бяха нормални с изключение на началото, когато бебето пак беше изнервено и за кратко ударите бяха учестени. Лекарят ни каза, че всичко е наред. Peace Просто бебчетата също си имат настроения, понякога са по-активни, друг път им се спи. Ако нещо не е наред, би трябвало да те информират. Не се притеснявай, знам какво е да ти минават хиляди черни мисли през главата и аз съм съвсем на финала! Дано всичко е наред с бебчето  и теб!  Hug

# 6
  • Мнения: 683
благодаря ви много,

дано всичко да е наред, аз се притесних и сега не ме хваща сън. Confused

madam23, и аз съм в 35 г.с. и затова се притесних толкова много, а ходихме на ФМ, на 3Д и там казаха, че сърчицето му е ОК. Ама все пак прескочи няколко пъти 160 и аз се ужасих, а докторът каза, че няма причина и да отида пак другата седмица за запис, както си ми е по график.

eva_merry, отначало не беше заспало и даже много мърдаше, след това се успокои явно и му се оправи и ритъма на сърцето.

Надявам се всичко да е наред, такава паника съм станала. Само си внушавам и дрънкам на главата на мъжа ми цяла вечер  Sad

Непременно ходи по често на записи, ако трябва при друг, по-компетентен лекар, това изобщо не е за пренебрегване! На мен заради лоши записи ми изместиха по спешност плановото секцио с цяла седмица по-рано, причината за лошите записи се оказа увита и стегната около врата пъпна връв, добре че лекарят ми ме накара да ходя два дни последователно на записи в 37-ма седмица и като се видя, че записите не са хубави, решиха да не чакат плановата дата, така че задължително трябва да отидеш пак и то възможно най-скоро!  Peace

# 7
  • Мнения: 9 973
слушай докторите

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Мен даже в болница ме взеха заради тоновете  Sick SickНо всичко е индивидуално и зависи от  наблюдаващия лекар -слушай него .

# 9
  • София
  • Мнения: 292
Най-добре слушай лекаря си. Аз също имах веднъж проблем с тоновете, но след обръщане се коригираха. Разбира се всички около мен се стресираха, и ме изпратиха още на другия ден на втори запис, който показа че всичко е ок. Док казасамо да не лежа по гръб и надясно, защото съм притискала вена кава.
За всяка бременна е различно. Ако ще се притесняваш излишно, добре е да отидеш на нов запис.

# 10
  • София
  • Мнения: 30 085
Nefertity, да беше доста по-активен от обичайното, след 5-6 мин се успокои и тоновете влязаха в ритъм, явно нещо се беше превъзбудил:?

# 11
  • Мнения: 566
не мисля че има място за притеснение,сега с втората си бременност през цялото време тоновете на бебека бяха много високи 158 удара в минута,тя беше много активно бебе постоянно се въртеше,но докторката ми никога не ме е карала да се притеснявам от това.

# 12
  • Мнения: 8 206
Аз лежах една седмица в болницата в началото на 9-я месец, когато бях бременна с големия ми син. Правеха ми всеки ден записи, защото неговите тонове на моменти стигаха и до 200 - чак не вярвах като гледах листа излизащ от машината. Изписаха ми някакви хапчета, не помня вече какви бяха точно. Ама то това дребното не спираше да се прави на акробат в корем ми  ooooh!. Повлия се обаче от лечението и му се успокои пулса. Дочака си и до термин. Вече е на 2г 5м и продължава да не може да стои неподвижно и секунда. Няма да се учудя, ако и сега пулса му е като на спринтьор. Трябва да се следят обаче тези показатели, че си е опасно по време на бременност.

# 13
  • Мнения: 2 447
След като доки е казал че не е проблем,мисля че се тревожиш излишно.Все пак ако ще си по-спокойна иди да ти направят нов запис. Peace

# 14
  • Мнения: 9 814
Сърдечният ритъм на плода варира така както и на вече родените бебета и на възрастните хора.
Притеснително е, ако записът на тоновете е лош през цялото време иначе е нормално да надвишава и 170.
Nefertity го е обяснила правилно, обикновено и бебето е по-активно, когато тоновете му са извън норма.
Има и друг вариант- сърдечен ритъм под 120. Тогава обикновено бебето спи. Wink

Общи условия

Активация на акаунт