Всяка вечер-гости

  • 4 687
  • 61
  •   1
Отговори
Здравейте ,искам и аз да се оплача.
Майката и бащата на мъжът ми всяка вечер са у нас с малки изключения-заради детето.
Не можем да останем миг насаме и цялата работа адски ме дразни.Не мога да им кажа нищо ,защото апартамента ни го предоставиха те и това им дава свобода да идват когато си поискат без да се обадят предварително нито веднъж.Мъжът ми е с мигрена и почти постоянно напоследък има главоболие ,след като си тръгнат ляга на тъмно ,дори понякога повръща с извинение от болки.Кога да бъдем семейство се чудя и аз!
Снощи дойдоха ,стояхме наредени като шишарки в хола ,защото на детето му се приспа късно,чакаха го ,но накрая явно огладняха и се изморихаи си тръгнаха с думите ,че утре ще дойдат ,щом не се е събудил.
Писва ми от цялата работа и те нямат капка такт.
Как бихте постъпили?

# 1
  • Мнения: 721
Не мога да им кажа нищо ,защото апартамента ни го предоставиха те и това им дава свобода да идват когато си поискат без да се обадят предварително нито веднъж.

няма такъв филм,това е вашия дом и те трябва да се съобразяват.не ти,а съпруга ти е този който трябва да им го каже.както си писала има хора които нямат чувство за такт и никакво усещане.може просто да не се сещат че досаждат и затова.кажете им

# 2
  • Мнения: 15 619
Отидете един, два пъти на гости и вие, някъде другаде.... Да не ви сварят.

# 3
  • Мнения: 251
Отидете един, два пъти на гости и вие, някъде другаде.... Да не ви сварят.

Това ми хареса  Peace
Или излизайте по времето, в което те идват!
Не пишеш какво мисли твоят мъж за това!
Най-добре той да им каже, че прекаляват!
Успех!!!!

# 4
  • Мнения: 1 897
Гореописаното се е случвало и на мен-с разликата, че идваха през ден, аз съм тази, която често страда от мигрена и живеехме на квартира, а не в предоставен от тях апартамент.
Аз като пряна млада булка мълчах и траех от уважение и зарди възпитанието, което са ми дали. И така известно време ядосвах се, вътрешно врях и кипях, но мълчах като пукал. Докато един ден осъзнах, че нещата няма да се променят и те няма да разредят неочакваните си, но чести визити без предварителна покана или уговорка. Проведох един много сериозен разговор със съпруга си, а той проведе няколко разговора с родителите си и постепенно нещата влязоха в релси. Отначло се правиха на 'ударени', но той им повтори и потрети с вежлив, но твърд и изискващ тон. После  като че ли имаше период през който малко се пообидиха и поотдъпнаха, но го преживяха бързо и с днешна дата се съобразяват с личното ни време и пространство. Та няма как-щом положението е такова, трябва сами да си извоювате спокойствието.

# 5
Ами вчера бях в приятелка с детето ,но мъжът ми дойде и ме взе на пожар под предлог ,че се стъмва ,фаровете му отказали и ако не побързаме ще го глобят.При което те ни чакаха на входа на блока ,детето спеше в ръцете ми ,те влязоха и дори си личеше ,че са явно раздразнени ,че спи,легнаха на диванчето в хола ,гледаха тв ,накрая дядото дори се ядоса ,че сме му пускали безинтересни предавания (сделка или не ,което си пуснаха сами м/у другото) ...правя намеци на мъж ми постоянно ,че нямаме време да бъдем сами тримата като семейство.Те са му родители и явно не разсъждава като мен.Но аз не мога да ги гледам вече като се цвакнат всяка вечер Sad

# 6
После му казах ,че искам тази вечер като се върне от работа да отидем до Метро-харесала съм там подарък за РД на приятелката ми ,той отвърна ,че трябвало да кажа по-рано-нали техните ще идвали!

# 7
  • Мнения: 1 897
Ама стига с тия извинения, намеци  и търсене на поводи да сте извън къщи по това време. Говори директно със съпруга си и в прав текст  му обясни, че ежедневните визити и гостувания на родителите му не са ти никак приятни и те изнервят.Толкова ли е трудно поне с него да бъдеш пряма и откровенна?

# 8
  • Мнения: 15 619
Кажи му, Люжил. Всеки има нужда от лично време, па каквото си реши, това да прави с него.

# 9
Ама стига с тия извинения, намеци  и търсене на поводи да сте извън къщи по това време. Говори директно със съпруга си и в прав текст  му обясни, че ежедневните визити и гостувания на родителите му не са ти никак приятни и те изнервят.Толкова ли е трудно поне с него да бъдеш пряма и откровенна?
Опитала бях преди време ,но се скарахме ..
Може би е време да предприема по-крайни мерки с мъжът ми.
Споделих с майка ми ,тя пък каза да не сме стояли на празна ясла вечер ,да съм ги черпела.Отвърнах и ,че съм ги черпила ,но нямам възможността всяка вечер да им слагам и маси.Те не готвят в тях ,първо отиват вечер да се наядат в майката на свекърва ми ,после се цвакват у нас.

# 10
  • Мнения: 15 619
Бавно и полека го отдели от фустата мамина.... Wink
Предлагай му да ходите на места, където ще му е интересно повече, отколкото с мама и тати....Извъртай така нещата, че той да поиска да ходите някъде....Това, вярвам, всяка жена го умее....да накара мъжа да си повярва, че той е предложил нещо си там..... Wink

# 11
  • Мнения: 1 897
Опитай пак и пак...Ако се налага говорете за това всеки ден. Не се карай с него, просто му обяснявай нещата така, както ти ги чувстваш.
А неговите доводи какви са?

# 12
  • Мнения: 1 558
...правя намеци на мъж ми постоянно ,че нямаме време да бъдем сами тримата като семейство.Те са му родители и явно не разсъждава като мен.Но аз не мога да ги гледам вече като се цвакнат всяка вечер Sad
Не прави намеци. Кажи си му директно. Ясно е, че са му родители. Обясни му обаче, че и твоите родители да са и те ще те дразнят, защото в крайна сметка на тях може да им е скучно и така да се разнообразяват, но ти имаш нужда да останеш насаме със себе си, него и детето. Кажи му, че наистина нямаш против да идват, но не и всеки ден, защото вместо да им се радваш и да ги глезиш като гости, сега просто като ги видиш се изнервяш.
Апартаментът бил техен ........ами добре, но са го дали на вас - подарили ли са ви го или са ви го дали само за временно ползване, това трябва да се уточни, защото иначе няма да го почувстваш като дом.

П.П. Аз имам подобен проблем, но не ми се разказва сега. Разговарях няколко пъти с мъжа ми, обясних му да забележи единствената тема за караници от половин година насам. И че няма значение моите или неговите родители са в случая. Обеща, че следващия път като дойдат ще говори с тях и ще си уточним нещата. Апартаментът е техен, бяха казали, че е за нас.... в крайна сметка не ме е страх да излезнем и на квартира, ако трябва ще търсим начини да си купим апартамент, но трябва да знам, можем ли да считаме в крайна сметка това жилище за наше и да го ползваме и чувстваме като такова или да си търсим начините и да се изнасяме.

# 13
  • Мнения: 15 619
Аз определям правилата и границите за моите родители, той за неговите....при нас поне е така....

# 14
  • Мнения: 12 662
Кани и ваште всяка вечер.

Общи условия

Активация на акаунт