Помогнете ми да я намеря...

  • 12 776
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 196
Според  мен хубаво е,че си решила да ги потърсиш.Вижте се запознайте се и това е.За съжаление не мога да помогна,но стискам палци всичко да мине добре.Успех  bouquet

# 16
  • Мнения: 87
Що се отнася за имената сьм напьлно сигурна, видяла сьм го с о4ите си. слу4и се когато реших да вадя задграни4ен паспорт на синьт ми, тогава го вкараха в една стая и запо4наха да му показват снимки на роднините, когато му показа ли баща ми/дядо му/ тои се разплака и запо4на да пищи 4е този "4и4ко"не му е дядо и не го познава, тогава сьпруга ми й отговори, 4е ако му показват моя биол. баща детето няма как да го познава, защото дори майка му/тоест аз/не го познавам. Тогава служителката ме викна и ми каза: "ти знаеш ли 4е имаш сестра и тя се кава като теб и ми показа имената и егн й, но каза, 4е пове4е информация не може да ми даде,защото е противозаконно. А що се отнася да ли сьм припозната ДА, защото те са били женени с майка ми, след това развод,след което й е плащал издрьжка до 18та ми година по банков пьт,която е полу4авала майка ми.

# 17
  • София
  • Мнения: 71
Попитах авторката какво цели с това издирване, но отговорът ми се струва доста странен. Имам личен, не особено приятен опит от такава ситуация. Баща ми, Бог да го прости, е имал друго семейство, преди да се ожени за майка ми и да се появя аз. От този брак на баща ми имам брат, който не бях виждала, докато станах на 22-23 години, не помня точно. Та брат ми тръгнал да ме издирва, но не за друго, а защото неговата майка починала, той искаше да я погребе в гроба на баща ми, на който наследници сме аз и той. Няколко дни починалата жена стои и не могат да я погребат, докато и другият наследник, тоест аз, не подпише, че е съгласен. Е, намери ме брат ми, доста труд беше хвърлил. За мен беше истински шок. Това беше отдавна, в началото на деветдесетте. Оттогава сме се виждали няколко пъти, но така или иначе не станахме близки. Не сме отрасли заедно, не сме живели заедно и нямахме нищо общо. Не изпитвам никакви по-специални чувства към него, нито го усещам като брат. Съветът ми към авторката е да остави нещата така, както са си. Да си даде сметка, че може да предизвика не особено приятни преживявания в другото семейство, които с нищо не са виновни за безотговорното поведение на бащата , и в крайна сметка е най-добре да не се меси. Опасността от кръвосмешение, за която говори, е пренебрежимо малка. Според мен по-скоро я измъчва някакво любопитство, за което донякъде я разбирам, но от опитите, които планира едва ли ще излезе нещо положително. Наистина е добре да си даде сметка и за чувствата на другите хора, не само за собствените си.

# 18
  • Мнения: 87
Не я тьрся с лоши намерения, дори не дьржа да контактува с мен и сьс с-то ми ако не иска.Да, може и да е от любопитство,все пак имам право да знам откьде произлизам,все пак и аз имам право да питам някои неща, истинска сьм не сьм мираж. Аз за това сьм вьв  форума за сьвети ина4е аз знам какво да правя:пред вратата им и "Добьр ден аз сьм башта леля", но неискам по този гаден на4ин.

# 19
  • Мнения: 165
И аз мисля, че трябва да оставиш нещата така, както са си.
Не разбирам какъв е смисъла?
Цялата история ми се струва малко странна  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 71
Не я тьрся с лоши намерения, дори не дьржа да контактува с мен и сьс с-то ми ако не иска.Да, може и да е от любопитство,все пак имам право да знам откьде произлизам,все пак и аз имам право да питам някои неща, истинска сьм не сьм мираж. Аз за това сьм вьв  форума за сьвети ина4е аз знам какво да правя:пред вратата им и "Добьр ден аз сьм башта леля", но неискам по този гаден на4ин.
Разбирам, но за тази цел би трябвало да потърсиш баща си, не сестра си. Тя така или иначе няма да може да отговори на твоите въпроси, а и не е отговорна за случилото се. Единственият човек, който би могъл да удовлетвори желанията ти е баща ти. По това, че толкова години не те е потърсил въобще и не се е поинтересувал от теб обаче съдя, че появата ти едва ли ще го зарадва много. Помисли сериозно и върху това готова ли си да понесеш още едно разочарование. Във всеки случай, крайно неделикатно и необмислено е да търсиш контакт първо със сестра си. Баща ти е виновен за цялата тази ситуация, така че потърси отговорите от него.

