дезинфекция на кошара и количка?

  • 15 302
  • 90
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30 085
Да ви попитам с какво дезинфикцирахте новата кошара (преносима е) и количката. Ние днес разпънахме кошарата да я видим, ама мирише на ново и макар да има обиколници и бельо, не ми се иска да слагам бебо вътре???

Някъде бях чела за някакъв препарат и немога да намеря къде Sad

Ако се повтаря темата, може ли да ми дадете линк???

Благодаря

# 1
  • Мнения: 4 290
И двете ги минах с мокри бебешки кърпи. С друго не посмях. Количките някои даже изобщо не ги почистват, а само постилат пелена.

# 2
  • Мнения: 1 100
И двете ги минах с мокри бебешки кърпи.
И аз така.
По-късно съм ги минавала и с дезинфектанта на Чико.

# 3
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
 ooooh! забърши ги само с мокри кърпички и недей се втелясва толкова, едно дете трябва да си изгражда имунитет, колкото по го пазиш по кекаво става и все пак стерилната среда е само в утробата, роди ли се край  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 43 900
Чак дезинфекция.....
ако не се маха плата да се пере - под душа можеш със бебешко шампоанче да я поизпереш...количките обикновенно им се махат  текстилните части..... ако не - и нея под душа..... и готово......... общо взето права си, защото все пак преди да ги опаковат ги подмятат по разни складове и т.н....

# 5
  • Мнения: 8 886
Забърсах леглото с мокри кърпи, а количката не съм я почиствала, само постелих памучна пелена, по късно дори и нищо не постилах. Сега зимата, зимно чувалче. Според мен кошарата като постои един - два дни ще се отмирише, в крайна сметка бебето не се допира до нея в началото, а количката точно на първата разходка няма да мирише вече. Ако толкова те притеснява мини ги с мокри кърпи.

Успех!


Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 30 085
супер, имам мокри кърпи (бебешки), че я почистя с тях. А в количката има матраче и т.н., които се махат и ще ги изпера тогава. Мислех си да няма някаква течност или нещо друго Simple Smile

# 7
  • Мнения: 636
Просто премахни праха, ако има такъв. Няма нужда от дезинфекция  Grinning

# 8
  • Мнения: 805
Никога не ми е хрумвало подобно нещо...

# 9
  • Мнения: 1 546
Леглото забърсах с дезифектанта на Чико, количката я изпрах и това беше. Wink

# 10
  • Мнения: 27 524
С нищо. Леглото с мокри кърпички, количката с нищо  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 121
Медицински разтвор ПРОФИК ( разтваря се в съотношение 0,25% ).

# 12
  • София
  • Мнения: 3 789
Можеш да използваш разтвора на Чико за студена стерилизация. Аз имам такъв, който е 4в1, прекрасна работа ми върши Peace
Става и за плодове и зеленчуци (така пише, но не виждам смисъл в това, ако хубаво се измият), играчки, плота за повиване (аз слагам отгоре пекенка), бибки, лъжички, шишета...всичко, за което се сетиш

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Направо ги пера с бебешки прах за пране Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Нищо не съм дезинфекцирала. Количката ни беше втора употреба, изпрах платнените части просто.

Общи условия

Активация на акаунт