Първа група в детската,а вече му пишат забележки

  • 4 105
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 155
Защо не попиташ госпожата, защо като я попиташ за детето си казва, че всичко е наред, а в същото време тетрадката му е постоянно със забележки, аз щях да го направя. В крайна сметка, ако има да ти казва нещо, да ти го каже направо.

# 31
  • Мнения: 7 821
Разбирам те! И моят син е на 3 г. и 5 м.  първа група. и ми омръзна  от забележки на госпожата, че драска. Единствен от групата не можел да държи молив. По този повод си имаме домашно - да оцвети гъби в къщи.
Това според мен е различно. Ако госпожата забележи, че в едно или друго отношение детето "изостава" от връстниците си е длъжна да сподели с родителите и заедно да подпомогнат развитието на детето, дори с "домашни". Ако се налага трябва да ги насочи към психолог или невролог.
Аз поне държа на това по отношение на децата си.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 114
И синът ми беше оцветил кокичето в зелено,но госпожата каза,че това е негоеият поглед върху нещата.Тази госпожа нали е наясно,че децата са в 1-ва група,а не в 1-ви клас? newsm78Явно нещо се вживява повече

# 33
  • Мнения: 417
И моя син е първа група, но не бях чувала за такива тетрадки. Детето ми също драска и въпреки това го записах на   приложни изкуства (рисуване) организирани от ръководството на детската градина,тъй като той поиска. Донесе рисунка-  пълна цапаница и драсканица, но аз му показах колко много ми е харесала. Как може такива изисквания към толкова малки деца?
Не бих оставила нещата така,ако ми се случи.

# 34
  • Мнения: 118
Изумена съм от комуникацията на тази учителка - с бележки в тетрадката. И ние учим по програмата "Ръка за ръка" и ако има някакъв проблем учителките просто го споделят с родителите.

# 35
Момичета,благодаря на всички за подкрепата и разбирането  bouquet Вече си мислех,че откачам,че нещо ми има на мен.Сега детето ми си е у дома-малко сме болни-ами той не престава да рисува,да оцветява,пеем песнички,изобщо не "драска" и не "отказва да работи",както ми беше казано.Забелязвам,че рисува предимно с лявата ръка,каза,че го карали с"длугата".Мисля наистина да повдигна въпроса,защото нещата няма да се оправят,ако си мълча.

# 36
  • Мнения: 4 589
тц тцт тц  луда работа , аз на тази педагожка бих и подарила няколко книги по психология

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мисля наистина да повдигна въпроса,защото нещата няма да се оправят,ако си мълча.
От личен опит ти казвам, че да мълчиш няма смисъл.

# 38
  • Мнения: 3 804
.Забелязвам,че рисува предимно с лявата ръка,каза,че го карали с"длугата".Мисля наистина да повдигна въпроса,защото нещата няма да се оправят,ако си мълча.

Поговори задължително с въпросната госпожа-аз навремето започнах с лявата ръка-но,тогава това беше забранено и ме нау4иха с дясната-и до сега почерка ми е такъв,че и на моменти не мога да си разчета.

# 39
  • Мнения: 801
Тази госпожа е учила педагогика в праисторическата епоха, я я попитай дали е чувала за отворен концепт и модерна педагогика. Детето ми е на 2,5 и само определя къде, с какво и с кого да играе, ако не му харесва предложението в неговата група може да отиде в друга, или да излезе навън. Т.е. ако не иска да рисува, не трябва да рисува, а може да се люлее, готви, реже, пее, гони или прави каквото му е на сърце.
Обществото започва с детската градина, личността също.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 040
Чакайте малко, мисля,че твърде много се вживявате.  Stop

При сина  ми също се учеше по "Моливко". За тези, които се чудят какви са тези тетрадки-те се водят помагала. Има за оцветяване, изрязване, писане, преразказване и т.н. Има си някаква програма и съответно задачи, които трябва да се изпълнят. Примерно: Оцветете балона със синьо, гъбката с червено, а патето с жълто. И децата изпълняват-един вид вече познават цветовете, а и могат да слушат поне 3 мин. какво им се обяснява  Laughing После учителката преглежда тетрадките и пише отдолу как са се справили. Какво нередно виждате, щом не е изпълнил заданието, да му се постави забележка?! А ако беше написала"Браво!", щото е оцветил добре, пак ли щяхте да се сърдите? Тези бележки са нещо като оценките, различни за различно справилите се. Това не е свободен лист, на който децата рисуват каквото искат. Това е задача в тетрадката по математика. (Не знам защо, цветовете се учат по математика  Party). И също е права учителката, че проблем няма. Детето е по-разсеяно, не се старае много-какво от това? Това не е проблем, ще се научи, ще свикне.