# 21
  • Мнения: 4 965
Що се отнася за имената сьм напьлно сигурна, видяла сьм го с о4ите си. слу4и се когато реших да вадя задграни4ен паспорт на синьт ми, тогава го вкараха в една стая и запо4наха да му показват снимки на роднините, когато му показа ли баща ми/дядо му/ тои се разплака и запо4на да пищи ....

Къде се развива това действие?
И защо за изваждане на задграничен паспорт са показвали на детето снимки на роднините?

# 22
  • Мнения: 1 062
А аз смятам, че щом изпитваш нужда от това, трябва да потърсиш близките си. Неприятни емоции за другата страна и незнам какво си. Глупости. Сестра и, е на 34 г., не е на 4г. Голяма, разумна жена, която може да вземе решение, иска или не, да контактува с авторката. Но, ти трябва да си емоционално, подготвена и да не се развият много щастливо нещата, хора всякакви. Освен това, жената иска, контакт със сестра си, защо да не го потърси? Интересни разсъждения имате. "Остави нещата така". Защо? Дори и да е любопитство, какво от това. Смисъла на всичко е, че авторката изпитва потребност, има желание. И някой, каза, че историята била странна. Кое и е странното, много ми е интересно. Търсите под вола теле.


Къде се развива това действие?
И защо за изваждане на задграничен паспорт са показвали на детето снимки на роднините?

Да, това и на мен ми стана интересно.

# 23
  • Мнения: 639
Що се отнася за имената сьм напьлно сигурна, видяла сьм го с о4ите си. слу4и се когато реших да вадя задграни4ен паспорт на синьт ми, тогава го вкараха в една стая и запо4наха да му показват снимки на роднините, когато му показа ли баща ми/дядо му/ тои се разплака и запо4на да пищи 4е този "4и4ко"не му е дядо и не го познава, тогава сьпруга ми й отговори, 4е ако му показват моя биол. баща детето няма как да го познава, защото дори майка му/тоест аз/не го познавам. Тогава служителката ме викна и ми каза: "ти знаеш ли 4е имаш сестра и тя се кава като теб и ми показа имената и егн й, но каза, 4е пове4е информация не може да ми даде,защото е противозаконно. А що се отнася да ли сьм припозната ДА, защото те са били женени с майка ми, след това развод,след което й е плащал издрьжка до 18та ми година по банков пьт,която е полу4авала майка ми.

P.S. Всъщност, ти ако действително имаш тези нейни данни - имена и ЕГН, мисля че е много лесно да я намериш и едва ли имаш нужда от нашата помощ. Успех!

azaf, и аз за същото се чудя! За първи път чувам като издават задграничен паспорт на някого, да го затварят в стаичка, че и снимки да му показват - като на разпит изглежда ...
Към авторката - а това, че служителката ти е дала  имената и ЕГН на сестра ти - също невероятно звучи! Точно това е информация за личните данни, която тя няма право да ти дава, това е само по себе си противозаконно! Съжалявам, нещо не ми е ясно в цялата тази история ... Не търся под вола теле, на мен също ми е интересно как ще се развият нещата.  Peace

# 24
  • Мнения: 1 062
Това, и мен ме учуди. Но като цяло в историята, няма нищо странно Simple Smile.
П.П. И извинете, за хаотичния ми преден пост. Опитвам, да върша няколко неща на веднъж и това е резултата.  ooooh!

# 25
  • Мнения: 3 826
Не може да кръсти баща ти и другата дъщеря с абсолютно същото име. Може, при положение,че не си припозната или се е отказал от теб. По въпроса-по добре не се меси. Тръгват едни истории...

Такова нещо като отказване от дете нема...
а и може да си кръсти и двете деца с едно и също малко име , аз познавам такива хора

# 26
  • Мнения: 87
Вие ме убихте,сериозно ли незнаете 4е показват снимки на деца под 14год. или може би само тук в този регион е така/областен град в северозападна Бьлгария/наро4но не пиша града заради историята ми/. Тук това нещо си е от години и всеки го знае, това е в защита на децата заради трафика извьн страната ни, но аз мисля,4е навсякьде законите трябва да са едни и сьщи в БГ, но явно не е така.

