Задачка - закачка!

  • 1 528
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 186
Може ли само да уточниш за кой клас е задачата, за да мислим за решение, съответстващо материала?
Задачата е за 3- 4 клас.Но не виждам това какво ще помогне.Нужно е да се мисли логически, а аз се затруднявам, но не ме е срам да питам.

Lara ,
Международно състезание “Европейско Кенгуру”.22 март 2008 г.ТЕМА за 3 и 4 клас:
http://www.math.bas.bg/smb/kenguru/2008/22mar2008/TEMA%203-4%20klass%202008.pdf

stasikami,
питаме, защото не ни коства нищо да предложим всякакви решения и да ти бъдем максимално от полза.

# 16
  • Мнения: 4 585
Юни  Юли  Август  сума
1        6        3         10  
2        7        4         13
3        1       5           9
4        2        6           12
5        3        7           15
6         4        1          11
7         5       2          14
Очевидно е, най-малката възможна сума е 9.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 20:02 от Вълкът с дълъг ник

# 17
  • Мнения: 335
Логиката е в това, че всеки от месеците има определен брой дни, независимо коя е годината.
Юни - 30, юли- 31, август - 31.
Това означава, че юни има точно 4 седмици + 2 дни или 5 седмици без 5 дни, юли - точно 4 седмици + 3 дни или 5 седмици без 4 дни, автуст - 5 седмици без 4 дни.

По принцип най-малкият сбор на числата на първите понеделници на три произволни месеца е 3. Но това е възможно само, ако месеците се състояха от точен брой, от цели, седмици. А това не е така и изчислението на сборовете трябва да се съобрази с разлагането на месеците на седмици и само една част от последната, която се допълва с остатъка, с който започва следващия месец.


# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 177
Добре де, предавам се. Готова съм да призная, че "не съм по-умна от едно хлапе". Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 2 271
Може ли само да уточниш за кой клас е задачата, за да мислим за решение, съответстващо материала?
Задачата е за 3- 4 клас.Но не виждам това какво ще помогне.Нужно е да се мисли логически, а аз се затруднявам, но не ме е срам да питам.
Сещам се за минимуми и максимуми, които май се учат към 9-10 клас. Та ако задачата беше за този клас, със сигурност трябваше да се ползват те.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Попаднах на нещо, което мислех да пусна в Деца в училищна възраст, ама тая тема просто си плаче за въпросния линк. Мили майки на деца в училищна възраст, попадали ли сте на подобни безумия???

http://slackpack.net/?q=node%2F658

А докато решавате задачите, ще ви разкажа един виц:

Една начална учителка се напила една вечер с приятелка.
На другия ден отишла с триста зора на работа и питала децата
 - Какъв час трябва да имаме сега?
Децата отговорили в хор:
 - Математикааа!
 - Добре, пишете условие на задача: две интелигентни млади дами изпили бутилка водка. За какъв Х им е трябвало да изпият и виното?

# 22
  • Мнения: 3 219
Попаднах на нещо, което мислех да пусна в Деца в училищна възраст, ама тая тема просто си плаче за въпросния линк. Мили майки на деца в училищна възраст, попадали ли сте на подобни безумия???

http://slackpack.net/?q=node%2F658


Искрено се посмях на задачите, утре ще ги покажа на синковеца ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт