Питане за фолиевата киселине???

  • 1 537
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 297
Здравейте, мами!
Кажете ми колко време пихте фолиева киселина? Аз сега съм в 15-та г.с. Време ли е да спирам да я приемам?
Предварително благодаря за отговорите!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 365
До шестия месец е задължителна, няма да навреди ако се приема и повече, аз пих до осмия

# 2
  • Мнения: 577
хубаво е да я пиеш.
през цялата бременност пиех витамините на HIPP за бременни и в тях си имаше фолиева киселина

# 3
  • Мнения: 645
аз я пих до 5месец ,пий докато я свършиш и после минах на витамини

# 4
  • Мнения: 168
няма да ти навреди дори и да я пиеш през цялата бременност така че от теб зависи колко и до кога

# 5
  • Мнения: 9 814
Аз не пия витамини и продължавам приема на ФК по предписание на двама лекари.
И с първата си бременност пих до края, а след това и докато кърмех.
Ако пиеш обаче витамини, не приемай допълнително ФК. В тях има достатъчно.

# 6
  • Мнения: 2 334
Аз пиех до 3-4 месец  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Пих до края на 4я месец.

# 8
  • Мнения: 1 558
Колкто по-дълго я пиеш,толкова по-добре Peace

# 9
  • Мнения: 3 695
До шестия месец е задължителна, няма да навреди ако се приема и повече, аз пих до осмия
Peace  можеш да я пиеш до края

# 10
  • Мнения: 9 776
Има много теми по въпроса. Пусни търсачката.
Пих почти докрая. По мое решение.

# 11
  • Мнения: 2 376
аз я спрях 12 седмица и почнах да пия вит , в които имаше два и половина пъти повече фолиева киселина.

# 12
  • Мнения: 2 111
Пих до края на 4 месец.
След това до края на бременността приемах витамините Хип натал актив,в които има фолиева к-на.
Можеш да я пиеш  и до края,няма да навреди.

# 13
  • Мнения: 583
Във витамините, които приемах имаше, пих ги докато родих.

# 14
  • Мнения: 793
На мен лекарката ми каза да направя един курс (една опаковка) от 3 месеца. Отделно пиех други витамини-Центрум Матерна които съдържаха фолиева киселина (защото зимата много боледувах).Сега съм само на добавката-витамините Хипп Натал и чая за бременни,в тях също има фолиева киселина. Peace

# 15
  • Мнения: 3 372
Пих до началото на 5-ти месец и сега съм на Центрум Матерна където също има фолиева киселина Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 44 088
до третият, после минах на комбинираха витамини за бременни - там имаше също, пих ги нон стоп до раждането.
Ако няма да пиеш такива витамини - пиеш си фолиевата....
Ти защо искаш да я спираш, какво ти пречи....

# 17
  • Мнения: 202
От първия до 28 ден се затваря гръбначният стълб. Затова всичко се прави до 28 ден. След това и да пие - няма смисъл.

# 18
  • Мнения: 1 354
Аз лично я пих до 5 месец, Peace доколкото разбирам при всички момичета е различно,но според мен най добре е да питаш лекаря си

# 19
  • Мнения: 9 436
Пих до 4-я месец

# 20
  • Мнения: 370
Аз още си я пия и не мисля да я спирам,редувам я с матерната.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 16:47 от dolls

# 21
  • Мнения: 2 013
Започнах я към края на първия месец,защото тогава разбрах,че трябва да се пие.  Embarassed
В края на 3 месец доки ми я спря!  Peace

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Пих я почети до края, но до колкото знам към 4м. може да я спреш.

# 23
  • Мнения: 237
Пих я до края на 3 месец и после доки ми изписа мултицентрум за бременни

# 24
  • Мнения: 2 447
И да я пиеш до края няма проблем.Консултирай се с доки.
Има страшно много такива теми,пусни търсачката

# 25
  • Мнения: 1 725
Колкото по-дълго, толкова по-добре. Първо за детето, след това за теб (спомага, например, за усвояването на желязото). Peace

# 26
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
А консултация със своя гинеколог не направи ли? Каква е неговата препоръка? Смятам, че преди всичко е редно той да ти даде напътствия и отговор на поставения въпрос.  Peace

# 27
  • Мнения: 179
Доколкото знам /не че съм някакъв специалист/ фолиевата киселина е важна преди забременяване и след това до третия месец. За съжаление аз не го знаех, когато забременях и я започнах някъде във втория месец, но нямаше някакъв проблем.

# 28
  • Мнения: 79
Аз я пих до края на 3-тия месец

# 29
  • Мнения: 92
Колкто по-дълго я пиеш,толкова по-добре Peace
и аз мисля така(пила съм я до края)

# 30
  • Мнения: 1 240
Аз все още пия ФК.

# 31
  • Мнения: 180
До края на шестия месец я пих, така ми каза доки

# 32
  • Мнения: 2 960
Започнах да я пия веднага ,след като започнахме бебеправенето.Отне ни 6 м. После продължих да я пия до 4-ти месец-по препоръка на доки. Peace

# 33
  • Мнения: 117
Аз я пиех всеки ден докато родих Peace

# 34
  • Мнения: 1 100
Пих от началото на бебеправенето до раждането.

# 35
  • Мнения: 185
Пих до четвъртия, после минах на Pre-natal - витамини. Доколкото разбрах от лекарката, не трябва да се вземат едновременно.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Пих я до третия месец, но после пиех витамините на HIPP за бременни и Центрум /така ми казваше гинеколога/, но после като родих и заведох бебка на ортопед той ми каза, че съм била прекалила с витамините и на беба костите са почнали по-рано да се калцират. Така че и с витамините трябва да се внимава.

# 37
  • Мнения: 2 011
Пих я до 4-ти месец.

# 38
  • Мнения: 255
ФК се пие преди да се забременее поне 3 месеца и след зачеването пъвите 28 дни са важи, след това и до деветия да я пиеш няма полза. Де да имаше и на мен някой да ми го каже това преди една година  Sad. Преди месец родих момиченце със спина бифита , за радост в много лека степен , а пих фолиева от както разбрах че съм бременна до 5 месец . Такаче пийте я ФК преди да забременеете още след това няма смисъл.Първите 28 дни от бременността са важни. Желая ти лека бременност

Общи условия

Активация на акаунт