ПО вьпроса за служителката, която ми даде името на СЕСТРАТА беше слу4айно тя ме попита нали вие сте Ана Николова Николова аз и отговарям: аз сьм Анна Николова Иванова/по сьпруг/ тя ми диктува егн /нейното/аз казвам не моето е.... Тогава тя ми каза:ти знаеш ли 4е имаш сестра аз и отговарям ДА но сега разбрах името й. Такава е ситуацията  дали беше нейна грешка или моя кьсмет/които винаги е с мен/аз разбрах името й, запомних ЕГН й бьрзо, защото дали слу4айност или сьдба е рождената дата на големия ми син

ПП ИМЕНАТА СА ИЗМИСЛЕНИ
ако нещо друго не е ясно мога да пиша

# 27
  • Мнения: 259
djona и аз мисля 4е трябва да я потърсиш, а какво Ще стане после е друга тема.
Сестра и е на 34, не е хлапе на 12 което да не осъзнава какво става. И защо си мислите 4е и сестра и не би се зарадвала от запознанство с нея.
Попитах авторката какво цели с това издирване, но отговорът ми се струва доста странен. Имам личен, не особено приятен опит от такава ситуация. Баща ми, Бог да го прости, е имал друго семейство, преди да се ожени за майка ми и да се появя аз. От този брак на баща ми имам брат, който не бях виждала, докато станах на 22-23 години, не помня точно. Та брат ми тръгнал да ме издирва, но не за друго, а защото неговата майка починала, той искаше да я погребе в гроба на баща ми, на който наследници сме аз и той. Няколко дни починалата жена стои и не могат да я погребат, докато и другият наследник, тоест аз, не подпише, че е съгласен. Е, намери ме брат ми, доста труд беше хвърлил. За мен беше истински шок. Това беше отдавна, в началото на деветдесетте. Оттогава сме се виждали няколко пъти, но така или иначе не станахме близки. Не сме отрасли заедно, не сме живели заедно и нямахме нищо общо. Не изпитвам никакви по-специални чувства към него, нито го усещам като брат. Съветът ми към авторката е да остави нещата така, както са си. Да си даде сметка, че може да предизвика не особено приятни преживявания в другото семейство, които с нищо не са виновни за безотговорното поведение на бащата , и в крайна сметка е най-добре да не се меси. Опасността от кръвосмешение, за която говори, е пренебрежимо малка. Според мен по-скоро я измъчва някакво любопитство, за което донякъде я разбирам, но от опитите, които планира едва ли ще излезе нещо положително. Наистина е добре да си даде сметка и за чувствата на другите хора, не само за собствените си.
Наистина съжалявам 4е при теб нещата са се развили така, но не мисля 4е вси4ки мислят като теб. Брат ти е постъпил зле с теб, но ти сама си решила дали да продължиш да поддържаш контакти с него, така 4е мисля 4е и сестрата на авторката трябва сама да вземе това решение, представи си оба4е 4е се харесат няма ли да е хубаво. Аз например ако имам сестра или брат бих искала да ги познавам, ве4е дали Ще си допаднем и Ще поддържаме контакти е отделен въпрос.

# 28
  • Мнения: 225
 Потърси я. С истината според мен се живее по-добре. Поставих се на твоето място и на мястото на сестра ти. И в двата варианта щях да искам да разбера, ако имам сестра някъде. Не за да поддържам кой знае колко топла връзка с нея, а за да предотвратя  възможни неблагоприятни ситуации, които някои момичета са описали. Успех!

# 29
  • Мнения: 408
Потърси я. С истината според мен се живее по-добре. Поставих се на твоето място и на мястото на сестра ти. И в двата варианта щях да искам да разбера, ако имам сестра някъде. Не за да поддържам кой знае колко топла връзка с нея, а за да предотвратя  възможни неблагоприятни ситуации, които някои момичета са описали. Успех!

Може вероятността да е малка от кръвосмешение,но си права.Подкрепям казаното от теб.Майка ми е от Костинброд,а аз се омъжих в Петърч(на 2 км е от К-брод),иначе съм от Пловдив.Както беше казал някои по напред града е малък и се знаят доста неща.

Общи условия

Активация на акаунт