Какво давате за червено гърло?

  • 89 103
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 698
Като се опре до нещо за смучене, от всички неща в аптеката, предпочитам Ефизол. Струва ми се по-безобидно, по-мащабно като действие - убива дори някои нечувствителни към антибиотици гадове,  пък и имам приятен спомен от детството. Тогава имаше само Ефизол и още едно, което много мразех - Фарингосепт, все се надявах майка ми да ми вземе Ефизол. Единственият му минус е, че няма обезболяваща компонента, по-скоро целта му е лекуване, а не притъпяване на болката, така че не е подходящ при силна болка. Но лекарство си е все пак и ако може да се избегне...толкова по-добре. Peace

# 61
  • Мнения: 139
Ларингита го установиха 2-ма лекари-промяна на гласа,кашлица.Направихме снимката и слава богу всичко е ок,но продължаваме вече 10-ти ден АТ.Вече се замислям и за хомеопат да си намерим,че тези АТ вече ми писна от тях.Направих една рецепта на баба ванга-мед,масло и ванилия,но не го приема.

# 62
  • Мнения: 7 201
Направих една рецепта на баба ванга-мед,масло и ванилия,но не го приема.
Тази рецепта е за дет.кашлица.При сина ми нямаше ефект. Tired
А иначе да добавя и Стрепсилс-мед и лимон.Много приятни таблетки,и тези жълтите са подходящи за деца. Peace

# 63
  • Мнения: 698
А иначе да добавя и Стрепсилс-мед и лимон.Много приятни таблетки,и тези жълтите са подходящи за деца. Peace[/color]

От Стрепсилса се отказах, поради напълно ненужните оцветители, които имат в състава си. Мисля, че в жълтите имаше Е102 и Е110 - извинявам се, ако греша - които предизвикват алергични реакции и много други проблеми. ooooh! Няма да ги предизвикат при всеки, естествено, но ако се случи, ще се чудим откъде ни е дошло. А когато човек е болен, организмът му е още по-изнежен и уязвим. Иначе са вкусни.

# 64
  • вкъщи
  • Мнения: 704
трахезан много е ефикасен и е по силен от ефизола

# 65
  • Мнения: 14 654
Трахизанът е с анитибиотик и не става за деца.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 877
мами,
аз карах до скоро ОВИ и явно съм заразила малката - от снощи е с лаеща кашлица нощем и тази сутрин на няколко пъти се обажда, не дава да видя гърлото, но ако е моя вирус, което е твърде вероятно, и нейното ще е червено...... в чуденка съм как без рецепта да търся каквото и да е от аптеката,ще звънан се га до педиатърка да ме консултира, но без рецепта може да се запънат да ме обслужат за някои неща...
добре , че имах нурофен и калциев глюконат от предното червено гърло  ooooh!,та дадох сутринта и се успокои;
ще опитам поне прополки,тантум верде да взема от аптеката, някакви съвети?

# 67
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ларингита го установиха 2-ма лекари-промяна на гласа,кашлица.Направихме снимката и слава богу всичко е ок,но продължаваме вече 10-ти ден АТ.Вече се замислям и за хомеопат да си намерим,че тези АТ вече ми писна от тях.Направих една рецепта на баба ванга-мед,масло и ванилия,но не го приема.
АТ антибиотик ли означава.Имам много голям опит при ларингита.Малкия ми е правил три за месец.Аб мога да заявя съвсем отговорно,че не помага и е безмислен.Изпили сме няколко заради ларингит и орбазон два пъти се наложи да му бият в спешното.Ако не е алергичен ларингита значи е вирусен,а при вируси Аб не помага.Преди го морях само с противоалергично и калциев глюконат,а сега вече с хомеопатия.В случая хомеопатията много ни помогна.Скоро не е стигал до криза(пу-пу)

# 68
  • Варна
  • Мнения: 136
На моите деца добре им действа xeksoralete таблетки/приятни са на вкус/ и същия спрей за гърло,

# 69
zdr.deteto mi e s 39 i polvina temperatura sial den ne iszkam da go vodia v barza pomo6t zavedoh go dnes v poliklinikata pri dejurnia lejar predpisa mi a.b. i sprei za garlo,panadol bebe i vibrocil kaplki za nos no taka kato gledam niama efekt temperaturata e po4ti postoianna i mnogo me e strah kakvo da pravia :ooooh:imal nalepi po garloto
neznam ako moje da me posavetvate
blagodaria a to e na 2g.malak iunak

# 70
  • Мнения: 2 082
давай му нурофен/сваля по-добре и по-трайно висока температура от панадола/ и температура ще има още няколко дни-това да не те притеснява.после ще започне да я разрежда.по принцип ангина лекувам без АБ,но ти му го давай защото е малък и трудно може да го третираш с други неща...

# 71
  • Мнения: 372
Антибиотикът ще започне да действа, спокойно. До тогава сваляй температурата. Редувай нурофен с панадол, на 4 часа. Вечер може при много висока температура да се дадат и капки хексалгин, давала съм и при толкова малко дете, но не помня по колко. Трябва лекар да каже. Свалят най-добре толкова висока температура. Освен това и по бабешките рецепти - вода с оцет на ръчички, крачета и чело, ледена вода в шишета под мишниците...каквото прецениш че е подходящо, да не става много висока температурата.

Общи условия

Активация на акаунт