МАРТ е, щъркелът не чака, с бебе в човка под прозореца ни ще затрака!

  • 15 251
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 267
Ох докато се нахраним голям зор падна - от 1.30 се храним та чак до сега  ooooh! плюе ц..та и като го вдигна един рев,едно деране и пак го сложа ,едно гърчене,да не би това да е начало на колики  newsm78.Не е ли много рано за тия колики бе ,аз все си мисля,че се появяват към 2 месец  Embarassed
Честито на Тедсан и Дума да са ви живи и здрави бебчетата  Hug Hug Hug
И аз искам вече да се теглим , че ме измъчва така да не знам дали качва , а дали става да го сложа на обикновено електронно кантарче или трябва да е от онези бебешките  Thinking

# 31
  • Варна
  • Мнения: 858
Честита бебка на Тедсън! Да им е жива и здрава и много да ги радва. Супер е това че е родила бързо и лесно, браво на нея!  newsm51

# 32
  • София
  • Мнения: 673
Ох докато се нахраним голям зор падна - от 1.30 се храним та чак до сега  ooooh! плюе ц..та и като го вдигна един рев,едно деране и пак го сложа ,едно гърчене,да не би това да е начало на колики  newsm78.Не е ли много рано за тия колики бе ,аз все си мисля,че се появяват към 2 месец  Embarassed
Честито на Тедсан и Дума да са ви живи и здрави бебчетата  Hug Hug Hug
И аз искам вече да се теглим , че ме измъчва така да не знам дали качва , а дали става да го сложа на обикновено електронно кантарче или трябва да е от онези бебешките  Thinking

Русана, спокойно. И аз се бях нашашкала, че бебката не се храни достатъчно, но аз нали си я дохранвам от самото начало, та поне не се притеснявам, као ми спре кърмата. Просто АМ го правя с подсладена вода. Или смени марката. Но най-вече не се притеснявай. Аз пак си нямам достатъчно кърма, но това не ме тревожи. И режимът ни е на поискване. МАма днес каза, че бая е надебеляла бебата.

# 33
  • Мнения: 63
Честито на всички майчета ,които вече гушкат бебчета!
Да са им живи  здрави и много да ги обичате!

На всички кито са още 2 в 1 Леко и безпроблемно раждане. И само здрави бебчета на финала!

За кърменето сме на поискване през ноща на 2часа и половина , а през деня спи повече много странно! Понякога яде преобуваме се и пак яде и е доволна.  А мляко имам и да изцеждам иначе ме боли замразявам в камерата за черни дни. На последък ме притеснява само факта че суче около десетина минути и все ми се струва малко,но всички канали ми се отпушиха и тече кърмата с голяма сила в началото тъй че може и да е достатъчно. Незнам утре сме на дктор да видим дали сме качили нещо. Вчера ни падна и пъпчето. Тате каза че ще го носи в банката  Laughing

Какви превръзки ползвате и кога намалява кървенето ако може някой да ми отговори?
И тез колики не е ли рано на 9 дена да започват вече?

Тедсън браво на всички пожелавам като твоето раждане!!!!!!!!!!!!!!!!    bouquet

# 34
  • Мнения: 10 010
Честити бебенца на Дима, Scintillia и Тедсън!
  bouquet  bouquet  bouquet baloni baloni baloni

Много благодаря на майчето, което ме е добавило на първа страничка със снимката на Тоби! Мен ме е страх да пипам там, да не окепазя красивата тема.
Любима, че може ли да се дърпам на такаква красива снаха, хе-хе. Grinning Hug

От както съм в къщи имам такъв прилив на енергия, че не е за вярване!  1ironing wash hang newsm79, нон стоп!
Добре че кърмя, да седна за малко, като обзета от духа на чистенето съм. И мъфини извъртях, и гардеробите пренаредих- луд умора няма! И Риша щъка след мен с една гъбичка и чисти и той! Laughing
Днес излязохме на разходка за 45мин, много беше хубаво времето, ще кача снимки.
Снимах си трите момченца заедно още първия ден, но после видях, че Риша е със мокра отпред блузка, а Том по пижама ooooh!. В неделя ще ги снимам в църквата в изряден вид.

