Моля за мнение!

  • 1 675
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
О, мила, ти наистина си млада...
И аз не мерех до сега БТ, и ние като вас си казвахме, че когато е писано ... само, че и аз така почнах да изтрещявам.

Послушай съвета ми и си купи един дигитален термометър, който запаметява последното мерене. Сутрин преди да си се разбудила (събота и неделя също), всяка сутрин в 7ч. например, само хващаш термометъра мериш орално, вагинално или анално, термометъра си изписква, изключваш го, и ставаш или продължаваш да спиш. Има много литература относно меренето на БТ из този форум.
Води си в някой сайт графика (овулационен календар), например http://www.babyplan.ru/ или http://www.fertilityfriend.com/, има и на български, ако с тези не можеш да се оправиш (знам ли) http://calendar.zachatie.org/work/HomePage . Нанасяй си всеки ден температурата.
Това ти дава няколко предимства
- знаеш кога си била в овулация (чуждестранните ти я изчисляват автоматично още първия месец след като си нанасяла БТ поне 2/3 от цикъла си);
- знаеш, дали сте правили секс точно тогава
- на база задържане на високата БТ във втората (латерална фаза - след овулацията), можеш да изхождаш от това, че си бременна
- на база спад на БТ след овулацията, можеш да изхождаш от това, че най-вероятно не си бременна и да си чакаш цикъла.

Разбираш ли. Тогава няма да си в това положение, в което си сега, а именно в неведение.
Опитах се да бъда изчерпателна.

Аз също меря БТ и си мислех в началото, че е много гадно. Е, не е, и ми дава сигурност. Аз меря орално и съм ок така.

Можеш още утре да започнеш. Ако имаш някакви въпроси аз съм насреща да помогна.

# 16
Аз си я мерих само една сутрин и беше точно 37.00, а що се отнася до овулацията мен не ми трябва да я засичам , защото все още няма пропуснат ден....  Joy

# 17
  • Мнения: 3 453
..... що се отнася до овулацията мен не ми трябва да я засичам , защото все още няма пропуснат ден....  Joy
Браво! Joy

# 18
Междудругото БТ я мерих вчера сутрин!!!!Което може ли да значи , че има беб или не?!!!

# 19
  • Мнения: 179
Хехе, това с непропуснатите дни ми хареса  rotfImao
Хайде на всички ни такива  smile3521

Ами тогава я мери, за да имаш яснота към края на цикъла ти какво да очакваш - лелката или ще ставате родители.

Ами кажи ни как си я мерила - орално, анално или вагинално първо. Защото на базата на едно мерене няма как да е много ясна картинката.
Стискам палци да имаш търпението и да видиш след няколко дена  EFP

Успех и да си кажеш после!

# 20
Разбира се на всеки пожелавам да няма пропуснати дни и мерих я вагинално...  Grinning

# 21
  • Мнения: 576
Чудех се дали да пиша или не, но ще взема отношение  Peace

- Ако искаш да знаеш със сигурност дали си бременна си пусни утре сутрин кръвен тест за бременност и до края на деня ще знаеш на 100%.
- Това, че правите всеки ден секс не значи, че ти имаш със сигурност овулация и вие задължително сте хванали отделената яйцеклетка.
- Хубаво е да не се вманиячаваш, но ако наистина искате бебе и то непременно да се случи скоро, то е добре да засичаш овулация, за да знаеш точно кога да правите секс. Добре е преди ову да има поне 1-2 дни въздържание, за да може да има свежи и силни сперматозоиди.
- Това , че сега БТ ти е 37 не значи , че си бременна със сигурност, тъй като не се знае какви са били стойностите преди овулацията.

