За съхраняването на кърма

  • 507
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Здравейте, моля за съвет Simple Smile
Изчетох материалите за съхраняване на кърма и много ми допадна идеята за замразяването и в чашки за стерилна урина. Чудя се дали, обаче, пластмасата от която са изработени е подходяща за храна. Каква трябва да е маркировката на съда?

# 1
  • Мнения: 10
Здравей!
Аз също замразявах в чашки за стерилна урина, 100мл, от тези с червените капачки.
Вече сме изпили над 50 дози , замразени преди 3 месеца.Пие си кърмата с най-голямо удоволствие. Не мисля, че е проблем пластмасата. Тя е от тези,твърдите и дори може да се изварява полсле.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 051
Чашките за урина са чашки за урина не за кърма и храна. Първо, пластмасата е токсична и токсините се отделят и при престоя във фризера и при размразяването на водна баня. Второ, това не са съдове предназначени за температурни амплитуди от 30-40 градуса каквито са амплитудите при замразяване на кърма от 36 градуса до -15-18 градуса и при подобни промени се отделят и механични частички освен токсини /това важи и за стъклените бурканчета, които не са предназначени за замразяване/. Има достатъчно варианти на съдове за кърма- пликчета, контейнери, в някои страни и стъклени контейнери. Контейнерите на Авент са добро решение, но имайте предвид, че могат да се ползват до 5 пъти, защото след това няма гаранция за плътното затваряне на капачката. Ако някой иска да репликира за би сфенола в шишетата да поясня, че в контейнерите няма такъв и това може да се провери на сайта на фирмата.

Моля ви, не ползвайте контейнери за урина или поне не съветвайте и други да го правят. Нали кърмите, защото е най- добрата и най- здравословната храна за бебето, все пак.

# 3
  • Мнения: 516
Само за снимка, много ти благодаря за изчерпателния отговор Hug Пликчетата не ми се струваха удобни за цедене директно в тях Embarassed Но винаги мога да се изцедя в чаша и от там да го пресипя Blush А контейнерите ми се виждат големи, искам малки еднократни порции- за добавяне в пюретата( като почнем захранването). Не съм фенка на цеденето, но понякога ми се случва, а не ми се хвърля кърма.

# 4
  • Мнения: 1 949
Аз замразявах в шишета за хранене (има едни малки от по 150мл). Имах 2 и след хранене се цедях, замразявах и (понеже давах тази кърма на едно друго детенце), гледах да спазвам всички условия за хигиена - изваряване, измиване на гърдите преди цедене и да не си правя експерименти с каквото и да било. Не пазех кърмата за моето дете, понеже аз си имах в изобилие, а онази мъничка душица имаше нужда!

# 5
  • Мнения: 516
А какво мислите за пликчетата за лед? Зълва ми сподели,че в тях си замразява кърмата. Ако са неподходящи, а още повече и опасни, да я предупредя поне.

# 6
  • Мнения: 246
Аз замразявах в бурканчета от пюре. Те са по 180мл.  Все пак стъклото си е стъкло. Купувах нови капачки (9-10ст.).
Кърмата може да се съхранява до 24ч. в хладилник. За този период събираш и мяташ след това във фризера. Така събрах 20л. (111бр.)  Crazy. На капачката отгоре записвах номерчето и датата. Така се ориентирах по-лесно. Нищо че юнака рече тц и нещеше замразена кърма. Хубаво, че циците още пускат  Laughing.

# 7
  • Мнения: 100
И аз замразявам в бурканчета от пюре,но мисля,че срока на съхрамение е до три месеца.

# 8
  • Мнения: 202
Използвала съм за целта контейнерите на Авент-добро решение са Peace

# 9
  • Мнения: 77
И мен ме интересува някой съхранявал ли е кърма в торбички за лед, аз досега замръзявах в борканчета от пюре, но вече няма от къде да си взема и нямам много място във фризера.

Общи условия

Активация на акаунт