Нагаина, при бучка много помага да кърмиш с брадичката на бебо сочеща към бучката.
Русана, давай му на детето по-честичко да папа и не гледай часовника. Много ми хареса количката ти, разцветката и дизайна са супер, със здраве да се разхождате!
Роси, на финала си вече, и аз бях преритала да раждам, наистина е много тежко с корема накрая. Още малко, последни метри, последни секунди...и ще се гушкате. baby_neutral
Вероники, зайчето ти е прекрасно!

Мила Маруся, желая ти цялото щастие на този свят! Дано скоро се увеличи семейството ви с още един член! Praynig Hug

# 35
  • Мнения: 4 428
ЧЕСТИТО НА ТЕДСЪН!!!   bouquet  bouquet  bouquet

Че защо да е рано за 9дена за колики  Rolling Eyes Съвсем си е "навреме"  Laughing
Русана, те коликите към 2-рия месец трябва вече да отзвучават, а не тепърва да започват  Wink
Ако ще си по-спокойно колко натдава, си вземи кантарче. Аз си имам и яя меря 1-2 пъти в седмицата преди къпане, като е гола  Peace

И бебето не е задължително да качва както пише по книгите. Всяко бебе си е индивидуално. Каката не ми е качвала повече от 900гр на месец  Peace
А едно бебе щом се дохранва с АМ няма как да не качва.
(редувам един път кърмя ,един път давам АМ- Фризолак)

А защо редуваш кърмене с АМ  Rolling Eyes Така няма как да стимулираш достатъчно лактацията та да имаш и достатъчно кърма. За да има кърма, трябва стимулиране. Без редовно сукане, няма стимулиране. Давай на бебето да суче всеки път щом поиска да яде. И после давай АМ  Peace Ще видиш, че след известно време ще ти се увеличи млякото.
Досадно е, но трябват малко усилия в началото на кърменето, за да е по-лесно нататък.
Аз с Маги в началото все с ядене се занимавах - 30мин я мъча да суме на гърдата, после 30мин ес мъчим д си изпие АМ и тя понеже не ме изсукваше както трябва, после 30мин си оправям гърдите с компреси и цедене  ooooh! Беше кошмарно време. Сега с консултантката по кърменето ес оказа, че май с нея съм имала и други проблеми, но никой не ни е обърнал внимание, но вече минало-бешело  Tired

# 36
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Честити бебоци на Дума, Тедсан и всички дето не съм споменала.

Роси, Мери и нашето време ще дойде.
При мен записа отчете прекрасни бебешки тонове и съвсем лекички подготвителни контракции, та стоим и чакаме.

Добре завърнали се на новоизлюпените мами - чакаме истории.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 858
Момичета току що говорих с Емили милата има нужда от вашата помощ, така че ме помоли да пиша понеже тя още е в болницата. Проблема е следния - има кърма и може да кърми, но нейната бебка не иска, дърпала се и не иска и неискапо никакъв начин. Акушерките са и казали че проблема е в бебето даже са и дали друго бебе за да види че при нея всичко е наред и че трябвала сама да научи бебето си да суче, а тя незнае как. Каза че изобщо неиска, не да не и достига или да суче малко а изобщо. За да не седи гладна са и дали АМ от шише и доколкото разбрах е яла, но неиска да суче. Едва ли е свикнала да яде от шише понеже са и дали 1 или 2 пъти не повече. Моля някой да ми отговори за да и кажа, много тъпо се чуства и иска да го преодолее този проблем. Благодаря ви предварително от нейно име.