За мен е най-добре да пуснеш кръвен, макар че за мен не си бременна и ако се окаже отрицателен да тичаш на лекар да те погледне  Hug

Успех и дано скоро и твоето чудо се случи

# 22
Благодаря за мнението и все пак имам една малка забележка... не обичам да чувм думата "секс" все пак се надявам всеки като мен да прави "любов" и всичко в живота му да е любов ... А що се отнася до кръвния тест доктора ми каза да чакам..... Confused

# 23
  • Мнения: 1 862
... А що се отнася до кръвния тест доктора ми каза да чакам..... Confused
ooooh! Какъв е този доктор?  ooooh!

# 24
  • Мнения: 179
Mambina го е обобщила много точно.
37 вагинално не е много, т.е. няма как да се каже.
Кръвният тест е добро предложение, но само ако имаш 20лв. излишни или ако любопитството ти струва толкова. Аз бих изчакала и с тестове, и с лекари. Все пак закъснението ти не е много.
Но наистина, ако от 1 година всеки ден правите любов, и то бебеправите, е много странно, че все още не се е случило. Мери БТ поне, за да изключиш вероятността за безовулационни цикли.
Стреса и "много го искам" също оказват влияние да не става. Ние със съпруга ми много пътуваме и професионално сме подложени на много стрес. Сексуалният ни живот е доста пъстър - за това не мога да се оплача, но този стрес ... Първият път, когато почивахме и то взе, че стана, но ... направих спонтанен след това.

Хайде сега пак да изапелирам Спокойствие! и ти желая всичко най-хубаво!   bouquet

# 25
Аз не съм от много спокойните щом съм и на успокоителни.. но това е друг въпрос...Надявам се скоро да си имаме бебче и пожелавам на всички да си имат  Laughing

# 26
Сетих се нещо може би много важно.Преди 4 години бях бременна и си правих много и различни тестове и в продължение на 2 месеца не засичаха положителен резултат , а чак в 3 месец видях 2 черти..Възможно ли е просто хормонът ми да е такъв или е било преди от тестовете и сега са по- добри?

# 27
  • Мнения: 179
Гледай сега,
Тестовете са си същите. Случва се да не покажат бременност при наличието на такава и чак в 3-тия месец да отчетат. Това се дължи на ниското ниво на хормона и е от жена до жена или от бременност до бременност различно.
Всички момичета в този форум са много мили, опитват се да помогнат, приемат проблемите сериозно, подкрепят се и се насочват. Аз съм само с положителни впечатления.
Имам странното усещане, обаче, че ти имаш очакването, че ние ще ти дадем отговор на въпроса, дали си бременна или не (опитвам се да се изразя внимателно и без да обидя).
За съжаление това няма как да стане.
Желаем ти от сърце да си бременна! Това е!

Вероятно се дължи на крехката ти възраст, но писанията ти са абсолютно нелогични. Веднъж правите бебе, после пиеш успокоителни, казват ти за кръвния тест, ти вече говориш, че си била на лекар, съветваме те да мериш БТ - това въобще не го вземаш на сериозно...
Както виждаш, не се включиха много в темата ти и това май не е случайно.
Предположих, че си напрегната от очакването нещо да се случи и имаш нужда от внимание. Дадох, каквото можах...
Ако искаш да забременееш, мила, и вече 1 година просто ей-така правене на любов не са се увенчали с успех, може би е време да опиташ нещо друго, за да контролираш, до колкото е възможно, процеса. Може да няма проблем, а просто тайминга ви да е лош.
Предлагам ти да изчакаш още, може утре сутринта да ти дойде. А ако искаш да чуеш, че те съветвам всеки ден да си правиш тестове ... еми, замислям се, дали да не те посъветвам това, ако то ще ти носи успокоение.
Стегни се малко и по-разумно! Кое дете иска да има хаотична, изнервена и неспокойна майка - замисляла ли си се за това?!

Успех!

# 28
  • Мнения: 1 862
Гледай сега,
.........

Успех!
Много добре казано   bouquet

# 29
  • Мнения: 3 453
Пързалките са хубаво забавление....за малките деца, обаче!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт