Спешен въпрос за ваксината Пентаксим ???

  • 1 711
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Момичета имам въпрос за Пентаксим . Дали в нея се съдържа и противоменингитна ваксина ??? Много съм се притеснила, защото ми казаха ,че не се съдържало,а аз явно съм се заблудила и сега незнам какво да правя? Дали е късно да поставям противоменингитна? Има ли голям риск от тази ваксина ? Благодаря Ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 998
ПЕНТАКСИМ се прилага за предпазване на деца от дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит (детски паралич) и от инвазивни инфекции, причинявани от тип b на бактерията Haemophilus influenzae (менингит, инфекция на кръвта и др.) при деца от 2-месечна възраст нагоре. Ваксината не предпазва от инфекциозни болести, причинявани от други типове Haemophilus influenzae, нито от менингит с друг произход.

Това го копнах от листовката. Ето ти линк http://www.framar.bg/prepor_product.php?id=30008247&page_spe … 7%C0+%C4%C5%D6%C0
Всеки сам преценява дали нещо е добро за детето му. Ние сложихме Пентаксим след като се информирах за плюсовете и минусите.

# 2
  • Мнения: 4 111
Включва менингит. Ние сме слагали и допълнително само Менингит, освен Пентаксима.

# 3
  • Мнения: 158
ДА,СЪДЪРЖА СЕ ПРОТИВОМЕНИНГИТНА.ТОЧНО ЗАРАДИ ТОВА ПЕДИАТЪРКАТА НИ ПРЕПОРЪЧА ДА Я ВЗЕМЕМ.

# 4
  • Мнения: 247
natiii Да ,но ето какво пише найстина в листовката ---- Ваксината не предпазва от инфекциозни болести, причинявани от други типове Haemophilus influenzae, нито от менингит с друг произход.
 

уххх ooooh!

# 5
  • Мнения: 4 111
да, пише само, че предпазва от менигнит причинен от  тип b на бактерията Haemophilus influenzae (менингит, инфекция на кръвта и др.)
Казвам ти, че можеш да сложиш допълнително ваксина за Менингит, при нас нямаше никакви странични реакции.

# 6
  • Мнения: 247
да, пише само, че предпазва от менигнит причинен от  тип b на бактерията Haemophilus influenzae (менингит, инфекция на кръвта и др.)
Казвам ти, че можеш да сложиш допълнително ваксина за Менингит, при нас нямаше никакви странични реакции.


Значи тази, която сте поставили може да се счита,че обхваща и другите разновидности на менингита ли?

А дали не ни е късно? Лекарката ни я няма и не мога да я попитам? Благодаря

# 7
  • Мнения: 4 111
Не мисля, че е късно, но не съм лекар все пак.
Ваксината се казва Meningitec, ние сме я поставили на година и 1 месец.

# 8
  • Мнения: 1 428
Има ли голям риск от тази ваксина ?
Всяка ваксина има нежелани странични ефекти.Дали ще се проявят при твоето дете никой не може да ти даде гаранция.

Аз лично не бих я сложила.Но това е МОЕ мнение.

# 9
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Аз лично освен Пентаксим, мисля да сложа и Превенар на дъщеря ми, която е за менингит и пневмония
http://www.framar.bg/prevenar-antipnevmokok.vaxina-pid30012945.html

# 10
  • Мнения: 1 167
Лилянчо а колко струваше Meningitec и в един и същи ден ли я бихте с пентаксима или имаше интервал?

# 11
  • Мнения: 2 110
Има ли голям риск от тази ваксина ?
Всяка ваксина има нежелани странични ефекти.Дали ще се проявят при твоето дете никой не може да ти даде гаранция.

Аз лично не бих я сложила.Но това е МОЕ мнение.
И мое !

# 12
  • Мнения: 1 100
Значи тази, която сте поставили може да се счита,че обхваща и другите разновидности на менингита ли?
Не, не обхваща всички разновидности на менингита, а и по принцип не могат да бъдат обхванати - против менингит В например няма ваксина.

# 13
  • Мнения: 4 111
Лилянчо а колко струваше Meningitec и в един и същи ден ли я бихте с пентаксима или имаше интервал?

Гледам книжката с рецептите, цената и е била 34,76 евро (платили сме 26 евро, но част от сумата е поела касата).
Поставена е с интервал от 3 месеца с Превенара, а за Пентаксима има една особеност -
състои се от (DTP или DTaP) , (Polio) и (Hib), поставена като Пентаксим (съдържа 3-те) първи път, след него втори път, трети път поставени 20-дневен интервал ваксини, съдържащи  (DTP или DTaP) първата и (Hib) втората, следва пак Пентаксим, съдържащ 3-те и е записано, че през 11.2011г. ще поставим (DTP или DTaP) и (Polio) , без (Hib).
Малко е объркващо, но се опитах да го обясня възможно най-просто. Казвам го, защото според книжката с рецептите преди Менингита е поставен Превенар, а преди Превенара е поставена (Hib), a не цялата Пентаксим.
заб. Тук не се казва Пентаксим, а Пентавак, но е същата.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 15:51 от Лилянчо

# 14
  • Мнения: 1 167
Лилянчо благодаря. А някой да е чел статия или статистика коя разновидност на менингит е най-често срещана и от там да си направим извода кое е добре и кое излишно? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт