Как да обясня значението на една гадна думичка?

  • 2 215
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 222
не мисля че в днешно време една майка трябва да се притеснява да говори открито с детето си та било то и за обидните думи.ние сме в такава епоха че всичките тези мръсни и неприятни думи се появяват навсякъде покрай нас.6 годишно дете е достатъчно голямо да му обясниш смисъла на която и да е от мръсните думи и то да те разбере.ако не му ги кажеш ти ще ги научи от вън,по добре да знае смисъла на всяка нова научена дума.ако го знае няма да я използва толкова често,защото ще се замисля дали ще нарани детето срещу себе си.като деца аз се притеснявах да говоря за такива неща с майка ми,затова сега говоря открито за тези неща с племенниците си и  за лошите думи и за полово възпитание.така ще правя и със сина си.няма нищо по ценно от знанието,а днешните деца са достатъчно умни и възприемчиви за да разберат смисъла на думите ти.говори за всичко със детето си предразположи го да говори за всичките тези неудобни въпроси.от това по хубава няма детето ти да ти има доверие за тези неща. Wink

# 16
  • Мнения: 6 031
Аз бих обяснила по простичко значението на тази и др. подобни думи и използвам момента да изкажа възмущението си от предавания от типа на "Комиците", където всяка втора дума е "копеле".Най-лошото е че ги дават в час в който децата гледат и телевизия.Върха на простотията беше включването им и в "Мюзик айдъл", където 10 минути говориха глупости.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 324
Благодаря на всички!

Общи условия

Активация на акаунт