Еклерова торта с баварски крем?

  • 34 443
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте,

Търсих в библиотеката на форума, но не открих нищо по въпроса, който ме вълнува Simple Smile.

Искам да попитам майсторките на торти как се прави прословутият баварски крем, който слагат в еклеровите торти на Маркрит, на Лагуна и т.н?
А ако някоя от вас я  прави моля, да ми даде цяла рецепта за такава торта  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
здравей, аз я правих в понеделник по рецепта от Бон апети http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=meal&id=647 Всички гости останаха възхитени, много лека и приятна на вкус е.  Peace

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 973
И аз ще опитам да я направя   chef

# 3
  • Мнения: 27 524
...в еклеровите торти на Маркрит

Е, не, няма по-превъзходна торта от тази, невероятна е  Peace

На Бон Апети така не се отварят сайтовете, винаги дава първата страница.  Close Как се казва тортата?  Simple Smile

А, при второ пробване става  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Оооо, обожавам еклеровата торта с баварски крем на Лагуна  Crazy Цяла мога да изям ...
Ако някой даде рецепта, аз също бих пробвала да я направя, макар че не съм особена сладкарка.

# 5
# 6
  • Мнения: 533
Баварски крем

500 мл. прясно мляко
150 гр. захар
6 жълтъка
1 ванилия и настърган лимон...... или 2 ч.л. нес  кафе..... или боя и някакъв аромат на ягода , киви , портокал .... и т. на т.
10 гр. желатин
200 мл. течна сметана
Млякото и захарта се кипват и се оставят да се охладят.
Жълтъците се разбиват добре и с постоянно бъркане към тях се прибавя охладеното мляко.
Вари се на водна баня около десет минути, докато се получи лек крем.
Добавят се ароматите или кафе и разтвореният желатин /който е накиснат преди това в малко вода за да удвои размераи се загрява на водна баня, за да се втечни, но без да кипва).
Прибавя се разбитата сметана и се разбърква.

Тази торта е с баварски крем,бишкоти  и нес кафе :

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 18:52 от zlausta

# 7
  • София
  • Мнения: 4 141
Ще се опитам и аз да  я направя много добре изглежда. Grinning

# 8
  • Мнения: 2 110
О...оооооо.......любимата ми торта ! Не мога да си я приготвям вкъщи, много време ми отнема....Хапвам я готова !

# 9
  • София
  • Мнения: 3 271
Мерси zlausta Hug, ще се пробвам.

# 10
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
утре като си купя мляко от дядото и ще пробвам да направя само крема.за желатина да попитам залива се с вода да го покрие и като набъбне се слага на котлон колкото да се разтвори и се добавя към сместа нали така newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 2 658
утре като си купя мляко от дядото и ще пробвам да направя само крема.за желатина да попитам залива се с вода да го покрие и като набъбне се слага на котлон колкото да се разтвори и се добавя към сместа нали така newsm78
да, в една кафена чашка студена вода и изчакваш 15-20 минути хубаво да набъбне.

# 12
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
А има ли я пусната рецептата за еклеровата торта на Маркрит?

# 13
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
утре като си купя мляко от дядото и ще пробвам да направя само крема.за желатина да попитам залива се с вода да го покрие и като набъбне се слага на котлон колкото да се разтвори и се добавя към сместа нали така newsm78
да, в една кафена чашка студена вода и изчакваш 15-20 минути хубаво да набъбне.



  bouquet

# 14
  • Мнения: 506
искам да попитам за крема брюле-когато рецептата е с готв сметана ми се образува отгоре като каймак от масло от сметаната и не е приятно хич за ядене,на тортата как да го избегна с такъв крем?

Общи условия

Активация на акаунт