# 38
  • София
  • Мнения: 263
  newsm51Тедсън, честита дъщеричка!!! newsm51
Да сте много здрави, послушни, усмихнати и спокойни!!!


Този пост за трети път го почвам, така че ще публикувам дотук, поне поздрава ми се запази, а после- на редакция ще го карам


О, dessiss , ужас!!! И моята е така- но всичко започна, защото не бях толкова настоятелна в болницата- беше кошмарно там- не можеш да се отпуснеш, не знаеш какво да правиш... Това което промених след консултация със специалист е, че я вдигнах бебка- много нагоре- върху- 2 възглавници. Не предполагах, че така може да й е удобно- но така трябвало- на нивото откъдето ти започват гърдите трябва да е. Емили да пробва да стисне ареолата между палец и среден пръст и така да й го навре в устичката, но да сочи зърното към горното небце. Също така- да не би да са й много пълни гърдита- трябва да са малко мекички- да си ги изцеди малко ако са така!!! Само опити, терор над бебчо и да стиска зъби докато се прибере вкъщи- и да пише на консултантите по кърмене във форума!! Успех!

Веселина с п, бях тръгнала да казвам, че съм възхитена от теб днес и мисля да следвам твоите методи- първо в кърменето- да давам цица като писне винаги, а не залъгалката, както аз правя, и второ- за разказа ти как ревяла Любомира на разходката- ако така ми направи на мен, супер ще се сдухам- ама ето- вече знам- ще го очаквам- и по- стоически ще гледам да га раздавам!

Дез, ти направо ме смайваш-с три деца, едното на няколко дни- и си фурия вкъщи! Само така!
 
Русана, ако имаш кантар за възрастни- премери се със и без бебе и виж каква е разликата. Само че бебе- голо да е или по- памперс- памперса ми го минаха за 60 гр. на мене вчера.
Ще ходя да я събуждам щерката, че седи с тоя памперс от 3 часа вече.
А между другото- има едни малки пъпчици по дупето и...как се казва това- ..пипето newsm78 , и й е зачервено. Май от смяната на Памперсите... Някакъв съвет?

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 16:24 от oki4

# 39
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Момичета току що говорих с Емили милата има нужда от вашата помощ, така че ме помоли да пиша понеже тя още е в болницата. Проблема е следния - има кърма и може да кърми, но нейната бебка не иска, дърпала се и не иска и неискапо никакъв начин. Акушерките са и казали че проблема е в бебето даже са и дали друго бебе за да види че при нея всичко е наред и че трябвала сама да научи бебето си да суче, а тя незнае как. Каза че изобщо неиска, не да не и достига или да суче малко а изобщо. За да не седи гладна са и дали АМ от шише и доколкото разбрах е яла, но неиска да суче. Едва ли е свикнала да яде от шише понеже са и дали 1 или 2 пъти не повече. Моля някой да ми отговори за да и кажа, много тъпо се чуства и иска да го преодолее този проблем. Благодаря ви предварително от нейно име.
Нека опита да гушка бебето на гола кожа, с разкопчана нощница, и да го държи така колкото може повече. При разсънване, примрънкване, да докосва бузката. Докосването на бузката предизвиква търсене и отваряне на уста, и тогава да предлага гърда.
Да си подложи 2 възглавници или сгънато одеало под бебето и лактите, за да не й тежи в ръцете и да държи бебето достатъчно високо. Да пробва и в сънено състояние, бебета могат да сучат и заспали. Също да опита да пусне щорите.

