дезинфекция на кошара и количка?

  • 15 337
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 679
Нашата кошарка от тези преносимите, мисля като му дойде времето да я изпера с пароструйка, най-много да и видя сметката окончателно Wink, така ще се сдобия с нова, за количката свалям всичко и в пералнята.

# 46
  • Мнения: 386
Не се вманиачавй толкова.
На бебето тепърва му предстои среща с мнооого мръсен свят, а ако се опиташ да го държиш в изключително стерилна среда, после като "излезне" от нея може би ще има много проблеми.
Аз само ги забърсах с мокри кърпи (бебешки).

# 47
  • Мнения: 629
Чак пък дезинфекция  newsm78
Креватчето ни е дървено. Сглобихме го още докато бях в осмия месец за да се проветри от лаковете и лепилата докато родя. Преди да тръгна за болницата го избърсах старателно с кърпа и гореща вода.  Количката не съм я прала в началото. Вътре слагахме един бебепорт, който изпрах и толкова. Вече с времето като се позацапаше перях текстилните части. На столчето за кола също му изпрах текстилната част, и това беше. След време си купихме сгъваема кошара за да ни е по-удобно като ходим на гости. От тези дето стават като сакче. Забърсах я старателно с кърпа и гореща вода. После я сложих да я напече малко слънцето. И това е. Но не съм си играла да дезинфекцирам нищо.

# 48
  • София
  • Мнения: 30 107
супер, ако намеря на Чико дезинфектанта О.К., ако не-ще ги запера  Wink

# 49
  • Мнения: 128
Ще го намериш.Има го във всички магазини,предлагащи аксесоари за бебета.

# 50
  • Мнения: 718
**poli** все пак имам право да не го харесвам , особено след като не мога не се закашлям, докато дезинфекцирам с него, а вредните съставки, които съдържа не са полезни и за възрастни, за новородени да не говорим. Както вече споменах, пълент отврат, ако беше само миризмата щях да го приема, но с вредностите не правя компромиси.

# 51
  • Мнения: 4 433
С мокри кърпички.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Смятам да ги минем с парочистачката. Peace

# 53
  • Мнения: 6 441
Нищо не съм дезинфекцирала. Количката ни беше втора употреба, изпрах платнените части просто.
И аз така. Peace
Ако нямаш двор,в банята под душа.
И за двете неща.

# 54
  • Мнения: 472
ooooh! забърши ги само с мокри кърпички и недей се втелясва толкова, едно дете трябва да си изгражда имунитет, колкото по го пазиш по кекаво става и все пак стерилната среда е само в утробата, роди ли се край  Peace
Абсолютно съгласна съм  Peace

# 55
  • Мнения: 1 334
В количката постилах пелена, в креватчето - чаршафи, не съм ги стерилизирала.

# 56
  • Мнения: 222
креватчето и количката бяха нови и не съм ги забърсвала с нищо.креватчето беше с обиколници и чаршафи всичко беше изпрано.на количката му слагах до 6 месец чиста пелена .пера и гладя само това което носи и евентуално ще му се допира до кожата.единственото което съм дезинфекцирала беше коритото му ,което минах с памук напоен със спирт.не мисля че децата трябва да се гледат в толкова стерилна среда .та нали и те трябва да придобият някакъв имунитет. Wink

# 57
  • Мнения: 3 211
В количката постилах пелена, в креватчето - чаршафи, не съм ги стерилизирала.
И аз така. Кошарата понеже е от каката минах първо с парцал праха и после с чиста мокра кърпа. Преди да се върнем от РД мъжът ми ще я изчисти с мокри кърпи. Количката е чисто нова и в найлон, само ще забърша с мокра кърпа и ще постилам чисти пелени и чаршафчета.

# 58
  • Мнения: 1 629
С мокри кърпи. А количката я разкостих и изпрах преди всичко. После я сглобих и не съм я прала повече.

# 59
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
С нищо. Нали смяташ да ползваш изпрани и изгладени чаршафи и пелени Rolling Eyes Някои прекаляват с това дезинфекциране и пране на легла, колички, че и мебели. А въздуха как мислиш да препереш и дезинфекцираш? Бебето ще живее в нестерилна обстановка вън от утробата ти и най-доброто за него е да свикне с това възможно най-бързо Peace

Общи условия

Активация на акаунт