Летните ваканции в детските градини

  • 15 394
  • 198
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 068
Въпроса ми не е по темата но мен много ме вълнува
Защо изобщо детските градини излизат в лятна ваканция  newsm78
Аз какво ще го правя това дете през лятото ако  го вземат и тръгна на работа

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
.

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 00:05 от Луда Мара

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Въпроса ми не е по темата но мен много ме вълнува
Защо изобщо детските градини излизат в лятна ваканция  newsm78
Аз какво ще го правя това дете през лятото ако  го вземат и тръгна на работа


Каквото ще правиш и с едно дете в първи клас.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Въпроса ми не е по темата но мен много ме вълнува
Защо изобщо детските градини излизат в лятна ваканция  newsm78
Аз какво ще го правя това дете през лятото ако  го вземат и тръгна на работа

Доколкото ми е известно /да се включи и Дидиа обаче/ от миналата година градините не затварят, а са длъжни да имат сборни групи.
Друг е въпроса ако детето ти е набор 2006 и официалният прием е през септември, кой ще се съгласи детето ти да започне няколко месеца по-рано градина и да посещава сборна група?

# 4
  • София
  • Мнения: 752
Въпроса ми не е по темата но мен много ме вълнува
Защо изобщо детските градини излизат в лятна ваканция  newsm78
Аз какво ще го правя това дете през лятото ако  го вземат и тръгна на работа


Защото на целия персонал се полага годишен отпуск както на всички други работещи, отделно това е времето в което се правят и ремонтите и т.н. в детските заведения. Винаги остава някоя работеща градина по различните райони в която се сабират децата на най-нуждаещите се и на тези които няма къде да си оставят детето няколкко месеца

# 5
  • Мнения: 2 068
Въпроса ми не е по темата но мен много ме вълнува
Защо изобщо детските градини излизат в лятна ваканция  newsm78
Аз какво ще го правя това дете през лятото ако  го вземат и тръгна на работа


Каквото ще правиш и с едно дете в първи клас.
друго е с по-голямо дете
аз в 1 клас гледах сестра ми

# 6
  • София
  • Мнения: 316
Въпроса ми не е по темата но мен много ме вълнува
Защо изобщо детските градини излизат в лятна ваканция  newsm78
Аз какво ще го правя това дете през лятото ако  го вземат и тръгна на работа


ами който си няма баби........ да му мисли и аз съм така ами акто тръгне на училище живот и здраже кой ще ми го взима на обяд от училище и ще ми го гледа слънчицето ами през лятната ваканция  ooooh! направо не знам ще си стоим вкъщи да си ги гледаме, то се е видяло

# 7
  • Мнения: 2 280
Въпроса ми не е по темата но мен много ме вълнува
Защо изобщо детските градини излизат в лятна ваканция  newsm78
Аз какво ще го правя това дете през лятото ако  го вземат и тръгна на работа


КАК какво ще го правиш?
А сега какво го правиш?
..
Те да го "вземат"..пък ще тръгнеш на работа от септември.
До тогава ще си вземеш неплатен. Ако не можеш- таткото ще си вземе..
Ако и това не можеш- гледачка ще му вземеш за няколко месеца или ще го заведеш при някоя баба, причтелка, комшийка..
В крайна сметка, това е твоето дете- грижата за него ее твоя, а не на ДГ!
..
Ние се питааме, какво ще си правим децата, АКО не ги "вземат"...а ти, ако ти го вземат....какво ще го правиш лятната ваканция..! Shocked

(нищо лично, просто...и хората в ДГ имат нужда от почивка и ваканция...АКО вече ти е взето детето , се организират сборни групи в дежурни ДГ и..все ще има кой друг да го прави "нещо", щом ти не знаеш какво да го правиш...Но..дори да го "вземат" сега, ще го "вземат" от септември, така,че..по-добре се приготви ПОНЕ до септември да си го гледаш ти...)

# 8
  • Мнения: 2 280
Въпроса ми не е по темата но мен много ме вълнува
Защо изобщо детските градини излизат в лятна ваканция  newsm78
Аз какво ще го правя това дете през лятото ако  го вземат и тръгна на работа


ами който си няма баби........ да му мисли и аз съм така ами акто тръгне на училище живот и здраже кой ще ми го взима на обяд от училище и ще ми го гледа слънчицето ами през лятната ваканция  ooooh! направо не знам ще си стоим вкъщи да си ги гледаме, то се е видяло

Едно време...имаше лагери..Ходехме по 20 дни някъде на море или планина..(за 5лв на дете..) Освен това, имаше и градски лагери- през деня организирано децата си играеха в двора на училището, или ...ходеха на разни места...(аз понеже съм от Варна, помня,че децата ходеха на море с учителка..)..Сега, за по-заможните родители има пак разни такива предложения- скаутски лагери, катерене по скали, пещери..и какво ли не...) Разбира се..трудно е 3 месеца да си вейнеш детето на грижите на някой друг...Все ще се наложи и ти да го погледаш...ако нямаш баба..
Но..наистина 3месеца отпуска няма кой да ти предложи..
Лятото имаше организирано в зоопарка нещо като летен градски лагер- цял ден децата се грижат за животните, учат разни неща за тях...
Сега има доста детски центрове за почасово гледане на деца...вероятно ще има и други алтернативи ...
Но..наистина са нужни доста пари за да организираш пълноценно времето на детето си...ако не си около него..

# 9
  • Мнения: 2 068
благодаря ви за отговорите ..... но моля ви се не ме нападайте ...
 Rolling Eyes
Нито баби има около нас, детегледачка не мога да си позволя, ЧДГ също.

Питам защото помня как една колежка самотна майка една година се чудеше какво да прави с нейното дете. Не е лесно особено в такива случаи.

# 10
  • Мнения: 2 280
Не е лесно..спор няма..Но такава е ситуацията за всички деца които са ученици и са във ваканция..

Хубаво,че Ели отдели твоя въпрос в отделна тема, защото, той наистина е важен, но..си заслужава отделна тема.
Може би сега не можеш да си позволиш алтернатива, но...АКО тръгнеш зна работа и ти се наложи, първо ще имаш повече средства, второ..няма да имаш избор и..просто ще намериш решение..Може да се обедините с някоя мама на детенце от неговия клас, която не работи и д ай плащаш някаква минимална сума, за да го наглежда..или..на някоя съседка..Винаги има начин..

# 11
  • Мнения: 4 578
е това винаги е било проблем
ако няма баби
има разни занимални (във варна са кът) но и това за мен не е вариант , защото докато свикне , и трябва да отвикне пък и на много места децата не са постоянни и трябва всеки ден да е с непознати
а за училище да не говорим пак трябва някой насреща
и с гледачка по цял ден не е вариант , защото по градинките останаха само бебетата  , пък и трябва да и давам половината и повече заплата , пък и тя няма как да го води на места на които аз бих могла, освен това пак детето трябва да се адаптира в  тази промяната
така че аз ще си го гледам и ще подхвана някакъв дребен бизнес който да не ме ангажира кой знае колко

# 12
  • Мнения: 2 280

така че аз ще си го гледам и ще подхвана някакъв дребен бизнес който да не ме ангажира кой знае колко
Това също е вариант..   bouquet УСПЕХ

# 13
  • Мнения: 1 237
Въпроса ми не е по темата но мен много ме вълнува
Защо изобщо детските градини излизат в лятна ваканция  newsm78
Аз какво ще го правя това дете през лятото ако  го вземат и тръгна на работа

Доколкото ми е известно /да се включи и Дидиа обаче/ от миналата година градините не затварят, а са длъжни да имат сборни групи.
Друг е въпроса ако детето ти е набор 2006 и официалният прием е през септември, кой ще се съгласи детето ти да започне няколко месеца по-рано градина и да посещава сборна група?

Моето дете започна градина точно средата на юни,когато се сформираха сборни групи.Така, че някъде и това се практикува.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Моето дете започна градина точно средата на юни,когато се сформираха сборни групи.Така, че някъде и това се практикува.
Знам, че се практикува, но не е масово - трябват уговорки с директорката.

Общи условия

Активация на акаунт