Русана, нормално е бебето да иска да яде през час, много е малко още, за да изяде толкова мляко, че да изтрае 3 часа.
Ако искаш да си запазиш кърмата, просто кърми през час, постепенно ще стане час и половина -два часа. Ако даваш АМ, това значи, че гърдите не се изпразват редовно, и организма спира да произвежда кърма. Какво те притеснява в кърменето през час? Ако бебето е изяло напр. 40 г. и след час изяде още 40, така ще си набави колкото му трябват. Не гледай часовника, а бебето, и не се притеснявай.  Hug

# 40
  • Мнения: 361
здравейте мамчета,
Благодаря за посрещането и за хубавите думи за нас двечките.
Първо искам да честитя на всички мамчета : Честито на Русана за малкия Крис, на Поли 24 за Симеон, на Хели за Александър, на Поли-Уоли за Ана, на Нагания за Дариан,на Вече жена му за Дария, на Дез за Тобиас, на Криси за Калоян, на Пинит за Анна Мария,
на Яниця за Валерия,на Бейбифейс за Преслав, на Емили за Даниела,на Кремито за Радина,на Ради и бебе за Светослав,а Добро настроение за Мартин,на Зори за Ванина,на Натси за Стелиян,на Аденис за Алекс,на Ивет82 за Дария,на Сапарита за Йоана,на Дума за Теодор (ама и той не искаше н 30 да излиза),на Сицилияна за Боряна,на Тедесан за момиченцето,
(надявам се да не съм пропуснала някоя)
На останалите 2 в 1 пожелавм много кураж и спокойно раждане.
Белла , аз също си знаех, че ще се родим на 13.
Животинче стискам ти палци бебчо да се оправя.
Специални поздрави на КСД. Надявам се скоро чудото да стане.
Даниелка, чакам те скоро с хубавановина.
Маруся,  Hug

Да разкажа за раждането, но с уговорката да не плаша никоя от мамите 2 в 1.
Та така, в петък след като се изкъпах, оправих и т.н тръгнахме по живо по здраво с таткото към родилното. Там в кабинета ни измериха тоновете, пак имаше контракции, прегледаха ни за разкритие и беше вече -5 см. Моята докторка на смяна. Айде ще се раждаме до 3-4 часа Shocked Направиха ми клизма, оставих си нещата при таткото и той миличкия почна да си чака отвън (и за секунда не е поискал да си тръгне Rolling Eyes). Отивам аз в пред родилна и се почва едно разхождане в стаята. Метнах майка ми, че сме на кефе с кумувете, ама тя не се върза. (е нищо не каза, но си е знаела). В 16 и 20 ми включиха система и ми сложиха някакво хапче вагинално. И така до 19ч никакво разкритие, а матката се изглажда. Малко след това доки ми пукна мехура с водите (леле какъв теч, така изтичаха до 22ч). Пак нищо. Слагат в системата болкоуспокояващи, увеличават дозата и нищо. Мен ме боли, но си трая и акушерките ме обявиха за герой. Доки почна да си държи ръката долу при всяка контракция. И така до 23ч. болки яко, разкритие 8см., матката изгладена, но още нищо. Доки почна да събира екип за секцио, защото аз се изтощих, а бебо започна да заспива. И аз като се стреснах, че ще ме режат, та Господ си знае работата. Имах напън в 23 и 10 и от там в родилна. Обаче аз вече тотално скапана едвам мога да напъвам. Ама страх лозе пази- детето ми трябва да излезе. Първи напън перфектен и ми казаха, че виждат черна косичка. От там 4 неуспешни напъна, а уж ми казват как. Доки решава да си почина на следващата контракци, ама аз неисках. И така на 2 хубав напън и с помощта на доки и естествено едно кръц, цялото бебе излезна. И те ми я показват и ми кзват, че е излязла, а аз като в шок, направо неможах да повярвам. Взеха я да е мерят и я показаха първо на таткото (той милия 11 часа не мръдна), разплакал се Rolling Eyes. После ми я показаха и на мен, погушках я за малко и почнаха да ме шият (незнам колко шева имам, но боли повече отколкото раждането). Гадния момент беше, когато доки каза, че има кървене от матката. За щастие го овладя и намаше проблеми. Видях се с таткото и ме качиха във випа (силно казано).
Условията там са нормални, нищо префърцунено. Персонала - има и много любезни и много гадни.
Сутринтта на 14 ми я донесоха в стаята и толкова. В 9 минаха на визитация и на другото момиче и дадоха мляко. На моето нищо. Идва една сестра и ми обяснява, че трябва да я сложа на гърди, ама то няма нищо. И така цял ден- на другите деца дават мляко на моето нищо, аз си разраних зърната до кръв. Моето дете плаче, плача и аз. Преживявам го още. Вечертта ми дадоха мляко и тя почна да папка. Обаче даваха по 10-20 мл. което се оказа, че не и е достатъчно.
На изписването никой не ми каза колко мляко да давам и снощи с таткото се ошашкахме. Аз се цедя и давам по 10мл и добавяме още 20 мл. А то все гладно. Не сме мигнали цяла нощ. Днес дойде педиатърката и ни обясни какво да правим. Иначе влезнахме в режима 3. Гледам да не я разглезвам- обличаме малко дрешки и държим темп.23-24градуса. Тя е прекрасна- яде под час, спинка спокойно, вече си имам и любима поза за гушкане. Таткото много ми помага, аз леко се шашкам, но от утре съм си самичка и ще се справя.

Имам няколко въпроса:
1. нормално ли е кръвта, която изтича да е много бистра?
2. да кажат мамите с бродерия, кога ви мина?

Малко дълъг пост стана, но съм много развълнувана. Много и се радвам, много ми е сладка.

Ще се опитам да ви покажа снимки после.



Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 10:46 от Elg

# 41
  • Мнения: 201
Привет и от нас Hug

Ние сме добре (пу-пу-пу). Папкаме, акаме, спинкаме по малко, вече имаме и колики, та следобедите минават в носене Mr. Green
Кърмим се успешно за сега (дано да продължи дълго Praynig).
Много ме е яд на това гадно време, че не можем да излезем на дълга разходка Close

Ще споделите ли относно:

1. На колко време сменяте памперсите?
2. По колко капки Еспумизан давата за коликите?
3. Мамите на момченца, какъв крем за подсичене ползвате?

Целувки от мен, кака Ели и бебе Косьо  bouquet

# 42
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
А-а-а-а, Тедсън, много се радвам за вас-честито бебче  bouquet
Аз се връщам от преглед, сега пък в петък ще ходя на преглед-детето си е заело правилна позиция, много е ниско ама шийката няма грам разкритие и доктора не ще да ме напъва още. Плацентата и водите били ок, ама вече почвам много да се шашкам. Може и да не ме приемат в петък Crazy. А бях убедена, че ще е утре...

# 43
  • Мнения: 151
ох на нас това не е от кърпи4ките май.тръгнало е и към пишлето. да не е алергия към крема? едни рани едно 4удо Whistling утре сме на консултация.много се притеснявам. целия е в рани около слабините в гънките и около ануса. Sad

# 44
  • Мнения: 819
Здравейте мами!
Аз набързо ще се разпиша, че трябва да взимам Никол от градина.
Тедсан, честито! Браво за лекото раждане !
Вероники, надявам се да е минала инфекцията, утре ми е последна физиотерапия и после се качвам на контрола при доки и утре ще разберем какво е положението.Аз иначе се чувствам екстра, нищо не ме боли и вече нямам Т. София и тя е ок, плаче по малко само вечер и се чудя това колики ли са или не, но нищо още не и давам.А и щом я сложа на гърда и веднага млъква, та може и да не са колики  newsm78
За кърменето - и през 1 час съм и давала, като поиска.Аз също не гледам часовника/или само информативно/. Щом се успокоява, давам, ако ще и на половин час да е. В понед. сме на първата консултация и ще видим колко е качила.До сега не съм я водила, ама не се притеснявам особено.Бебка си изглежда ок.Гледам, че ни няма снимчицата на първа страница  newsm78 , а не знам дали ще се справя с качването, ако може някой да помогне, ще съм благодарна!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт