Кърмене на поискване и Саб Симплекс - колко често?

  • 4 951
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Кърмя сина ми на поискване и от днес му давам капки за колики, но в листовката пише : по 5 капки преди хранене. Понеже нашето хранене е различно през денонощието - по някога през 2 часа, друг път през 20 мин. и се чудя, че ако давам според предписанието няма ли да доведе до предозиране, а от там и до запек?
Вие как сте процедирали в такъв случай?

# 1
  • Мнения: 2 374
тук в този подфорум задай въпроса си,ще ти отговорят по-добре. Hug

# 2
  • Мнения: 543
На мен ми се събираха 8-9 кърмения на денонощие и давах преди всяко хранене (не че помагаше особено). Ако се страхуваш от предозиране, давай му основно следобед и вечер, когато са най-силни коликите. Или пък ако се съберат много начесто хранения, не давай. А най-добре завърти един телефон на педиатъра ви и питай.

# 3
  • Мнения: 4 070
В опътването пише,че се пият по 15 капки, а не по 5

# 4
  • Мнения: 9 814
Давах по 15-20 капки превантивно до втория месец само преди вечерното кърмене.
Но моето дете нямаше колики. Според мен се води по него- има ли бебето нужда или не от лекарство против колики.

# 5
  • Мнения: 1 053
И аз кьрмя и давам тези капки,а и 4ай за колики.На кьрма4ета се дава по една малка льжи4ка преди кьрмене.Няма как да се предозира.Споко.

# 6
  • Мнения: 9 973
3 х 15 капки давах

# 7
  • Мнения: 149
Гледах между два приема на капките да има поне два часа разстояние, основно следобед и вечер съм ги давала. Не помогнха много, както и др. видове капки против колики.
Щом кърмиш на поискване опасността да се запече бебока е много минимална Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз давах само вечер по 15 капки.

# 9
  • Мнения: 438
 Можеш да ги даваш преди или след всяко хранене - не пречи, защото не се натрупва в организма .
Но все пак ако решиш да го даваш по-рядко, давай го, когато коликите са най-силно изразени. Най-вероятно си забелязала кога е това при твоето бебе.При повечето бебета е в късния следобед или вечерта.
 

# 10
  • Мнения: 645
понеже сме на АМ капя в млякото по 15 капки сутрин и вечер,в листовката пише 15 ане 5капки

# 11
  • Мнения: 9 429
Щом сега започваш да даваш Саб Симплекс те съветвам да започнеш от 5 капки и всеки ден да увеличаваш с по една.Давам 3-4 пъти дневно.Ние също започнахме със Саб,но това е възможно най-слабото лекарство за колики.

# 12
  • Мнения: 24
И аз кърмя на поискване, събирам 7 до 9 кърмения в денонощие.
Пробвах първо със саб симплекс, после и с колийф капки, но сега пак сме на саб. Смятам, че първоначално сгреших защото и аз давах по 5 капки преди абсолютно всяко цуцане и не виждах промяна. Мислех си че така щадя коремчето на бебето.
Сега давам по 10, а преди нощния сън по 15 капки. Гледам да има разстояние поне от 4 часа между два приема на капките - пише го в листовката! Давам капките различно - някой път преди хапване, друг път между две хранения, но винаги после цука млекце за да слезнат до коремчето. Преди беше страхотен рев, висене на цица и смут че не знам какво става с детенцето ми. Сега пак имаме колики, но са контролирани, за по десетина минутки след папкане и знам как да му вдигна крачетата за да не го боли. После си гукаме и идва сънчо Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 558
В опътването пише,че се пият по 15 капки, а не по 5
Peace мисля,че е по-добре да ги даваш вечер,когато наистина детето има колики newsm78

# 14
  • Мнения: 3 092
Давах по 15-20 капки превантивно до втория месец само преди вечерното кърмене.
и аз .Просто забелязвах кога става раздразнителна и плаче а това бе именно вечер  .
Дано скоро преминат !

Общи условия

Активация на акаунт