Отбиване заради прием на антибиотици

  • 786
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 825
Дъщеря ми е на година и шест месеца, все още я кърмя сутрин, обед и през нощта по няколко пъти. Не смятах да я отбивам скоро, но получих възпаление на ухото и вчера докторката ми предписа антибиотик, който трябва да пия 3 дни, на 24 часа по една таблетка от 500 мг. Казах и, че все още кърмя, а отговора и беше да спра за 3 дни и после да продължа, ако искам.
Проблема ми е, че снощи, когато отказах да дам на детето да суче, тя направо изпадна в истерия. Не можехме да я успокоим по никакъв начин, не искаше нито мен, нито баща си, не даваше да я пипнем, единствено сочеше гърдите ми и плачеше. Аз плачех с нея, не можех да понеса, че и причинявам това  Cry Накрая, явно от умора се обърна на другата страна и заспа. Същото се случи и по-късно през нощта. Сутринта успях да я разсея и да и отвлека вниманието, но ми предтоят още 2 нощи, през които не мога да я кърмя.
Ако някой има идея какво да направя, за да не се повтори истерията от снощи, моля да сподели. Опитах се да и говоря, да и обясня, но тя не чува, пищи и се тресе цялата  Cry
Другия ми въпрос е, смятате ли, че за 3 дни ще се отбие?
Гърдите ми вече се напълниха и скоро сигурно ще стане и болезнено. Ако изцеждам по-малко, няма да стимулирам лактацията и ако искам после да продължа с кърменето, не знам дали ще имам кърма. От друга страна, ако стимулирам лактацията, а детето се отбие за тези 3 дни ?
Супер съм объркана ... и двете не сме готови за отбиване, това ми е ясно, но идея си нямам как да постъпя, че да е безболезнено за нея.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Има антибиотици съвместими с кърменето. Напиши точно кой взимаш ти и каква доза. Хедра може да ти даде по-точен съвет.

# 2
  • Мнения: 1 174
Преди мен са те питали какъв е антибиотика. Бях с възпалено ухо преди месец. Виж на лентичката колко голямо ми е било детето. Изписаха ми Терциф на инжекции мусукулно /10 инжекции/, доста силен антибиотик уж съвместим с кърменето според доктора, който ме лекуваше и педиатърката на детето предположи, че то няма да иска да суче заради горчивия вкус на кърмата. Детето сучеше като за световно. Не видях да му се отрази по някакъв начин, поне видимо. Разбира се хич не е било полезно за него, но аз прецених, че няма да го отбивам и така.  В твоя случай антибиотика е на таблетки, искай някакъв съвместим с кърмене и си кърми детето  Wink

# 3
  • Мнения: 2 829
На тази възраст дъщеря ти едва ли ще се отбие за 3 дни. Друг е въпроса ако ти искаш да отбиеш...
Ако искаш кажи какъв антибиотик пиеш и в какви дози за да видим дали наистина е несъвместим.
А иначе-опитайте таткото да спи с детето останалите 2 нощи. Тя знае че татко не дава мляко и вероятно по-лесно ще приеме да не си иска когато види него. Теб те свързва с млякото и се ядосва че и отказваш. Опитайте също да и обясните, че няма да може да суче само още 2 дни и после пак ще има мляко.
Нека таткото да я взима и да я носи в ръге и да и пее песнички-при моето мишле само това помагаше за да не плаче за "суките"... Ама ще се справите някак-вече е минала 1/3 от трудното!

# 4
  • Мнения: 246
Аз също съм пила антибиотик, но след като се консултирах с педиатър (и той провери в коя група попада) продължих кърменето.  При мен беше за седмица.

# 5
  • Мнения: 2 825
Дозата на антибиотика съм я написала - на 24 часа по една таблетка от 500 мг, 3 дни. Не написах марката, защото не съм в България (в Испания съм) и имената на лекарствата са различни.  Тук се казва Azitromicina, това е и основната му съставка. Намерих в нета, че сравнително нов антибиотик и няма данни дали преминава в кърмата, разрешен бил по време на бременност.
yanast, не искам да отбивам все още. Наистина ли смяташ, че няма да се отбие сама ? Това за таткото не работи, пробвахме нощес, не иска да го погледне, не дава да я пипне  Tired За говоренето, не иска и да чуе, започва да се мята и да пищи.

# 6
  • Мнения: 10 967
Клара, ето тука пише, че е безопасен. А и щом го приемаш само веднъж за денонощие, можеш да го взимаш вечер, ако правите по-дълга нощна пауза.

Аз пих антибиотик десет дни заради бъбречна криза.. детето ми е доста по-малко от твоето. Не беше особено щастлива от факта, но е окей.

Все пак можеш да пишеш едно ЛС на Хедра за свое успокоение, както са те посъветвали вече.
Нямаш никаква причина за отбиване...

# 7
  • Мнения: 2 829
Здравей пак, моля те провери дали активната съставка не е AZITHROMYCIN, защото ако е това то можеш спокойно да кърмиш. Ако искаш провери сама ето тук:
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

Иначе-да, наистина би било мнооооого голямо изключение ако кърмаче на годинка и половина се отбие заради 3 дневно прекъсване... Така че щом не искаш да отбиваш е по-добре да се изцеждаш. То и да не се цедиш за 3 дена кърматя няма да ти спре докапка, а след това кърмачето ще се погрижи да я увеличи отново  Grinning
Само дето ще ти е трудно докато възстановите кърменето. Все пак имай предвид че първата нощ обикновено е най-трудна, стискам палци тази вечер да е по-спокойна малката принцеса!

# 8
  • Мнения: 2 825
Да, да, същата е съставката  Hug  Аз явно не съм гледала където трябва   Blush
Леле, момичета, много ви благодаря Hug
Не знам защо тогава докторката ми каза да прекратя кърменето за три дни, че си и изтормозих детенцето цяла нощ.  Twisted Evil

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Хайде сега успокой се и отивай да дадеш на детето да яде Grinning

Общи условия

Активация на акаунт