Тези неща ви ги казвам като майка на уникално разсеян младеж.  Peace И в неговите тетрадки често пишеше: "Не си се справил"  Wink, но пък имаше и "Браво!". Това не е тенденциозно отношение, а по-скоро като оценка на писмена работа.  Joy И са ни давали тетрадки да си доработваме у дома, щото от 5 ябълки, нашият оцветил 1 и не му се оцветявало повече. И това като тенденция-в последните 5 "урока" , да кажем.  Wink Децата не се стресират, за тях проблем няма, по-скоро така по малко ги приучават да свикват да изпълняват задачи, да работят в час.

Та не се впускайте толкова да се възмущавате от учителките.  Naughty Това са наченките на учебните часове. В останалото време децата рисуват и сини гъби, и зелени слънца, и всичко каквото им хрумне(и какъвто цвят молив имат под ръка). И никой не им пише забележки, нито им се кара за това.  Sunglasses

# 41
  • Мнения: 11 908
да напишеш на дете в първа група "Драскаш"ми прилича на орепчване срещу детето.Не на желание да го научиш на нещо.А да не говорим, че детето няма как да прочете написаното.
Не съм специалист, не зная.Но не ми се вижда редно.Ако трябва да се направи забележка за невниманието на детето, нека да е с по-мили думи и детето и родителите му да усетят грижовност.По-късно ,цял живот или поне до пенсиониране ще има достатъчно поводи да се правят забележки с тон.

Не е много по темата, но като бях ученичка прочетох един епизод от живота на Мина, любимата на Яворов.При анализа на "Щурец и мравка",където очакванията са да се заклейми безделника Щурец и да се възвеличае работливата Мравка, тя написала,че щурецът е творчески, търсещ дух, поставяйки на преден план изкуството, а мравката дребна и егоистична душица, която не може да го оцени и да сподели с един творец хляба си...Та такива работи

# 42
  • Мнения: 591
Дида, според мене трябва да реагираш, защото тази учителка може да му образува стрес на детето! #CrazyАко не се вслуша в желанието ти да не го насилва, опитай се с помощта на директорката да го преместиш в съседната група! Това е нелепо - да пише забележка на тригодишно дребосъче?!  #Cussing outПобъркахме децата си - на 6 години да тръгват на училище, на 4-5 да пишат и да четат, тогава първи клас за какво е изобщо?! От това пренавиване на образователната система и непрекъснатото сваляне на учебния материал от 8 в 5 клас, например, и все по-надолу, българчетата ще затъпеят тотално! #2gunfire

# 43
  • Мнения: 553
не изчетох цялата тема, но аз лично бих игнорирала тези забележки, изобщо не бих показала пред детето че имат значение за мене /ще се постарая първо да разбера дали за детето са стресиращи/ особено след като детето не може да ги прочете. Мисълта ми е че в крайна сметка те имат такава тежест каквато  ти покажеш че имат.
Като ги обсъждаш ти ги правиш важни и детето може досега да не им е обръщало внимание и заради твоето отношение към тях да започне да ги приема по-навътре. А това трябва да е просто игра, резултата от която не е важен, важно е заниманието.
Ако детето ми взема твърде навътре тези забележки ще му покажа че те не са толкова важни, ще седнем да нарисуваме нещо и той да ми напише на мене бележка на моята рисунка- ще го обърна на игра /останах с впечатлението че детето изобщо не им е обърнало внимание, а главно майката и тя е по-скоро учудена/
Децата ни си имат свой живот извън нашата протекция от много малки. трябва да ги учим да не приемат крайно и навътре нищо, да им даваме пример с едно ведро и ако щеш малко непукистко отношение към живота, като тяхна защитна реакция към стресиращите и комплексиращите фактори около тях, които са извън нашия контрол.

няма да промениш госпожата, още по-малко тя като и със самочувствието на педагог изобщо няма да поиска да се вслуша в тебе.
Истината е че ти можеш да дадеш или да отнемеш силата на тези забележки- детето ще търси твоето одобрение и ако госпожата ги е написала тези заберлежки за да получи детето твоето неодобрение, ти решаваш дали и доколко да подкрепиш това или не. 


Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 00:54 от oceanid

# 44
  • Мнения: 2 110
Има такива госпожи и трябва да се вземат мерки. Няма да мълчиш ,ще си защитаваш детето.
Омръзнало ми е от госпожи ,който по никакъв начин не разчупват навиците си от десетилетия.
Тук една майка написа и се сетих ,моя син пише с лявата ръка . Бяхме попаднали на една госпожа, която имаше неблагоразумието да ми травмира детето по този повод. Нали се сещаш какво стана после !

Общи условия

Активация на акаунт