"Смешно" ли е раждането? - 1

  • 204 025
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3 736
Темата определено се измести от смешната страна на раждането, но slavka70, ти ми напомни на разказа на моя приятелка за раждането й в Чикаго: като легнала на магарето, лекарката й казала "Първо искам да видя ако, после бебе".  Laughing Така че, практиките варират от държава на държава, а явно и по болници.

slavka70, кое да предизвиква допълнителни напъни, клизмата ли?

# 751
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Нормална реакция на организма преди раждане е да освободи родилния път. Това е и причината много жени преди самото раждане да ходят естествено до тоалетната по няколко пъти. В болниците просто предизвикват този процес изкуствено. При моите раждания и двата пъти не успяха да ми направят клизма. Първият докторът каза, че ще родя бързо и нямало нужда, а при второто раждане дори абокат не можаха да ми закачат - влезнах в залата и родих. Толкова експресно беше, че и самите документи по приема се попълваха, докато лекарката ме шиеше после с местна упойка.
Не споря дали практиката с клизмата е добра или не, но факт е, че първоначалното неудобство, се превръща в облекчение и за самата родилка вкл. и за периода след раждането.

Последна редакция: пт, 15 юли 2011, 20:19 от `ТуиГ

# 752
  • София
  • Мнения: 3 069
Troy, и защо да сме като държава от третия свят щом ни правят клизми? За мен е цивилизовано точно да раждам без да обсипвам бебето си с фекалии, с извинение. Обратното не е нормално. И да ме гледа една камара народ при това (целия екип имам предвид). Докато клизмата я прави само акушерката, и то какво толкова прави - влива ти разтвор (мисля, че вода ама не съм сигурна) с тънка тръбичка. Това е, нито е болезнено, нито е унизително, за минута става. След това си вършиш работата сама в тоалетната.

ТуиГ, като ми изтекоха водите, наистина много ми се ходеше до тоалетна и свърших работа. И аз това си казах - естествено се чистя, като ми направят клизмата няма да има какво да изкарам. Да, ама не - имаше мноооогооо  Crazy С извинение  Blush

# 753
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Аз понеже бях секцио със спиналка,разправях вицове на анестизиолога.Добре,ама по едно време поглеждам нагоре към лампата и виждам ръцете на гинеколога ми окървавени и самата себе си.  ooooh! Та,млъквам аз и анестизиолога вика "Алооо,Хасково,айде бе кво се смълча" и аз започвам пак да си приказвам,ама по-бързичко и той "Аааа,тихо,дишай,че кръвното ти падна"  Laughing  Joy

Друга случка.
Вече в реанимацията,една жена до мен,пак секцио,ми се оплаква,че нещо й е кофти,нещо не й е на кеф.Идва сестрата и вика "Ми кво да ти е наред,като си си затиснала тръбичката на катетъра"   hahaha Ейййй,и двете се спукахме от смях,почти буквално!!!  Laughing

# 754
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Да се включа и аз по темата с клизмите - лично аз предпочитам да ми направят клизма ( при мен това го извърши акушерката, тръбичка с разтвор и после аз сама в тоалетната, не ме и бръснаха, аз се се бях епилирала вкъщи), отколкото да о...м положението пред сума ти народ, не ми стига болката от напъните, ами и за това да си мисля. Освен това ми беше от полза и после - имах само три шева, но напъването в тоалетната десетина дни след това ми се виждаше изключително усилие и благодарение на клизмата поне първите няколко дни не ми се наложи да напъвам, бях се изчистила.

# 755
  • Мнения: 2 456
Трой, ще взема да информирам модератор. Защо като не ви е забавно просто не подминете темата? Не сме тук за да спорим за клизми...
Ще се радвам да се включиш и разкажеш някой ден за твоето европейско раждане, далеч съм от мисълта, че като те напънат контракциите ще ти направи впечатление на "вие", на "мадам" или на "ти" ти говори лекаря...
Нали сме си "прости" българки и оправия нямаме, оставете ни да си "простеем" на воля.. и да си разказваме забавните моменти от раждането  Wink
Благодаря !

п.п все ще се намери някой да развали хубавите, положителни теми.

# 756
  • Мнения: 2 980
далеч съм от мисълта, че като те напънат контракциите ще ти направи впечатление на "вие", на "мадам" или на "ти" ти говори лекаря...

Тук говорят на "мамче" - мамче, напъвай, браво, мамче  Laughing Иначе да, на консултации в кабинета съм "госпожо". На Вие на английски няма как да ми говорят, езикът не позволява.  Grinning

Клизмите не виждам кое им е толкова смешното, но на мен тук категорично ми отказаха такава. Лекарката ми каза, както на приятелката на ИрПуц - Е хубава работа, аз как ще видя дали напъваш правилно? Бръснене не се прилага, освен при секцио. В България това си е редът и, честно казано, за този контекст аз го приемам съвсем нормално. Има известни разлики в начина, по който пациентите гледат на болницата (и болницата, особено санитарките, гледа на пациентите), затова ми се струва, че много родилки в България се чувстват по-комфортно, когато се спазват тези процедури.

Най-смешните моменти от моето раждане бяха около спешното ми секцио. Не че беше смешен моментът, много беше напечено, ама така се получи. Първо като ме юрнаха към операционната, мъжът ми трябваше да облече стерилен костюм, за да присъства. Сестрата му хвърли един бял пакет и го остави да се оправя. Пристигаме в операционната, пренасят ме на масата и в този момент влиза моят благоверен, облечен като великденско зайче.  Joy Костюмът беше от бял найлон, с качулка и две ленти за завързване на главата , които отгоре стърчаха като уши. Само опашка му липсваше. Аз се разкикотих така, че анестезиологът помисли, че не е хванала упойката и ме гъделичкат.

Пет минути по-късно вадят бебето. Сега нашето бебе беше много срамежливо на единствения ултразвук за определяне на пол и ние така и не знаехме дали чакаме момче или момиче.  Обикновено лекарят, като извади бебето, обявява: Момиче е! и казва часа на раждането. Обаче нашата лекарка, явно решила, че ние вече си знаем, вади бебето и извиква: Бебе е!  Laughing Сякаш е очаквала друго да родя. Та се наложи да попитам - бебе, ама от кои?

# 757
  • Мнения: 3 736
Обаче нашата лекарка, явно решила, че ние вече си знаем, вади бебето и извиква: Бебе е!  Laughing Сякаш е очаквала друго да родя. Та се наложи да попитам - бебе, ама от кои?

 hahaha Велико! Твоето раждане си е било комедия отвсякъде.  Hug

Иначе да, на консултации в кабинета съм "госпожо". На Вие на английски няма как да ми говорят, езикът не позволява.  Grinning


Много разбираш ти от английски!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 758

Общи условия

Активация на акаунт