За сестра ми

  • 3 280
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
 Сестра ми е бременна в третия месец.Преди по-малко от месец работодателите й разбраха и уж всичко беше наред-уволниха я дисциплинарно по обвинение в кражба с трима свидетели.Не й е връчена заповед за уволнение и нищо не е подписвала освен това че са я накарали на бял лист да напише че си е взела трудовата книжка.Не й дадоха заплатата и я обвиниха че е ощетила фирмата.Ходи в инспекцията по труда да подаде жалба-казаха й че трябва да си наеме адвокат и че те не се занимвали с това.
  Искам да Ви питам какво можем да направим защото изобщо не сме наясно и да търсим ли друга фирма където да се осигурава?Ще взема ли изобщо майчинство?Знам че се гледат доходите една година назад.Има ли право на болничини при това положение?
 Предварително Ви благодаря  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 391
Съжалявам, че така се е получило със сестра ти Sad. Смятам, че най-добре ще е да се обърнете към адвокат, а междувременно ти би могла да надзърнеш в закованата тук тема за "Майчинството счетоводно" по отношение на финансовата част.  Peace

# 2
  • Мнения: 93
Е направо не е истина какви боклуци има!!!
Извинявам се, ама не се сдържах  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 3
  • Мнения: 9 814
Определено си намерете адвокат, но какво ще постигнете..едва ли ще е много.
Сестра ти има право на майчинство, ако към излизането си в болничен 45 дни преди термин трябва да се води на работа. Така че, намерете фирма, където да се осигурява.

# 4
  • Мнения: 7 723
Може да се осигурява сама. Майчинство ще взима.
Какъв болнични? За какво й е при положение, че не работи?
...а и кой да й го издаде? Thinking

А тя кво е откраднала, всъщност?

# 5
  • Мнения: 3 294
Е не е истина  Shocked
Аз също мисля че ще е добре да си намерите адвокат , а също така е хубаво и да започне да се осигурява в друга фирма , тъй като се предполага че договорът и е прекъснат вече в старат фирма .

# 6
  • Мнения: 9 973
болнични за какво й е,да си намери някой да я осигурява,наемете адвокат,но едва ли нещо ще се промени,особенно ако е за дребна сумичка

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ей, какви хора има... и целия този панаир защо е бременна ли го направиха? Shocked

# 8
  • Мнения: 3 641
Ей, какви хора има... и целия този панаир защо е бременна ли го направиха? Shocked
И аз не мога да повярвам какви хора има Shocked Shocked Shocked
Аз бих посъветвала сестра ти да не оставя нещата така, как ще я обвиняват в нещо, което не е извършила срамота.  #2gunfire

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Има всякакви. Не се чудете. Рядкост са работодателите, които освен заплатата се интересуват от работниците си.
По въпроса - адвокат и да ги гони до дупка.

# 10
  • Мнения: 645
Има всякакви. Не се чудете. Рядкост са работодателите, които освен заплатата се интересуват от работниците си.
По въпроса - адвокат и да ги гони до дупка.
може и да се осигурява сама за да взима майчинство,а болнични се ползват когато е на работа

# 11
  • Мнения: 9 973
а за каква сума говорим?Ако е за 50лв. си е смешна работа

# 12
  • Мнения: 9 427
Момичета,осъзнайте се,това е реалността.В България сме!!!
Аз също бях принудена от моя работодател да напусна работата,която за мен беше почти всичко.Разбра,че съм бременна и ми каза да си избирам или да напусна или фирмата да ме накаже и започна да ми изброява провинения.
ТОВА Е РЕАЛНОСТТА

# 13
  • Мнения: 626
Миличка най-добре попитай в майчинството-счетоводно момичетата там ще ти помогнат с каквото могат.

# 14
  • Мнения: 645
Момичета,осъзнайте се,това е реалността.В България сме!!!
Аз също бях принудена от моя работодател да напусна работата,която за мен беше почти всичко.Разбра,че съм бременна и ми каза да си избирам или да напусна или фирмата да ме накаже и започна да ми изброява провинения.
ТОВА Е РЕАЛНОСТТА
ако си започнала да излизаш по болест няма как да те пипне,най - вече си бременна,съгласна съм с теб че това е реалноста но и много хора не си знаят правата Peace

Общи условия

Активация на акаунт