"Домашна работа" от градината

  • 2 670
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 17 591
Някои учителки просто се самозабравят,нямам думи.Поговори си с нея и я попитай какви са тези работи?А буквите не искат ли да учи и да чете гладко,може би? #Cussing out

Ами да, пък и за кога да е домашна работа? Детето прекарва повече от 1 нормален работен ден при тях. Кажи им, че е тяхна работа да помагат с "домашните" и че затвърждаването на знанията в тази възраст следва да е не домашна, а градинска работа.

# 31
  • Мнения: 868
Не е нечувано. Имаме домашни от детската градина редовно. Лесни неща са, например, да се направи колаж на някаква тема (буболечки, например, или букви, зависи от целта), да се направи бързо проучване на тема и децата да докладват после в клас. Бих го очаквала от добро детско заведение дори, но за мене целта на детската градина е до голяма степен обучателна и не просто "гледане" докато дойдат мама и тате.

Съгласна съм, че работещите майки са в по-неизгодна позиция от работещите в това отношение. Много майки, където аз живея, започват на половин работно време като децата им тръгнат на училище вместо докато са бебета точно защото иначе не могат да насмогнат на дейности след училище и не искат децата им да стоят в след-класна занималня до 5 часа. Намират се начини...

# 32
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
На нас до сега от градината не са ни давали домашна работа   PeaceСамо по празниците наи много някое стихче да донесе да научим -това е.
 

# 33
  • Мнения: 1 085
Досега домашни не са ни давали. Няма да имам нищо против ако дават. Така ще съм по - информирана до къде са стигнали и как се справя моето дете. Сега плувам в някаква относителна информация.

# 34
  • Мнения: 4 290
Не са му давали. Всъщност, може и да са, но синът ми толкова рядко ходи на градина, че е възможно да е попуснал тези моменти.

Общи условия

Активация на акаунт