Лош резултат от цитонамазка ...

  • 49 918
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 59
Здравейте!На 29г. съм и имам две прекрасни дечица...В понеделник ходих на профилактичен гинекологичен преглед и днес се обадих за резултатите от цитонамазката и ... лоши резултати - III Б група.Не мога да спра да плача ...прегръщам децата си и плача...Четох доста в интернет...до някъде ми стана ясно ...Утре ми предстои ново  някакво генетично изследване и тогава ще стане ясно дали ще ми правят биопсия...поне това разбрах от лекаря...Моля Ви ,ако някой се е сблъсквал с кошмар като моя нека ми обясни по-подробно какво ми предстои.Благодаря на всички предварително!

Един съвет опитай  и при друг лекар преди да се шашкаш. Дори и да е това особенно в тази фаза може да се отстрани с лазер и  да ти се запази матката. Мен така една некомпетентна ме беше изплашила и ми беше каза,че трябва да ходя  в центъра по онкология да си правя изследване за 100лв. Добре, че потърсих второ мнение и нацелих свестен лекър, който ми обясни, че няма нищо страшно. И до сега ми е правил цитонамазки но той ги праща в центъра по онкология и се оказа нищо. Онази сигурно е замърсявала пробите! Така, че по-спокойно чак в последната фаза се стига до отстраняване на матката.

# 16
  • Мнения: 59
мила никога не си прави цитонамазка и микробиология в един ден,защото ако в микробиологията ти излезнат гъбички ще ти се отрази и на резултата на цитонамазката.

# 17
  • Мнения: 3 157
Защо?Каква е връзката не разбирам?Това са 2 различни изследвания и се пращят на различно място.Как евентуалните гъбички повлияват резултата от цитонамазка?

# 18
  • Мнения: 59
така ми е казвал гинеколога, че ако има проблем с микробиологията се отразявало. Ако има нещо си провежда лечение и  един месец след това се прави цитонамазка.

# 19
  • Мнения: 3 157
Моят гинеколог никога не ми е казвал нещо подобно и ми е вземал в един ден и 2-те изследвания.Ако беше вярно със сигурност щеше да ми каже.Може би не си разбрала нещо.

# 20
  • Мнения: 2 011
ТОВА СЕ СЛУЧВА САМО ПОНЯКОГА И ПРИ  ЕДНА  ЕВЕНТУАЛНА ИНФЕКЦИЯ С ГЪБИЧКИ ГИНЕКОЛОГА ВЗЕМА В ПРЕДВИД ТОВА! Peace

# 21
  • Мнения: 3 695
Защо?Каква е връзката не разбирам?Това са 2 различни изследвания и се пращят на различно място.Как евентуалните гъбички повлияват резултата от цитонамазка?
една инфекция или гъбички могат да повлияят на резултата

# 22
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Атипичните клетки са нещо друго.Не са никаква инфекция.

# 23
  • Мнения: 2 011
Атипичните клетки са нещо друго.Не са никаква инфекция.
Аз имах атипични клетки  в следствие тежка инфекция !

# 24
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
az za purvi put chuvam za rezultat pap1-3a... mnogo stranno zvuchi. po prinzip pri pap 3a ako nyama nalichie na papiloma virus ne e strashno. na men s 3a bez cpv mi naznachiha samo ant. za kakvo e tova abrazio kato oshte ne znaesh dali si zarazena... pravena li ti e biopsia?

# 25
  • Мнения: 81
И на мен ми е странно.........не ми е правена биопсия, а това цервикално абразио изобщо нищо не ми говори............мисля да сменя (както ме посъветваха в една друга тема) лекаря и болницата и да си направя нова цитонамазка...........

# 26
  • Мнения: 81
Между другото, какво мислите за д-р Карагьозов от Токуда?Ако някой има инфо, моля нека сподели.

# 27
  • Мнения: 179
И на мен ми е странно.........не ми е правена биопсия, а това цервикално абразио изобщо нищо не ми говори............мисля да сменя (както ме посъветваха в една друга тема) лекаря и болницата и да си направя нова цитонамазка...........

Цервикално абразио : цервикално - канала на маточната шийка
абразио - кюртаж
Така че се приема един вид като биопсия когато няма наличие на бели петна или лоши участъци по видимата част на шийката при преглед с колпоскоп от които да се вземе материал за биопсия.Когато се направи абразиото материалът се изпраща за хистологичен резултат и така се вижда дали няма проблем навътре в канала който не може да бъде видян на колпоскопа.Не се притеснявай излишно прави се с упойка и няма нищо страшно.
За Карагьозов от Токуда сигурно вече си прочела че е добър и е специалист.Отиди при него направи още една цитонамазка преглед с колпоскоп и не се стряскай предварително.Успех ти желая.

# 28
  • Мнения: 81
svetla1971, благодаря за разяснението Simple Smile.Странното е, че доктора не ми направи преглед с колпоскоп (а има такъв в кабинета-видях го), а директно иска абразио......Ще отида при Карагьозов от Токуда за нов преглед и цитонамазка.
Благодаря ви момичета, страхотни сте Hug!

# 29
Здравейте!Аз също съм с лош резултат от цитонамазката.ПАП ІІІБ,ЦИН ІІ И папилома вирус.Направих си ДНК тест за типизация на вируса 16 се оказа.Какво ми предстои сега?Толкова съм уплашена.Незнам основателно ли, или само се шашкам.

Общи условия

Активация на акаунт